Zprávy / Festivalové

Festival KAMEN!CE pěkně doširoka

Festival KAMEN!CE pěkně doširoka

redakce | Zprávy / Festivalové | 28.05.2024

Festival KAMEN!CE zveřejnil kompletní line-up. Během tří dnů, od 6. do 8. června 2024, vystoupí v rámci čtvrtého ročníku multižánrové akce pro celou rodinu více než padesát interpretů. Vedle kapel zvučných jmen se představí zástupci české a zahraniční alternativní scény. Návštěvníci se mohou těšit také na bohatý doprovodný program.

KAMEN!CE vyniká širokým hudebním záběrem. Koncept třídenní oslavy hudby v samém srdci města se silným geniem loci je důvodem, proč do srdce Českého Švýcarska každoročně míří návštěvníci z celé České republiky i okolních zemí. I letos pro ně celkem na dvou stagích zahrají čerství držitelé Andělů, české a zahraniční legendy a talenti, kteří tvoří mladou českou a slovenskou alternativní scénu.

Jako headlineři na festival zavítají německé elektronické duo Digitalism (DJ set), Dan Bárta & Illustratosphere, Jana Kirschner, MC Gey, PSH či Pam Rabbit. Účast potvrdili také australští indie popoví Teenage Dads a ze Slovenska dorazí například producent elektronické hudby FVLCRVM či tanečně-industriální Berlin Manson. Po třech letech se do České Kamenice ve své dosud nejvyzrálejší a nejhravější formě vrátí pražští Good Times Only. Celé dění uzavře festivalová stálice DJ ŠatySVlečkou.


Zahraje i kapela Davida Žbirky Sunnbrella, Ametyst, tedy nová kapela producenta elektronické hudby Davida Doubka alias Ventolina, nebo česká reprezentantka v Eurovizi Aiko. V programu mají své místo rovněž vítězka Startéru Radia Wave Máří, legenda industriálního rapu s texty Lubomíra Typlta WWW Neurobeat, David Kraus s kapelou Gipsy Brothers a letošní držitelka ceny Anděl v kategorii Alternativa a elektronika Anna Vaverková.

Festival KAMEN!CE myslí na všechny věkové kategorie. Zajímavý program je připraven jak pro děti, tak pro starší návštěvníky. Těm v sobotu 8. června v restauraci U Slunce zahraje dechovka, a kromě večerního mejdanu si užijí například besedu se známým věštcem Vlastíkem Plamínkem či souboj ve hře bingo.

Letošní ročník festivalu, jehož loňská návštěvnost se pohybovala kolem šesti tisíc osob, přináší několik novinek. Malá stage se přesouvá od Domu kultury na nádvoří místního zámku. “Kulturák” díky tomu poskytne více prostoru pro doprovodný program v podobě debat, promítání filmů i oblíbené děčínské talk show Silný řeči. Vyrazit tam můžete i na Karaoke s Bertem z Bert & Friends.

Info

KAMEN!CE
6.–8. 6. 2024
Česká Kamenice
Fb událost

foto © Samuel Alex

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hosti MFF Karlovy Vary a zahajovací koncert Kosheen

redakce 21.06.2024

Respektovaný tvůrce uvede své dva filmy Kafka a Mr. Kneff, zařazené do sekce Touha stát se Indiánem: Kafka a film.

Grape ohlásil Michaela Kiwanuku, Toma Odella nebo Charlotte De Witte

redakce 18.06.2024

Hip hop má aj tento rok dramaturgicky na starosti NobodyListen s jeho projektom Addict.

Unsound a první vlna jmen

redakce 17.06.2024

To nejlepší z alternativní a elektronické scény, letos pod mottem NOISE. Kali Malone, Mica Levi, Actress a mraky dalších.

Hudební maraton Bear Stone v nedotčené příhodě

redakce 16.06.2024

Headlinery jako High On Fire a Kadavar doplní třeba Colour Haze, 1000mods a Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs a další.

Knižní lázně na čtyři dny

redakce 15.06.2024

Vedle autorských čtení a rozhovorů Knižní lázně připomenou také výročí Franze Kafky, který Mariánské Lázně navštívil uprostřed první světové války.

Kompletní program festivalu Vivat vila!

redakce 14.06.2024

Pro pátý ročník si dramaturgický tým dává za úkol inovativnější využití přilehlé zahrady za vilou, kde se odehrají táborové koncerty folkového zaměření.

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Festival Břeh podruhé v Ostravě

redakce 12.06.2024

Mezi domácími interprety je například EBM projekt Bunkerer nebo experimentální audiovizuální raperka Klara Wodehn.

Olomouc (o)žije pouličním festivalem

redakce 12.06.2024

Je na divácích, zda se rozhodnou některého z nich během vystoupení podpořit, ať už příhozem do kasičky nebo digitálně prostřednictvím QR kódu.

Prague Sounds: Branford Marsalis, Nubya Garcia, Tigran Hamasyan nebo Oneohtrix Point Never

redakce 11.06.2024

Velká světová jména jazzu, vokální hudby, elektroniky, alternativního hip hopu i world music na pomezí s klasikou, české premiéry a unikátní jednorázové projekty.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace