Zprávy / Předbíháme

Jazz Groove Brno přidává další jména

Jazz Groove Brno přidává další jména

redakce | Zprávy / Předbíháme | 20.06.2018

11. ročník mezinárodního festivalu Jazz Groove Brno bude letos hostit hudební špičky. Nejen že 2. října zahrají legendární Al McKay’s Earth, Wind & Fire Experience, ale svou brněnskou premiéru zde budou mít 7. listopadu i Kennedy Administration s jediným současným českým držitelem ceny Grammy Ondřejem Pivcem.

Kennedy, coby frontmanka sestavy, strhne každé publikum a jen velmi těžko se odolává její radosti z hudby a energii, která z ní čiší. Na svém kontě má spolupráci s takovými hvězdami, jako jsou Lalah Hathaway, Christina Aguilera, Kenny Lattimore, Monifah nebo Cheryl Pepsi - Riley. Ondřeje Pivce netřeba příliš představovat - hráč na hammondovy varhany, který se proslavil za "velkou louží" a díky spolupráci s Gregory Porterem je držitelem Grammy, je ozdobou největších talentů současné české hudební scény.

Diváci se můžou těšit i na bubeníka Nata Townsleyho (je slyšet na nahrávkách Stevieho Wondera, Mariah Carey, Nile Rogerse & Chic nebo třeba Jessicy Simpson), kytaristu Vina Landolfiho (Demi Lovato, Fifth Harmony, Zara Larsson, Jason Derulo, Daya, Lil’ Kim i Ricky Martin) nebo basistu Cheltona Greye, který je vedle aktivního hráče rovněž skladatelem a producentem (Michelle Williams, Will.I.AM, Ludacris nebo The Brooklyn Tabernacle Choir).


Další významní interpreti, kteří v rámci 11. ročníku vystoupí, jsou například švédští Dirty Loops, kteří přjedou vůbec poprvé do České republiky, za to potřetí se brněnskému publiku představí Electro Deluxe. Z New Yorku přijedou Grammy ocenění The Yellowjacket. Unikátní dva koncerty zažijí diváci v rezidentním Metru, kde společně s B-Side bandem a bandleadrem Josefem Buchtou vystoupí i Vojtěch Dyk, Ondřej Ruml a Ondřej Brzobohatý. Své síly na jednom podiu poměří i Ondřej Havelka a jeho Melodymakers s Bratislava Hot Serenaders. Festival pak zakončí projekt, který nese název „Pocta Radimu Hladíkovi a Blue Effect“. Na jeho počest vystoupí Roman Dragoun, Lešek Semelka a Honza Křížek v doprovodu členů Filharmonie Brno a B-Side bandu.

Info

Jazz Groove Brno
2. 10. - 5. 12. 2018 Brno
web festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články