Zprávy / Festivalové

Nia Archives na Pohode 2024

Nia Archives na Pohode 2024

redakce | Zprávy / Festivalové | 10.04.2024

Britská producentka, skladateľka, speváčka a Djka Nia Archives patrí k tomu najlepšiemu, čo vzniklo na scéne zlomených beatov za ostatných pár rokov. Jej tvorba nadväzuje na intepretov ako Roni Size, Shy FX alebo DJ Die, ale prináša absolútne čerstvý prístup.

Za pár rokov na scéne získala množstvo nominácií a ocenení na prestížnych cenách. Získala cenu NME BandLab Award v kategórii Best producer, na MOBO Awards získala cenu za Best Electronic/Dance Act, BBC Introducing jej udelili cenu za Artist of the Year, na DJ Mag Awards získala cenu v kategórii Breakthrough Producer, v rebríčku BBC Sound of 2023 skončila na treťom mieste. Všetky ocenenia a hudobné médiá sa zhodujú na tom, že toto je interpretka, ktorú rozhodne treba sledovať. Nia je aj skvelou remixérkou, o čom svedčí remix songu leavemealone od Fred again.. alebo song Off Wiv Ya Headz, ktorý je editom pesničky Heads Will Roll od Yeah Yeah Yeahs. Debutový album Silence Is Loud vydáva 12. apríla.


V rámci NGO pasáže ponúka festival Pohoda priestor pre prezentáciu neziskových organizácií, nadácií a občianskych združení. V roku 2023 sa na festivale predstavilo vyše 20 subjektov – od ekologických, cez charitatívne, umelecké a občianskoprávne organizácie, až po subjekty venujúce sa problematike drog. Registrovať sa môžete do 5. mája 2024.

Info

Pohoda festival
11.–⁠14. 7. 2024
Letiště, Trenčín
Fb událost

foto © Lola Banet

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Marienbad Film Festivalu v duchu Regenerace

redakce 19.05.2024

Celý festival zahájí projekce nového filmu režisérské legendy španělského filmu Víctora Ericeho Zavřít oči.

Festival Holostok oživí pohraničí

redakce 19.05.2024

Kolem Holostoku se stihla vybudovat početná komunita, která se v Holostřevech v předposledním červnovém víkendu potkává.

Let It Roll kompletuje

redakce 17.05.2024

Hlavními taháky jsou žánrové hvězdy, ať už A.M.C., populární uskupení Rudim3ntal, které se vrací po pěti letech s novou show, nebo hitmakeři Netsky, Sigma, Sub Focus a Wilkinson.

Festival Bukolika odhalil lineup

redakce 16.05.2024

Dramaturgie Bukolika je typická představováním lokálních talentů na poli experimentální či elektronické hudby.

Proměna festivalu Deziluze

redakce 16.05.2024

U příležitosti letošního výročí bude Festival Deziluze věnovat zvláštní pozornost Kafkově odkazu.

Karneval marnosti na zámku Ptení

redakce 13.05.2024

Pomíjivost věcí, prázdnota a nicota světa, ve kterém nás čeká jen smrt – alespoň ty šťastnější. Tři dny plné hudby, tance a další zábavy na rozpadajícím se zámku.

Folkové prázdniny lákají

redakce 12.05.2024

Silné zastoupení bude mít letos americký kontinent - od old-time music z Apalačských hor přes americanu, gotický folk až po hudbu z Kolumbie, Mexika a Venezuely.

Místní Fesťák bude hostit Don Vito

redakce 11.05.2024

Náhlé změny rytmu, hravé bicí a vášnivé výkřiky nadšení. To je tříčlenné noise spoko roko až pomalu kórové komando Don Vito.

Na Pohode vystúpi Donny Benét, B-complex a veľa ďalších

redakce 11.05.2024

Kráľovná slovenského dnb B-complex predstaví na Pohode najväčšiu show, akú dosiaľ pripravila.

Beseda pohostí kanadskou raperku Backxwash nebo britské PVA

redakce 07.05.2024

Tvorba letos patrně největšího taháku Besedy, raperky Backxwash, vychází z žánrů jako jsou horrorcore, hip-hop, heavy metal, industriální metal nebo postrock.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace