Zprávy

Aid Kid, 4 082

Aid Kid, 4 082

redakce | Zprávy | 01.11.2020

Producenta a skladatele Aid Kida, vlastním jménem Ondra Mikula, můžete znát ze skupin Děti mezi reprákama nebo Zvíře jménem Podzim, podílel se rovněž i na nejnovější nahrávce Lenky Dusilové Řeka, která se v katalogu Animal Music objevila sotva před pár dny. Sám je autorem dvou dlouhohrajících desek, z nichž ta druhá, Cinematographer’s Journal, vyšla před rokem u labelu BiggBoss.

"4 082 vzniklo během lockdownu na jaře. Samota ani izolace mi nikdy moc nevadily, ale ve chvíli, kdy jsem psal tyhle akordy, zastesklo se mi po pravidelných návštěvách u Königů, a tak jsem jim tuhle písničku věnoval - 082 je kód zvonku jejich letenského bytu," říká Aid Kid s odkazem na principála Zvíře jménem Podzim. Zmíněná skladba se objevila na charitativní kompilaci Virtual Healing, podporující tuzemské umělce a neziskovku Jakodoma.org. A její výtvarné zpracování? "Po nějakém čase se mi ozval vizuální umělec Martin Cenkl, že ho skladba oslovila a že k ní vytvořil abstraktní videoklip. To mi udělalo velkou radost. Dejte si to určitě ve 4K." Doporučujeme.

Krátký rozhovor k vydání charitativní kompilace Virtual Healing čtěte zde.

Info

Aid Kid
Facebook

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Daniel Neighbour vydává track u Krmelec Recordings

redakce 16.04.2024

Danielův track Climax v sobě spojuje prvky minimal housu a techna.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Koncert Symphony for Humanity upozorní na xenofobii

redakce 16.04.2024

Pražské ostrovy budou patřit žánrově pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů ze všech zemí evropské sedmadvacítky.

Chorobopop je Svobodě na stopě

redakce 15.04.2024

Kapela na své třetí desce nastavuje dvě tváře, postpunkovou a synthpopovou.

Aiko vypouští další singl

redakce 15.04.2024

Aiko už na své poslední desce ukázala, že směřuje k rockovějšímu zvuku a chce využívat těžších kytarových riffů.

Kompletní lineup Meltu

redakce 15.04.2024

Z novější vlny domácích interpretů a interpretek zahrají např. Souly nebo Domiziana, která ve své tvorbě šikovně kombinuje hyperpop a eurodance.

estimates vydávají první singl

redakce 14.04.2024

Singl je předzvěstí dalších tří, které budou následovat v nadcházejících týdnech a zároveň i příslibem dalších nahrávek naplánovaných na konec roku.

Ji.hlava se letos prodlužuje na deset dní

redakce 13.04.2024

Návštěvníci a návštěvnice si nově budou moci vybrat, zda přijedou na první polovinu festivalu či na druhou. Je možné si koupit i akreditaci na celých deset dní.

Einstürzende Neubauten vydávají nové dvojalbum

redakce 13.04.2024

Nahrávka vychází z volných živých improvizací, které členové této legendární německé kapely hráli před dvěma roky na turné k tehdy aktuální desce Alles in Allem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace