Zprávy / Pozvánky

Do prostoru Archa+ přijede Bendik Giske

Do prostoru Archa+ přijede Bendik Giske

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.02.2024

Roztěkané tóny saxofonu norského hudebníka Bendika Giskeho rozezní 10. dubna prostory Archy+ v doprovodu vizuální show umělkyně Theresy Baumgartner. Večer otevře neméně výrazné jméno nové hudby – syntezátorová experimentátorka Marta De Pascalis. Repetitivní melodie a precizní sound design tvoří v díle Giskeho i Pascalis hlavní linku, kterou každý z umělců rozpracovává v kontextu jiného hudebního nástroje.

Bendik Giske se s loňským eponymním albem dostal na pomyslný vrchol kariéry – vtahující vzorce a rytmy oproštěné od zbytečných prvků otevírají posluchačstvu jeho vnitřní, pečlivě vystavěný svět. Na produkci nahrávky se podílela i britská hudebnice Beatrice Dillon, která sdílí Giskeho střídmý hudební projev a přístup ke zvuku. Loňská deska dostává v Giskeho podání nový rozměr při živém vystoupení, které klade důraz na využití koncertního prostředí a jeho akustických možností, což podporuje i vizuální doprovod Theresy Baumgartner založený na práci se světly a hloubkou prostoru.

Marta De Pascalis tvoří s pomocí analogových syntezátorů a pásek volně plynoucí hudební koláže, které přechází mezi klidnými tóny a hřmotnými pasážemi. V Berlíně usazená italská hudebnice představí vůbec poprvé v Praze skladby z loňského alba Sky Flesh, které kompletně vytvořila na analogovém syntezátoru Yamaha CS-60.

Info

Bendik Giske (no/de) + Marta De Pascalis (it)
10. 4. 2024 19:00
Archa+, Praha
Fb událost

foto © Luke Abby

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Jednota v noci: live set Azu Tiwaline i strhující destrukce Shapednoise

redakce 05.04.2024

Headlinuje zvukový extremista, který kombinuje industrial, hip hop, bass a techno a za doprovodu vizuálního umělce Seviho Ika Dømochevskyho představí aktuální album.

Smash Into Pieces na podzim v Roxy

redakce 05.04.2024

V téhle muzice slyšíte progressive rock i pop rock, je v ní alternativní metal i industrial a přitom prvky EDM.

Duben v Bike_Jesus

redakce 04.04.2024

Eklekticismus ve jménu „low bass“, alternativní elektronika, tajný vesmír Olivera Torra a autentická osa Praha - Kyjev - Varšava. Na Štvanici.

Ghost-Note se vrací s novým albem

redakce 03.04.2024

Žánrově navazují na funkové základy, které položili Fela Kuti, Talking Heads či James Brown.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace