Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: Zvíře jménem Podzim - Horizont

KlipyTipy: Zvíře jménem Podzim - Horizont

redakce | Články / Seriály / / KlipyTipy | 23.11.2018

Kapela Zvíře jménem Podzim navázala na loňský úspěch svého eponymního alba a vydala se letos v říjnu na krátké, ale intenzivní turné. Na jeho plzeňské zastávce pak mohli lidé poprvé naživo zhlédnout i nový klip k písni Horizont z dílny nezávislé kreativní skupiny Alternaut collective režiséra Jiřího Horenského. Jedná se o zatím nejambicióznější audiovizuální počin, do kterého se 16-členný hudební projekt v čele s kapelníkem Jakubem Königem pustil.

Superskupina čítající ve svých řadách např. Terezii Kovalovou (Calm Season, Vivaldiano), Aid Kida, Marii Kieslowski (Kieslowski), či Tomáše Neuwertha (Tata Boys, Kafka Band) se tentokrát nebála vykročit zcela novým, pro kapelu netypickým, vizuálním směrem a důvěru naplno svěřila režisérově vizi.

Tvůrci pro vyprávění příběhu písně sáhli po silně výtvarné až snové estetice. Pomocí vizuálních kontrastů, symbolů a odkazů k výtvarnému umění tak ilustrovali osobní a intimní zpověď frontmana kapely. V hlavních rolích ethanolové surrealistické básně můžete vidět tanečnici a choreografku Kristínu Tukan Martanovičovou a Ondřeje Mataje (kapela 27), herce a člena kapely.

Info

Zvíře jménem Podzim
web interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Premiéra: Bolehlav - Anxieta

redakce 03.06.2021

Dubstep, breakcore, metal i noise a industrial, elektronické hračky a kytara. Bolehlav představuje druhé video a uzavírá jednu etapu.

Premiéra: Hello Marcel - Píva

redakce 31.05.2021

Klip Píva, který se natáčel v pražském klubu Rock Café, sice vychází z neveselé situace, ale smutný - jak je skupině Hello Marcel vlastní - příliš není. Realita se tlačí…

Premiéra: February představují environmentální baladu Scolytinae

redakce 06.05.2021

February představují environmentální baladu Scolytinae, inspirovanou kůrovcovou kalamitou.

KlipyTipy: Sebe - Pocta Mikeovi T

waghiss666 24.09.2020

Tentokrát country-rapové duo Sebe přichází po krátké pauze s dalším singlem. Zavzpomínejte na vzácně klidné časy letošního léta a poctěte Mikea T.

KlipyTipy: The Membranes – The City Is an Animal (Nature Is Its Slave)

Michal Pařízek 27.05.2020

K albu What Nature Gives… Nature Takes Away vzniklo klipů již několik, tentokrát Membranes vsadili na totální minimal – iPhone, skutr a světla velkoměsta.

KlipyTipy: Syntia Rose - Cold Water

redakce 20.03.2020

Frida Blomberg Håvardstun a Magdaléna Manderlová aka Syntia Rose chystají na jaro nové EP. Tohle je jedna z prvních ochutnávek.

KlipyTipy: Ptakh_Jung - Monika

redakce 11.03.2020

Krátký film autenticky popisuje život ukrajinské mládeže. Tedy večírky s kamarády, alkoholem a drogami.

KlipyTipy: Chelsea Wolfe - Highway

redakce 07.03.2020

"Další město, další den," zpívá Chelsea Wolfe ve skladbě Highway. A předtím, než se zase vydá na evropskou tour, pouští do světa i videoklip k ní.

KlipyTipy: Bookie Baker - Autumn Wind

redakce 25.01.2020

Kapela obsadila do hlavních rolí klipu známého novelistu Marka Slouku se synem Zackem.

KlipyTipy: Ginny Andro – So Far OK

redakce 23.01.2020

Na své novince Ginny oproti debutu výrazně zvážněl a v písni se dotýká rape culture, zneužívání a domácího násilí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace