Zprávy

Aid Kid, 4 082

Aid Kid, 4 082

redakce | Zprávy | 01.11.2020

Producenta a skladatele Aid Kida, vlastním jménem Ondra Mikula, můžete znát ze skupin Děti mezi reprákama nebo Zvíře jménem Podzim, podílel se rovněž i na nejnovější nahrávce Lenky Dusilové Řeka, která se v katalogu Animal Music objevila sotva před pár dny. Sám je autorem dvou dlouhohrajících desek, z nichž ta druhá, Cinematographer’s Journal, vyšla před rokem u labelu BiggBoss.

"4 082 vzniklo během lockdownu na jaře. Samota ani izolace mi nikdy moc nevadily, ale ve chvíli, kdy jsem psal tyhle akordy, zastesklo se mi po pravidelných návštěvách u Königů, a tak jsem jim tuhle písničku věnoval - 082 je kód zvonku jejich letenského bytu," říká Aid Kid s odkazem na principála Zvíře jménem Podzim. Zmíněná skladba se objevila na charitativní kompilaci Virtual Healing, podporující tuzemské umělce a neziskovku Jakodoma.org. A její výtvarné zpracování? "Po nějakém čase se mi ozval vizuální umělec Martin Cenkl, že ho skladba oslovila a že k ní vytvořil abstraktní videoklip. To mi udělalo velkou radost. Dejte si to určitě ve 4K." Doporučujeme.

Krátký rozhovor k vydání charitativní kompilace Virtual Healing čtěte zde.

Info

Aid Kid
Facebook

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Slovensko sa zapojilo do prípravy Nového európskeho Bauhausu

redakce 18.04.2021

Cieľom tejto medzinárodnej iniciatívy je spájať udržateľnosť, kultúru, rozvoj komunít a investície tak, aby pomohla naplniť zámery Európskej zelenej dohody.

Co bude s hudbou po pandemii - CEEntral Sound – BACH Conference

redakce 18.04.2021

Event na tři dny spojí na jednom místě zástupce klubů, manažery, muzikanty i další hudební profesionály.

Smíchovská továrna oznamuje nové (a staronové) koncerty

redakce 17.04.2021

Koncerty australských Flyying Colours i britských Shopping plánované na letošní jaro se organizátorům podařilo přesunout na náhradní termíny.

Ima Teva vydává první singl z chystané desky

redakce 16.04.2021

Nejvíc lžeme sami sobě, zjišťuje Ima Teva v novém singlu Obligátní klam doprovázeném klipem, ve kterém se zápasí, tančí i plahočí na sněhových pláních.

Sluchátka Jabra a Samsung do neděle koupíte za nejnižší ceny

komerční článek 16.04.2021

Samsung maximálně zlevnil svá bezdrátová sluchátka. Akce se vztahuje i na nejnovější model, který spatřil světlo světa teprve v lednu.

Na vyhlášení Radio_Head Awards zahrají Fvlcrvm, Fvck_Kvlt a další

redakce 16.04.2021

Streamované předávání cen Radio_Head Awards proběhne 16. a 17. dubna. V pátek budou uděleny ceny v žánrových kategoriích a v kategorii Album roku/Cena novinářů.

Festival Rock for People se přesouvá

redakce 16.04.2021

Organizátoři RfP však slibují oznam alternativního festivalu Rock for People na královéhradeckém letišti, jen co se vyjasní parametry pořádání letních akcí.

Roadburn Redux proběhne online a zdarma

redakce 15.04.2021

Holandský festival "tvrdé" hudby Roadburn již podruhé v řadě neproběhne v běžném módu, nabízí ale výživnou online náhradu.

Jeden svět představuje téma ročníku

redakce 15.04.2021

Kdo vypadává pouze z videokonferencí a kdo z běžného života? Jaké výzvy s sebou přinesl přechod do online prostředí a jaké je naše místo v nové realitě?

Audiovizuální performance Fluid Frontiers/Liquid Borders

redakce 15.04.2021

Audiovizuální performance Fluid Frontiers/Liquid Borders streamovaná ze Studia Alta propojí akci několika producentů a umělců.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace