Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: YM - Garáž

KlipyTipy: YM - Garáž

redakce | Články / Seriály / / KlipyTipy | 19.11.2018

Tři sólové desky a tři různé žánry pod hlavičkou projektu YM realizují členové brněnské kapely Květy. Country deska Lorenzovi hoši Martina E. Kyšperského a elektropopový Japonec vychází u Polí5 už na přelomu listopadu a prosince, na příští rok plánováno žánrové album Ondřeje Kyase. Po videoklipu Antidepresiva nyní YM přichází s klipem ke skladbě Garáž. Pochází z country alba, ale protože se nejedná o „typické country“, skončila až mezi jeho bonusy.

Garáž pojednává o tom, že lidé často prostory okolo sebe využívají odlišně od jejich původního určení. „Občas chodím okolo domu, ve kterých bydlí už třetí generace a přijde mi zajímavé, že často používají ten prostor jinak, než byl plánován. Takže z garáži jsou třeba spíže, sklady, nebo jen opuštěná místa,“ říká Martin E. Kyšperský. Také z toho důvodu brněnský režisér Jan Fuksa ve videoklipu k této skladbě pracuje s negativem.

Skladbu z bonusového EP k vinylové desce Lorenzovi hoši nakonec hudebníci upřednostnili z jednoduchého důvodu. „Není to ani tak bonus, je to jako když okolo planety krouží její měsíc. Deska a EP patří k sobě. Vybrali jsme ji, protože je hezká,“ dodává Kyšperský, který kromě hudby za poslední dva roky natočil také dva seriály a dva filmy. V mezičase od vydání poslední desky Spí vánoční pták (2017) kapela Květy složila dvě písně na podporu školství a něco pro film. Ondřej Kyas aranžoval operu Leoše Janáčka a hodně pracuje v kapele Mucha. Aleš Pilgr se zase naučil pracovat s elektronickými softwary, což je slyšet na desce Japonec, kde kromě základní trojice, která zde hraje na klávesové nástroje, účinkuje také zpěvačka Štěpánka Todorová a bubeník Jakub Kočička.

Info

YM
web kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Premiéra: Bolehlav - Anxieta

redakce 03.06.2021

Dubstep, breakcore, metal i noise a industrial, elektronické hračky a kytara. Bolehlav představuje druhé video a uzavírá jednu etapu.

Premiéra: Hello Marcel - Píva

redakce 31.05.2021

Klip Píva, který se natáčel v pražském klubu Rock Café, sice vychází z neveselé situace, ale smutný - jak je skupině Hello Marcel vlastní - příliš není. Realita se tlačí…

Premiéra: February představují environmentální baladu Scolytinae

redakce 06.05.2021

February představují environmentální baladu Scolytinae, inspirovanou kůrovcovou kalamitou.

KlipyTipy: Sebe - Pocta Mikeovi T

waghiss666 24.09.2020

Tentokrát country-rapové duo Sebe přichází po krátké pauze s dalším singlem. Zavzpomínejte na vzácně klidné časy letošního léta a poctěte Mikea T.

KlipyTipy: The Membranes – The City Is an Animal (Nature Is Its Slave)

Michal Pařízek 27.05.2020

K albu What Nature Gives… Nature Takes Away vzniklo klipů již několik, tentokrát Membranes vsadili na totální minimal – iPhone, skutr a světla velkoměsta.

KlipyTipy: Syntia Rose - Cold Water

redakce 20.03.2020

Frida Blomberg Håvardstun a Magdaléna Manderlová aka Syntia Rose chystají na jaro nové EP. Tohle je jedna z prvních ochutnávek.

KlipyTipy: Ptakh_Jung - Monika

redakce 11.03.2020

Krátký film autenticky popisuje život ukrajinské mládeže. Tedy večírky s kamarády, alkoholem a drogami.

KlipyTipy: Chelsea Wolfe - Highway

redakce 07.03.2020

"Další město, další den," zpívá Chelsea Wolfe ve skladbě Highway. A předtím, než se zase vydá na evropskou tour, pouští do světa i videoklip k ní.

KlipyTipy: Bookie Baker - Autumn Wind

redakce 25.01.2020

Kapela obsadila do hlavních rolí klipu známého novelistu Marka Slouku se synem Zackem.

KlipyTipy: Ginny Andro – So Far OK

redakce 23.01.2020

Na své novince Ginny oproti debutu výrazně zvážněl a v písni se dotýká rape culture, zneužívání a domácího násilí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace