Zprávy

Bulp a singel Mahri

Bulp a singel Mahri

redakce | Zprávy | 06.12.2021

Samo Štefanec a.k.a. Bulp nedávno odprezentoval novú sólovú verziu svojej live show a taktiež oznámil, že sa vo svojej tvorbe zameria viac na klubové tanečné tracky. Tento trend sa začal prejavovať už na minuloročnom EP Parvin a zreteľne pokračuje aj singlom Mahri, ktorý vyšiel 2. decembra 2021 tradične na značke Deadred Records.


Bulp v ňom kombinuje údernú break-beatovú rytmiku s prenikavými basovými frekvenciami, silnými syntetizátorovými linkami a rytmicky posekanými vokálnymi samplami, podporujúcimi „drive“ skladby. Mahri, nazvaná podobne ako predošlé single podľa ženského mena, je energickým kúskom, ktorý prezentuje produkciu Sama Štefanca v razantnejšej podobe, s rýchlejším BPM a nekompromisným prístupom. „Prvé nápady na túto vec vznikli počas jednej večernej jam session s Ivanom Ďurkechom, keď sme skúšali kombinácie zvukov syntetizátora Moog Sub 37 s rôznymi perkusívnymi samplami. Dalo by sa povedať že tento singel voľne nadväzuje na štýl produkcie, ktorý bol v skladbe Oona na poslednom Parvin EP. Menej melodický a viac živelný. Chcel som to tu ale posunúť ešte o niečo ďalej, zvlášť čo sa týka práce s basovými linkami a frekvenciami,“ hovorí o charaktere skladby Mahri samotný Bulp. Ten je producentom skladby ako aj autorom mixu, spomínaný Ivan Ďurkech spolupracoval pri tvorbe syntetizátorových sekvencií. Mixáž sa odohrala vo Wave Label Studio v Bratislave a o mastering sa postaral Tomáš Karásek z Gargle & Expel Studio v Prahe. Autorom titulnej fotografie obalu je Matúš Kaščák.

Bulp bude v januári 2022 zastupovať ako nominant Rádia_FM slovenskú elektronickú hudbu na najväčšom showcase-ovom festivale Eurosonic v holandskom Groningene, kde jeho oceňovaný klubový set podporí svojimi sugestívnymi vizuálmi Vlado Ďurajka a.k.a. Autumnist.

Info

Bulp
web vydavatelství

foto © Matúš Kaščák

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Metropolis s hudbou Giorgia Morodera v kině Aero

redakce 10.06.2023

Dnes již Moroderova verze platí za kult a fascinuje coby audiovizuální remix kanonické filmové klasiky.

Berlínský festival Heroines of Sound má silný line-up

redakce 09.06.2023

Letošní ročník se tematicky zaměřuje na mikrotonalitu, noise a drone music, a představí se na něm přes čtyřicet umělkyň z dvaceti různých zemí.

Top RoofTop fest, Flamengo Madhouse Express

redakce 09.06.2023

Pražské Madhouse Express doprovodí retro vizualizace liquid light show tvůrčí skupiny Weird Visuals.

Kafka Band, Kafkův stud

redakce 08.06.2023

Kafka Band se chystají uzavřít trilogii alb inspirovaných dílem spisovatele Franze Kafky. První singl z nové nahrávky kapely se jmenuje Shame - Stud.

PJ Harvey se vrací, Kovacs představí v Praze novou desku

redakce 08.06.2023

Kovacs našla vlastní pevnou půdu pod nohami a kreativní svobodu. A má zcela pod kontrolou vše od skládání hudby, přes kostýmy, po podobu stage i výrazné masky.

Half Moon Run vydávají nové album

redakce 08.06.2023

Písně stvořené během pandemie s sebou nesou úzkosti té doby, současně ale popisují potřebu naděje.

Nová deska ruindistralistů Decent Ruins

redakce 07.06.2023

Postapokalyptický okultismus se sráží s obrazy ze zaprášených koutů rozbitých mozků a vytváří tak něco temně hlubokého a upřímně rozsekaného.

Břitva 2022 cení Insanii, Heiden, Trny & žiletky, Banána nebo Papagáje

redakce 07.06.2023

Kategorii alb či jednotlivé žánrově profilované sekce dále ovládl částečný, ale atmosféricky působivý návrat k černému kovu v podání Heiden.

Do Szigetu zbývají dva měsíce

redakce 07.06.2023

Skvělou zprávou je, že v programu letošního Szigetu najdeme vedle světových hvězd jako Billie Eilish nebo David Guetta i zástupce česko-slovenské scény.

Spořící bankovní účty nabízí vysoké úroky

komerční článek 07.06.2023

Hudební sezóna je před námi a že se letos opravdu můžeme těšit na řadu koncertů i festivalů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace