Zprávy / Pozvánky

Divide & Dissolve doprovodí Nordra a Thulsa

Divide & Dissolve doprovodí Nordra a Thulsa

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.01.2024

Australský projekt Divide & Dissolve se vrací do Prahy s novou deskou. Systemic zkoumá struktury, které nás vnitřně svazují, a ztělesňuje poselství odpovídající základnímu záměru kapely: skládat hudbu, jaká ctí jejich předky a domorodou půdu. Album, stejně jako jeho kriticky i fanouškovsky ceněného předchůdce Gas Lit, produkoval Ruban Nielson z Unknown Mortal Orchestra.

Vedle schopnosti oslovit fanoušky tvrdých kytar (mysleme na Big Brave nebo The Body) se Divide & Dissolve daří oslovit i náročné publikum věnující se nové hudbě. Na pražskou Štvanici do klubu Bike Jesus zamíří vhodně po vystoupení na berlínském festivalu CTM.


Spolu s Divide & Dissolve přijede do Prahy americká hudebnice Nordra, jejíž desky v čele s Pylon III si získaly jak srdce všech, kdo inklinují k temné hudbě, tak experimentálních hledačů z okruhu časopisu The Wire. Nordra se pohybuje na osobitě vymezené ploše mezi klasickým industriálem a future popem, ne nadarmo najdeme mezi jmény, s nimiž spolupracovala či koncertovala, tak rozličné osobnosti jako Cassandra Jenkins, Zola Jesus, Oxbow, Marissa Nadler anebo Yves Tumor.

Úplně jiné tempo slibuje koncert kapely Thulsa. V její sestavě jsou lidé stále či dříve aktivní v Protijedu, Evidenci smrti či kapelách Sheeva Yoga a Ema Camelia. Thulsa vznikla po konci brněnských Tummo, za mikrofonem (a tedy i texty) stojí Banán a nadcházející debutová deska (vyjde na Kabinet Records) slibuje temnotu, ale i nabíjející energii a rock'n'rollový drive.

Info

Divide & Dissolve + Nordra (us) + Thulsa
2. 2. 2024 19:00
Bike Jesus, Praha
Fb událost

foto © se svolením Jednoty

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sonic Meditation v kostele U Salvátora

redakce 17.06.2024

Nový koncept hudebně-komunitních událostí varhanice Katty, bude hostit její přátele z hudebního prostředí.

Performance mapující vývoj heavy metalu v podání Johna Dorana

redakce 16.06.2024

Editor, hudební publicista, autor a moderátor John Doran (The Quietus, The Guardian, BBC) v MeetFactory před koncertem Chelsea Wolfe.

Multimediální výstava Singularita.

redakce 16.06.2024

Skupina Homo_Digitalis_3.2.1 odhalí v Hradci Králové svou multimediální instalaci #Singularity - Human Expiration: 2045 vytvořenou za pomocí AI nástrojů.

Sungazer v Kampusu Hybernská hned dvakrát

redakce 14.06.2024

V rámci akce Sustain: Hudba a udržitelnost kapela vystoupí hned dvakrát.

Letní kino MeetFactory se vrací na dvorek

redakce 11.06.2024

Filmový program sezóny nese podtitul Save the World a nabídne sérii dvanáct snímků tematizujících globální společenské fenomény.

Jann, Been Stellar i Sam Tompkins v Praze

redakce 10.06.2024

Jak zní New York dnešních dní? Been Stellar v sobě mají dravost The Strokes i melodramatičnost The 1975... Tři jména v režii Fource.

Puuluup v letním saunoví Nuuk

redakce 09.06.2024

Misionáři hudebního nástroje talharpa, který vypadá jako obří kráječ na vajíčka, ale zní jako ta nejdivočejší tancovačka i sladká ukolébavka zároveň.

Jessica Pratt přiveze do Futura nové album

redakce 09.06.2024

Podmanivý folk, který láká posluchače k návratu do minulosti, ale zároveň je moderní.

Model/Actriz a Lip Critic poprvé do Česka

redakce 07.06.2024

Živá vystoupení Lip Critic jsou v kontrastu s hyperstylizovanou produkcí desek zaměřená na improvizaci a experimentování.

Červnový Kabinet múz

redakce 07.06.2024

Silný večer slibuje spojení islandské kapely Gróa, slovenských Shallov a Dominika Proka. Od nekontrolovaného hněvu až po formulovanou existenciální úzkost. A dál.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace