Zprávy / Úplňkové

Full Moon #149: Planeta Brno

Full Moon #149: Planeta Brno

redakce | Zprávy / Úplňkové | 31.08.2023

Jen málo míst v Česku se může pochlubit tak výlučnou hudební scénou jako moravská metropole. Kapely z Brna jednoduše poznáte, ať jde o nahrávky z let šedesátých, devadesátých nebo tracky sotva pár měsíců staré. Zářijové číslo Full Moonu přistálo na planetě Brno, čekejte vhled do místní scény, mapu důležitých míst nebo redakční hlasování o nejlepší desky. Full Moon #149 vychází ve čtvrtek 31. srpna v rozsahu 120 stran.


Úvodním textem čísla je rozsáhlá reportáž Jakuba Zbořila z aktuální nezávislé brněnské scény, hlas zde dostalo několik výrazných osobností, zmapovány jsou trendy, podobně jako komplikovaná situace ohledně prostor pro hraní a zkoušení. Nedílnou součástí titulního tématu je hned několik rozhovorů, slovo dostal například jeden z čerstvých objevů skupina whyohwhy, zástupce rapové scény Kojo nebo veterán místní alternativy Tomáš Vtípil. V redakčním tuctu nejlepších brněnských nahrávek figurují důležitá jména jako Dunaj, Květy nebo Jiří Bulis, pozice ale pevně obsadilo i drzé mládí v čele se sinks nebo MMNK. Nechybí reportáž z dílny analogových kouzelníků Bastl Instruments nebo tradiční Moonfive, které mapuje místní labely.

Svět ale není jen Brno, prostor na stránkách Full Moonu #149 samozřejmě dostávají také umělkyně a umělci odjinud. Stranou nezůstává Anohni, která vydala v létě skvělé album, podobně jako skupiny Širom nebo Sleaford Mods – rozhovory s nimi poutají na jejich podzimní premiérové pražské koncerty. Neschází tradičně rozsáhlá festivalová mozaika, podobně jako galerie z letošní Full Moon Stage na Colours of Ostrava, stranou není ani další fenomén léta 2023, film Barbie. V rozhovorech jsou představeny dvě nadějné česko-slovenské umělkyně – Timea a Anna Vaverková, další profilový text patří kanadskému freakfolkovému projektu Timber Timbre a o svých dvou nových filmech v rubrice Odjinud poutavě vypráví režisér Tomáš Mašín. Albem měsíce se stala novinka (nejen) jazzového saxofonisty Alabastera dePlumea.


Další recenze pokrývají nová alba Blonde Redhead, King Krulea, Janelle Mónae, Squid, Protomartyr nebo výrazných zástupců aktuální domácí scény Mat213 či Bols/Slob, na svém místě jsou i sekce věnované novým filmům nebo knihám a pochopitelně galerie, v níž je tentokrát představena ostravská retrospektiva konceptualisty Jana Wojnara. Samozřejmostí jsou další pravidelné rubriky jako Protokol, Radio FM nebo Do černého. V září 2023 bude rovněž oznámen kompletní program oslav stopadesátého vydání magazínu Full Moon, které proběhnou 11. října v pražské MeetFactory. K oznámené trojici Amelie Siba, Fvck_Kvlt a Kalle přibyde ještě dvojice DJs a publicistická debata.

Důležitá data:
20. 9. 2023 – Širom (SI) + AC – Atrium Žižkov, Praha
29. 9. vychází Full Moon #150
11. 10. 2023 – Full Moon #150 – MeetFactory, Praha – živě: Amelie Siba, Fvck_Kvlt a Kalle

Info

Tištěné číslo hledejte v trafikách nebo na e-shopu.

Full Moon #149 na Spotify
Full Moon Facebook
Full Moon Instagram

foto © Vrbaak

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #150: Jubileum s Benjaminem Clementinem

redakce 27.09.2023

Hlavním tématem jubilejního 150. Full Moonu je anglický umělec Benjamin Clementine, jubileum oslavíme nabitým koncertem.

Koncert Full Moon #150 má kompletní program

redakce 25.09.2023

Na FULL MOON #150 vystoupí Kalle, Amelie Siba, Fvck_Kvlt a DJs Toyota Vangelis a Isama Zing. Večer otevře publicistická debata.

Full Moon #149 na Spotify

redakce 21.09.2023

Zapomeňte na svět kolem sebe, letíme na planetu Brno...

Full Moon #147-148 na Spotify

redakce 17.07.2023

Letní dvojčíslo o okouzlující Björk je venku. Nalaďte si Spotify vlny a jdeme na to!

Full Moon #147–148: Pod vlivem Björk

redakce 03.07.2023

Letní dvojčíslo magazínu Full Moon vznikalo pod vlivem Björk, která představí svou divadelní show Cornucopia v září v pražské O2 areně.

Slovanský folklór Širom v žižkovském Atriu

redakce 29.06.2023

Full Moon magazín a Heartnoize ve spolupráci s Atriem na Žižkově uvádějí fascinující výpravu do hlubin slovanského folklóru - slovinskou trojici Širom.

Full Moon #146 na Spotify

redakce 18.06.2023

Full Moon #146 s Caroline Polachek v hlavní roli vyšel zkraje června, venku je i jeho audio průvodce.

Moody Moon Noize vol. 4: Hermetik v podzemí kostela, rapové naděje i německý hypergroove

redakce 14.06.2023

Festival Moody Moon Noize oznamuje kompletní program, přibývá dalších čtrnáct jmen pro chomutovskou edici.

Full Moon v říjnu oslaví jubilejní vydání koncertem v MeetFactory

redakce 06.06.2023

Vystupující budou postupně oznamováni, první jméno z line-upu bude zveřejněno 11. června.

Full Moon #146: Vášnivé fikce Caroline Polachek

redakce 05.06.2023

Caroline Polachek zve posluchače ve svých skladbách do rozličných vášnivých fikcí, aniž by přitom zapomínala na upřímnost a zranitelnost. Více v červnovém Full Moonu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace