Zprávy / Nové desky

KlipyTipy: Pkrek - Dose (feat.3MMC)

KlipyTipy: Pkrek - Dose (feat.3MMC)

redakce | Zprávy / Nové desky | 20.01.2020

Slovenský producent Pkrek prichádza s ďalšou novinkou, ktorá by mala byť súčasťou jeho nového pripravovaného projektu. Na svoj singel prizval interpretov zo zoskupenia 3MMC, ktorí sa postarali aj o vizuálnu stránku tejto skladby.

„Carlos ma kontaktoval cez web, že narazil na moju dosku vo vinylshope v Paríži a páčia sa mu moje skladby a hlavne zvuk syntetizátorov, ktorý vytváram vo svojich projektoch. Poslal mi aj jeho videoklipy a mňa zaujal najmä najtvrdší song s názvom Traparnak. V MPC-čku som mal pripravených niekoľko hudobných podkladov a jeden som vybral. Kedže tvorím albumy vždy s určitou tematikou, inšpiroval som ich k napísaniu songu, ktorý zapadá do konceptu celeho pripravovaného projektu.“

Za sebou má spolupráce s menami ako Monika Načeva, Marian Jaslovský, Karaoke Tundra, Modré hory, Moimir Papalescu, Side9000, Dj Five, Barbora Bloom, The Youniverse, Tom (Skywalker) a iní. Jeho tvorba je rozmanitej atmosféry a Pkrek ju sám pokladá za spôsob svojho vyjadrenia. Zvukový rukopis je charakteristický údernými, chaotickými bicími, melancholickými a hĺbavými melódiami, ktoré vzbudzujú dojem autorovej frustrácie a samotnú tvorbu využíva ako ventil vlastných pocitov.

Info

Pkrek
fb interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Stroon vydáva hudbu so svojským rukopisom

redakce 23.02.2020

Sám svoj prístup k hudbe označuje slovami ako zasnenosť, kontemplácia, snaha o beztiažovosť, či konceptualita.

Písničkář Homes debutuje deskou Lufu

redakce 21.02.2020

Mladý písničkář a producent Homes debutuje s melancholickou, osmiskladbovou nahrávkou Lufu, kterou si sám mixoval.

Vykuchán, vykostěn, zamrazen: katsa.theo

redakce 21.02.2020

Čtyřtrackovým EP Frost, které právě vychází na značce Ressonus Records, se hlásí o pozornost český producent katsa.theo.

Hrtl, nová deska, nové světy: Hotspot

redakce 20.02.2020

Hotspot je název třetí řadové desky od zkušeného elektronického hudebníka Hrtl, který má na kontě cenu Anděl z roku 2015.

Dmitrievna vydává nový singl Ferrari

redakce 13.02.2020

Track stylisticky navazuje na její předchozí tvorbu, s výraznější industriální atmosférou a ostrým feministickým podtextem.

David Pomahač vypráví příběhy o cestách ze tmy do světla

redakce 13.02.2020

Ve srovnání s Pomahačovým předchozím projektem, urban folkovým duem Kieslowski, značí novinka Do tmy je daleko posun v jeho tvorbě.

Virtuální zpěvačka Nivva vydává debutové EP

redakce 12.02.2020

Nivva je virtuální hudebnice, digitální bytost. Debutové EP Easy vydává na labelu Bad Names.

Nina Kohoutová debutuje singlem Blue Sunray

redakce 12.02.2020

Tématem její autorské hudební prvotiny je vztah se starší sestrou, která se neočakávaně osamostatnila a následně stala matkou.

Coals představují nový singl Pearls

redakce 11.02.2020

Kasia Kowalczyk a Łukasz Rozmysłowsky aka Coals chystají na březen zbrusu novou desku docusoap, kterou uvádí první singl.

Bare Escape debutují u Kabinet Records

redakce 29.01.2020

Brno i celá česká alternativní hudební scéna dostala do žil transfuzi divoké krve. Nová kapela neznamená nutně nové tváře.