Články / Seriály

Kam na rajz s Dušanem Svíbou

Kam na rajz s Dušanem Svíbou

redakce | Články / Seriály | 11.07.2023

Pokud máte v oblibě jména jako Dubioza kolektiv, Cash Savage & The Last Drinks, nebo Frankie & The Deadbeats a David Pomahač, je dost pravděpodobné, že si sednete se vkusem Dušana Svíby, booking agenta a manažera zastupujícího jmenované v agentuře Earth Music. Zároveň jej můžete znát i jako uměleckého ředitele festivalu Colour Meeting, který letos slaví jubileum. Nejen na tuto akci jsme se nechali pozvat.

Colour Meeting, 14.–⁠15. 7. 2023, Polička
Přirozeně nemůžu vynechat akci, na které celý rok pracuju. Colour Meeting v Poličce letos slaví 22. výročí a 20. ročník festivalu. Když máte výročí, tak to chcete oslavit, pozvete staré známé, ale taky chcete hostům připravit nějaké překvapení. Takže přijedou staří známí Prago Union, Kittchen, Vltava nebo Terne Čhave a vedle toho budete moci zažít české premiéry katalánského dua Tarta Relena, norského tubisty Daniela Herskedala, gnawa-punkových Bab L’ Bluz nebo belgických experimentálních eklektiků Echoes of Zoo. Ale budou tam taky třeba italská diva Maria Mazzotta s novým triem, Jana Vébrová, Fanda Holý nebo Metastavy s novými alby a další... Nic pro ctitele jednoho žánru, spíš narozeninový dort à la pejsek a kočička, ale s vychytaným dvacetiletým receptem. A aby vám děti daly chvíli pokoj a mohli jste si tu muziku užít, budou tam pro ně divadla a dílny.

více o festivalu zde

Folkové prázdniny, 22.–⁠29.7. 2023 Náměšť nad Oslavou
Moudří vědí, že Folkové prázdniny už dávno nejsou jenom folkové, ale že tady můžete vidět a slyšet top muzikanty z celého světa, letos např. skotský dron-dudácký výsadek Brighde Chaimbeul s Rossem Ainsliem, držitele Latin Grammy, The Quinteto Astor Piazzolla z Argentiny, afro-americanu Congo Cowboys z JAR nebo nadupaný voodoo funk Helsinki Cotonou Ensemble. To se děje večer, přes den si můžete užívat opravdové prázdniny - spousta workshopů a dílen, hudba, výstavy nebo výlety po krásném okolí. Recommended.

Son Rompe Pera + Cumbia Cooperativa, 8. 8. 2023 Café V lese, Praha
Největší pecka loňského Womexu, cumbia-punk, kde kytara hraje druhé housle a místo ní v popředí valí dvě marimby. Tohle Evropan nevymyslí, tohle sem jede z Mexika. Neskutečná jízda. Před nimi pražská parta expatů Cumbia Cooperativa, název říká vše. A pokud budete na Colours, můžete je vidět i tam.


H. R. Giger: Metamorphoses, do 19. 11. 2023 Alšova jihočeská galerie, Hluboká nad Vltavou
H. R. Giger se sám považoval za surrealistu, ale pro seriózní teoretiky umění byl málo seriózní. To mu ale nezabránilo být jedním z nejvlivnějších umělců 20. století. Jeho temná biomechanika zmutovaných bytostí se propsala do našeho společného pop-kulturního podvědomí i v případě, že jste neviděli Vetřelce. A když pojedete na Hlubokou, tak do Českého Krumlova už to není daleko, v Egon Schiele Art Centru jsou další dvě zajímavé výstavy - Janz Franz a Ivana Lomová.

Info

foto © Tomáš Moudrý

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Marcel Gidote’s Holy Crab

redakce 10.04.2024

Loni se jim toho povedlo hodně: v březnu vydali album Farm Alarm, pak dva singly, první evropskou tour a k tomu vydávají soundtrack k počítačové hře.

Douška vydavatelská: Ancestral Vision (Unizone)

redakce 04.04.2024

Pokud budu mluvit sám za sebe, tak u mě teď panuje zdravá euforie, protože se mi asi po x letech podařilo dotáhnout do konce moje debutové EP, které vyšlo u…

Vstupní prohlídka: Marta De Pascalis

redakce 03.04.2024

Co ji inspiruje, co ji vyruší, na co jí stačí jedna věta? Marta De Pascalis v našem dotazníčku, před pražským koncertem.

Preview: Tallinn Music Week 2024

Michal Pařízek 02.04.2024

V programu najdeme známá jména jako místní hrdinky Vera Vice nebo Kitty Florentine, všudypřítomné Tramhaus, kteří vystoupí na akci Vikendica, nebo řeckého croonera Johnnyho Labella.

Vstupní prohlídka: Marie Kieslowski

redakce 26.03.2024

Marie Kieslowski vydala své debutové sólové album Je všechno dobrý? před dvěma lety, nyní na něj navazuje EP s názvem Je to složitější.

Preview: Rewire 2024

Zuzana Malá 24.03.2024

Holandský festival experimentální hudby a umění má pro letošek tučnou soupisku v kategorii legend i ikon součásné avantgardy.

Pořadatelská: Dominik Prok (Nová Cvernovka)

redakce 21.03.2024

"Podlaha bude ružovo-glittrová zaliatá epoxidom, jeden zo stejdžov bude práve na wc v štýle boiler room a zahrá napríklad DJ Záchod (Matwe), I Hate Berlin Manson DJs alebo..." Pár tipů.

Pořadatelská: Matěj Samec (MeetFactory)

redakce 10.03.2024

„Obzvlášť zvu na Dech - ten zvolte v případě, že máte chuť se s námi ponořit do naprosté tmy a naladit se na vnitřní drama jednoho člověka," říká dívadelní dramaturg…

10 + 1 = Nikolaj Svaneborg

redakce 07.03.2024

Jejich hudba je radostným spojením krásných melodií, jemného minimalismu, chytlavých groovů, jemných vibrací elektroniky a severské atmosféry, to vše podepřené čirou radostí ze společného hraní.

Vstupní prohlídka: Herbal Dentists

redakce 04.03.2024

Nahrávka "plná temnejch i zasněnejch míst, zajímavejch dialogů kytar, syntezátorů a specifického zpěvu"? Tip Moimira Papalescua, tip i náš.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace