Zprávy / Úplňkové

Full Moon #149: Planeta Brno

Full Moon #149: Planeta Brno

redakce | Zprávy / Úplňkové | 31.08.2023

Jen málo míst v Česku se může pochlubit tak výlučnou hudební scénou jako moravská metropole. Kapely z Brna jednoduše poznáte, ať jde o nahrávky z let šedesátých, devadesátých nebo tracky sotva pár měsíců staré. Zářijové číslo Full Moonu přistálo na planetě Brno, čekejte vhled do místní scény, mapu důležitých míst nebo redakční hlasování o nejlepší desky. Full Moon #149 vychází ve čtvrtek 31. srpna v rozsahu 120 stran.


Úvodním textem čísla je rozsáhlá reportáž Jakuba Zbořila z aktuální nezávislé brněnské scény, hlas zde dostalo několik výrazných osobností, zmapovány jsou trendy, podobně jako komplikovaná situace ohledně prostor pro hraní a zkoušení. Nedílnou součástí titulního tématu je hned několik rozhovorů, slovo dostal například jeden z čerstvých objevů skupina whyohwhy, zástupce rapové scény Kojo nebo veterán místní alternativy Tomáš Vtípil. V redakčním tuctu nejlepších brněnských nahrávek figurují důležitá jména jako Dunaj, Květy nebo Jiří Bulis, pozice ale pevně obsadilo i drzé mládí v čele se sinks nebo MMNK. Nechybí reportáž z dílny analogových kouzelníků Bastl Instruments nebo tradiční Moonfive, které mapuje místní labely.

Svět ale není jen Brno, prostor na stránkách Full Moonu #149 samozřejmě dostávají také umělkyně a umělci odjinud. Stranou nezůstává Anohni, která vydala v létě skvělé album, podobně jako skupiny Širom nebo Sleaford Mods – rozhovory s nimi poutají na jejich podzimní premiérové pražské koncerty. Neschází tradičně rozsáhlá festivalová mozaika, podobně jako galerie z letošní Full Moon Stage na Colours of Ostrava, stranou není ani další fenomén léta 2023, film Barbie. V rozhovorech jsou představeny dvě nadějné česko-slovenské umělkyně – Timea a Anna Vaverková, další profilový text patří kanadskému freakfolkovému projektu Timber Timbre a o svých dvou nových filmech v rubrice Odjinud poutavě vypráví režisér Tomáš Mašín. Albem měsíce se stala novinka (nejen) jazzového saxofonisty Alabastera dePlumea.


Další recenze pokrývají nová alba Blonde Redhead, King Krulea, Janelle Mónae, Squid, Protomartyr nebo výrazných zástupců aktuální domácí scény Mat213 či Bols/Slob, na svém místě jsou i sekce věnované novým filmům nebo knihám a pochopitelně galerie, v níž je tentokrát představena ostravská retrospektiva konceptualisty Jana Wojnara. Samozřejmostí jsou další pravidelné rubriky jako Protokol, Radio FM nebo Do černého. V září 2023 bude rovněž oznámen kompletní program oslav stopadesátého vydání magazínu Full Moon, které proběhnou 11. října v pražské MeetFactory. K oznámené trojici Amelie Siba, Fvck_Kvlt a Kalle přibyde ještě dvojice DJs a publicistická debata.

Důležitá data:
20. 9. 2023 – Širom (SI) + AC – Atrium Žižkov, Praha
29. 9. vychází Full Moon #150
11. 10. 2023 – Full Moon #150 – MeetFactory, Praha – živě: Amelie Siba, Fvck_Kvlt a Kalle

Info

Tištěné číslo hledejte v trafikách nebo na e-shopu.

Full Moon #149 na Spotify
Full Moon Facebook
Full Moon Instagram

foto © Vrbaak

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #158–159: Kafkovo století

redakce 20.06.2024

Celý svět slaví jubileum sta let od předčasného úmrtí vzývaného spisovatele a Full Moon nezůstává pozadu. Obálka letošního letního dvojčísla patří právě Franzi Kafkovi.

Full Moon #157 na Spotify

redakce 06.06.2024

Pečlivě vybrané nové desky, recenze knih a filmů a spoustu dalšího hledejte na stránkach Full Moonu. Playlist vám udělá společnost!

Full Moon #157: S úsměvem v erbu

redakce 23.05.2024

Full Moon s titulním tématem věnovaným The Smile vychází s úsměvem v erbu a 128 stránkami plnými nejnovějších informací (nejen) ze světa hudby.

Full Moon #156 na Spotify

redakce 08.05.2024

V dubnovém vydání najdete profil americké R&B umělkyně Liv.e, inovátora žánru flamenco Niña de Elche a australského hudebníka Genesise Owusua.

Moody Moon Noize vol. 5: Pustá země, Experimenty i tance na hladině

redakce 30.04.2024

S jedním ze svých pověstných DJ setů vystoupí na hladině místního Kamencového jezera slovenský producent Fvlcrvm.

Full Moon #156: „Dám si víc, já nechci málo“

redakce 24.04.2024

„Dám si víc, já nechci málo,“ zíůvá Annet X na novém albu a Full Moon k tomu ve chvíli, kdy ona ve dvojici s NobodyListenem obráží české kluby, přidává celé…

Full Moon #155 na Spotify

redakce 09.04.2024

Recenzní sekci ovládla skupina Berlin Manson, jejíž nové album Poor but Sexy se stalo deskou měsíce.

Full Moon Coffee: Svěží africké vize

redakce 05.04.2024

K nadcházejícímu jaru jistě přijde k chuti lehká a svěží káva odrůdy Red Bourbon, s malebným chuťovým profilem s výraznými tóny zralých jablek a čaje Roiboos.

Full Moon #155: Na pouštní planetě

redakce 26.03.2024

Čísla věnovaná filmu nejsou v historii Full Moonu ničím výjimečným, drobnohled si zasloužil už vesmír Star Wars nebo stoky Trainspottingu, nyní je na řadě planeta Arrakis.

Full Moon #154 na Spotify

redakce 07.03.2024

Holky v punku, Bibione, Nadine Shah a spoustu dalšího.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace