Zprávy / Pozvánky

Listopad ve Fuchs2

Listopad ve Fuchs2

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.11.2023

Listopad v pražském klubu Fuchs2 pojede v příjemném tempu. Na podzimní kolo akce Hyper Real organizátoři přizvali MC matadora Flowdana, jehož vliv přesahuje několik generací tvůrců i publika a je bezesporu jednou ze zásadních postav v pozadí vývoje grimeu a dubstepu. Hned o dva dny později, v neděli 12. listopadu, vystoupí Shame, mající pověst jedné z nejautentičtějších a nejsvěžejších kapel v Británii. 30. listopadu zavítá do Fuchs2 hyperpopová Hannah Diamond.

Od ikonické spolupráce s The Bug až po nedávné spojení s producenty Fred Again a Skrillexem (který produkuje jeho nadcházející album), Flowdan neustále dokazuje, že je tektonickou silou ve světě bass music. Sekundovat mu 10. listopadu bude Neffa-T, který je pokládám za jednoho z technicky nejzdatnějších DJs současnosti v ostrovních vodách bass music. Line up večera doplní Opium Hum, Akira, Vision of 1994 a Theya. Shame se dali dohromady před nedávnem v jižním Londýně a dnes už mají pověst jedné z nejautentičtějších a nejsvěžejších kapel v Británii. S debutovým albem Songs of Praise, které vyjde v lednu příštího roku, a energickým koncertním setem se zastaví tato naděje nového britského kytarového punku v listopadu i v Praze.


Do F2 se 14. listopadu vrací Dukla, boyband z Vinohrad, zahalený zvukem bezstarostné alternativy pozdních osmdesátých let ve stylu Galaxie 500, anebo devadesátkových celků typu Priessnitz s elektrickými podtóny. Lucid Express jsou mladí hudební vizionáři z Hong Kongu, které spojuje láska k shoegaze a indie popu. David Žbirka aka Sunnbrella, hudebník původem z Prahy a nyní London-based, se vrací na Štvanici se svým první plnohodnotným albumem Heartworn. Na dlouhohrajícím debutu příjemně mísí směsici kytarových zvuků shoegaze a oldschoolových breakbeatů. 25. listopadu proběhne akce FRXXDOM x 2CPERREA, kde vystoupí Tedesco, Lil Autotune, Jone of Arx, Miss Carriage, Sofia Nøt a další.

Hudebnice z labelu PC Music, ale také fotografka, která spoluvytvářela vizuální identitu současného hyperpopu, kolegyně Sophie nebo A.G.Cooka. Hannah Diamond přetvořila komerční obrazy v osvobozující a identitu-formující nástroj, který slouží jako prostředek sebevyjádření. A stejně tak postupovala v hudební tvorbě – na albu Reflections z roku 2019 otevřeně zpívala o konci svého dlouholetého vztahu a osobnostní proměně, která byla s rozpadem formativního pouta spojená. Letošní novinka Perfect Picture pak představuje o něco teplejší zvukovou paletu, kde se syntetické vokály potkávají se sladkými melodiemi. Hannah Diamond si v nich hledá cestu sama k sobě, nebojí se ale ani pochybovat a ukázat své slabé stránky. Ve Fuchs2 vystoupí 30. listopadu.

Info

Fuchs2
web klubu

foto © Martin Šimral

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sonic Meditation v kostele U Salvátora

redakce 17.06.2024

Nový koncept hudebně-komunitních událostí varhanice Katty, bude hostit její přátele z hudebního prostředí.

Performance mapující vývoj heavy metalu v podání Johna Dorana

redakce 16.06.2024

Editor, hudební publicista, autor a moderátor John Doran (The Quietus, The Guardian, BBC) v MeetFactory před koncertem Chelsea Wolfe.

Multimediální výstava Singularita.

redakce 16.06.2024

Skupina Homo_Digitalis_3.2.1 odhalí v Hradci Králové svou multimediální instalaci #Singularity - Human Expiration: 2045 vytvořenou za pomocí AI nástrojů.

Sungazer v Kampusu Hybernská hned dvakrát

redakce 14.06.2024

V rámci akce Sustain: Hudba a udržitelnost kapela vystoupí hned dvakrát.

Letní kino MeetFactory se vrací na dvorek

redakce 11.06.2024

Filmový program sezóny nese podtitul Save the World a nabídne sérii dvanáct snímků tematizujících globální společenské fenomény.

Jann, Been Stellar i Sam Tompkins v Praze

redakce 10.06.2024

Jak zní New York dnešních dní? Been Stellar v sobě mají dravost The Strokes i melodramatičnost The 1975... Tři jména v režii Fource.

Puuluup v letním saunoví Nuuk

redakce 09.06.2024

Misionáři hudebního nástroje talharpa, který vypadá jako obří kráječ na vajíčka, ale zní jako ta nejdivočejší tancovačka i sladká ukolébavka zároveň.

Jessica Pratt přiveze do Futura nové album

redakce 09.06.2024

Podmanivý folk, který láká posluchače k návratu do minulosti, ale zároveň je moderní.

Model/Actriz a Lip Critic poprvé do Česka

redakce 07.06.2024

Živá vystoupení Lip Critic jsou v kontrastu s hyperstylizovanou produkcí desek zaměřená na improvizaci a experimentování.

Červnový Kabinet múz

redakce 07.06.2024

Silný večer slibuje spojení islandské kapely Gróa, slovenských Shallov a Dominika Proka. Od nekontrolovaného hněvu až po formulovanou existenciální úzkost. A dál.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace