Zprávy / Pozvánky

Duben v Bike_Jesus

Duben v Bike_Jesus

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.04.2024

Eklekticismus ve jménu „low bass“, alternativní elektronika, tajný vesmír Olivera Torra a autentická osa Praha - Kyjev - Varšava. Určující vzorek současné americké scény: sociálně-politická hluková stěna The Hide a další reinkarnace hudebníka Justina Pearsona. Duben v Bike_Jesus.

Po únorovém pilotu eventu Deliciosa, na kterou přijala pozvání legenda jménem Kangding Ray, přicházíme první dubnový pátek (5. 4.) s druhou epizodou. Tentokrát přijde basovější a eklektičtější edice - holandská dvojice French II a Bastian Benjamin. V minulém roce dali tito dva producenti po několika sólových projektech své síly dohromady a výsledkem je energií a perkusemi přetékající album End of Line (Nerve Collect, 2023) s jasnými prvky UK bass ale zároveň s hlubokým přesahem do alternativní elektroniky. Ať už nás v Bike Jesus překvapí čímkoliv, fokus je jasný: hluboká basa, energetické perkuse a organické melodie. Součástí supportu bude tentokrát New Magic Media, DJka a spisovatelka hostující se sérií Wenom na Radiu Punctum a od roku 2021 též rezidentní DJ klubu Fuchs2. Ve svých setech hravě kombinuje zvuk oldschool free-party se současnou Bass music. Line-up uzavírá rezident Bike Jesusu Freddie Hudson aka FFFHHH, který se zasloužil o projekty Lunchmeat, Noisekitchen, Reach, Transmission for Palestine a další.

Glazmo představuje cosi jako fiktivní, post-apokalyptický svět hudebníka, umělce a residenta klubu Olivera Torra, ve kterém jsou komoditou místo peněz zvukové soubory (a proto je v něm prý zakázáno nahrávání jakýchkoli audio stop). To ovšem neznamená, že se v něm nenajdou individua, která se vytváření zvuku ilegálně věnují. Glazmo je ale také aktuální série akcí kurátorovaná zmíněným umělcem, která nabízí šanci nahlédnout skrze pečlivý výběr experimentálních hudebníků do nového světa. Jedním z hlavních aktů večera (11. 4.) bude Spencer Clark, který kromě svého současného pseudonymu Monopoly Child Star Searchers stál za projekty jako Black Joker nebo Vodka Soap a hlavně The Skaters, s nímž se ve své době stal jedním z hlavních aktérů americké noise scény.


Elektronické duo HIDE z Chicaga přijíždí (15. 4.) po téměř roce opět na pražskou Štvanici se znepokojující reflexí společnosti, mezigeneračních traumat a bezvýchodnosti západní civilizace. Jako jejich support se představí Gertie Adelaido. Koncert kapel Deaf Club, Fuck Money a Decultivate (25. 4.) nenechá jedno triko suché.

Poslední dubnový víkend (27. 4.) proběhne pod hlavičkou intermediálního ukrajinského eventu Motsion, tentokrát ve spojení s polsko-ukrajinským kolektivem Natur. Za Natur vystoupí DJka a producentka shjva se svým zvukem na hranici jungle a trance, Volodymyr Gnatenko, který si pro akci připravil jedinečný taneční live-set a Samogulov, který stojí za labelem Natur. Za Motsion zahrají AXT a Andriy K., jeho zakladatelé a dnes již etablované duo, jehož síla je v moderní break beat music a nakonec Malachi Constant, dramaturg klubu Bike Jesus a zakladatel hudebního labelu Samet, jehož hudební výstup by se dal nejlépe označit jako psy-bass.

Info

Fuchs2
web klubu

foto © se svolením Fuchs2

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Aktuální trendy v programu Pražského jara - Prague Offspring

redakce 23.05.2024

Koncert pro padesát klavírů, cesta do pravěku, orchestr jako hejno ptáků. Co ze soudobé hudby si nesmíte nechat ujít na Pražském jaru 2024?

DJ BUNT. i Artemas roztančí Roxy

redakce 22.05.2024

Artemas a jeho píseň, která vykresluje obraz napjatého vztahu, nejistotu i zklamání, kralují TikToku.

V červenci přijedou Wolfmother

redakce 22.05.2024

Je to o hard rocku, tvrdé kytaře, rytmické base a pořádné sypačce na bicí. Navíc to zní naprosto oldschoolově, a přitom je to vlastně moderní.

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Childish Gambino v pražské O2 areně

redakce 14.05.2024

Svůj comeback letos odstartoval po boku Tylera the Creatora na hlavní stagi festivalu Coachella.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace