Akce

Hrubá Hudba s Geisslers přinesou netradiční hudební fúzi

Hrubá Hudba + Geisslers Hofcomoedianten
31. 10. 2024 19:00
KD Barikádníků, Praha

Od baroka k discu, od folkloru k rapu, propojování zdánlivě nesourodých hudebních stylů je společným znakem kapely Hrubá Hudba a hudebníků z divadelního souboru Geisslers Hofcomoedianten.

Geisslers nabídnou nový program pod názvem Let´s baRock! přinášející klasiku, disco i pop šmrncnuté barokem. Hrubá Hudba zase vychází z horňáckého folkloru, který ovšem nabízí v moderních úpravách Jiřího Hradila se syntezátory nebo bicími. Dva koncerty, dvou soubory, dva různé přístupy. Co se stane, když se tyto fúze rozličných prvků setkají na jednom místě, zjistíte ve čtvrtek 21. března 2024 v Kulturním domě Barikádníků v pražských Strašnicích.

Geisslers Hofcomoedianten není jen jedinečné divadlo, ale také songy, které nedostanete z hlavy. V podání pop-barokního bandu a pěti zpívajících herců uslyšíte výběr těch nejchytlavějších Geisslers písní v novobarokních aranžích skladatele Tomáše Hanzlíka. Hrubá Hudba je společný koncertní projekt nu-jazzové kapely Lesní zvěř, Horňácké muziky Petra Mičky a klávesisty Jiřího Hradila. Přináší pohled tohoto muzikanta, známého dříve z kapel jako Tata Bojs, Umakart či Kafka Band, na tradiční horňáckou hudbu, její propojení s ostatními žánry a zároveň rozvinutí směrem k současným hudebním světům.

Info

Hrubá Hudba + Geisslers Hofcomoedianten
31. 10. 2024 19:00
KD Barikádníků, Praha
Fb událost

foto © se svolením Geisslers Hofcomoedianten a Hrubé Hudby

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Jednota v noci: live set Azu Tiwaline i strhující destrukce Shapednoise

redakce 05.04.2024

Headlinuje zvukový extremista, který kombinuje industrial, hip hop, bass a techno a za doprovodu vizuálního umělce Seviho Ika Dømochevskyho představí aktuální album.

Smash Into Pieces na podzim v Roxy

redakce 05.04.2024

V téhle muzice slyšíte progressive rock i pop rock, je v ní alternativní metal i industrial a přitom prvky EDM.

Duben v Bike_Jesus

redakce 04.04.2024

Eklekticismus ve jménu „low bass“, alternativní elektronika, tajný vesmír Olivera Torra a autentická osa Praha - Kyjev - Varšava. Na Štvanici.

Ghost-Note se vrací s novým albem

redakce 03.04.2024

Žánrově navazují na funkové základy, které položili Fela Kuti, Talking Heads či James Brown.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace