Zprávy

dné má první singl a video z nového alba

dné má první singl a video z nového alba

redakce | Zprávy | 02.05.2023

dné je Ondřej Holý, žijící v Praze. Jeho druhé album Basic Living vychází 19. června 2023 na Platoon. První singl z alba se jmenuje Traps In My Feed a vyšel 26. dubna 2023.

Traps In My Feed je píseň o nutnosti odložení telefonu pro dělaní hudby. Táhlé ambientní synth akordy jsou rámované beatem, které Ondřej udělal ze zvuků kokosových skořápek na dlažděné podlaze. V textu pak sám sebe ubezpečuje, že jedna píseň je víc než milion stories na Instagramu, a jak je obecněsnadné spadnout do pasti, i když jí vidíte přímo před sebou. O zpěv se postaral slovenský hudebník FVLCRVM. Doprovodné video k Traps In My Feed, které natočil Luboš Vacke, pokračuje v tématu odkládání věcí, které je třeba udělat.


Basic Living je ve zkratce o tom, že jste doma, koukáte na Youtube a život je ok. Popisné názvy písní odkazují konkrétnějšími směry. Variují nutnost odložení telefonu pro dělání hudby, randící peripetie, zdravotní problémy nebo focení rostlin v kavárnách pro obsah na sociální sítě. Přichází sedm let po debutovém albu These Semi Feelings, They Are Everywhere, které vyhrálo dvě hudební ceny za Nejlepší album (Vinyla, Apollo) a jednu pro Nejlepší elektronické album (Anděl). Ondřej mezitím vyplnil čas děláním hudby pro české filmy (Nic jako dřív, Ostrov svobody) a seriál ČT Pět let.

Zvukově je oproti debutu, který záměrně limitoval výrazové prostředky, mnohem barevnější. Čisté ambientní pasáže se prolínají se samplovanými i zpívanými hlasy, vintage syntezátory a nástroji vážné hudby až k midwest emo kytarám. Velký důraz je dáván na organické beaty, šumivé samply a lo-fi estetiku. Na albu se mimo jiné podíleli FVLCRVM, který zpívá v první singlu Traps In My Feed či Floex, který nahrál klarinet do Thanks For Getting Me Home.

Info

dné
web interpreta

foto © Tomáš Carl Allen

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový koncertní projekt Sounds of Diversity

redakce 04.03.2024

Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl.

Březnový Kabinet múz

redakce 03.03.2024

Blíží se jaro a s ním i nabitý program našeho oblíbeného brněnského klubu a výběr z nabídky tamních koncertů.

Avéčko uvádí AV show Deeny Abdelwahed

redakce 03.03.2024

Těžkopádné beaty, dusná atmosféra a očekávání, že přijde něco velkého. Deska Jbal Rrsas.

Na Pohode Peggy Gou

redakce 03.03.2024

Peggy sa stala rýchlo populárnou vďaka svojmu štýlu, v ktorom kombinuje house, techno, electro a elementy tradičnej kórejskej hudby.

Další jména našlapaného Meltu

redakce 02.03.2024

Podle ředitele festivalu Floriana Czoka chce Melt potvrdit svou pozici na německé festivalové scéně v představování off-popové a elektronické hudby.

Letošní ročník FAMUFESTu je jubilejní

redakce 02.03.2024

Festival nabídne nejen filmy, ale i divadelní představení, koncerty a přednášky. Pozvání přijala polská režisérka Agnieszka Holland.

Rekreace na Koberci a v Kasárnách

redakce 01.03.2024

Videoklip vznikl během jednoho lednového víkendu, který byl posledním rozloučením s věcmi reprezentující společný život dvou lidí,

Dorian Concept & Cid Rim v MeetFactory

redakce 01.03.2024

Syntezátorový mág Oliver Johnson alias Dorian Concept se vrací do Prahy s novou deskou What We Do For Others, která vyšla loni na podzim.

Jazzanova i Prago Union na Mladí ladí jazz Open air

redakce 01.03.2024

Festival Mladí ladí jazz šestnáctým rokem nabízí koncerty interpretů, kteří se nebojí bořit zažité jazzové škatulky a otevírají je nejrůznějším hudebním žánrům.

Christina Mantis vydáva videoklip

redakce 29.02.2024

Set me free prináša opäť vintage nádych, tak ako sa prezentuje Christina v celej svojej tvorbe.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace