Zprávy / Pozvánky

Duben v Underdogs'

Duben v Underdogs'

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.04.2022

Zatímco byl březen v Underdogs' převážně v rukou tuzemských interpretů a interpretek, v dubnu se začnou pravidelně vracet na pódium i zahraniční hosté.

V sobotu 2. dubna se na pozvání kolektivu Silver Rocket vrátí do Underdogs' argentinské v Berlíně usazené duo Mueran Humanos. V tvorbě Carmen Burguess a Tomáse Nochteffa se potkává post-punk, experimentální elektronika i klasický darwave s repetitivní krautrockovou psychedelií, kterou zdůrazňují surrealistické texty zpívané ve španělštině. Společně s Mueran Humanos zahrají Nesbitt's Inequality, kde původem Kanaďan Todd Nesbitt, známý též pod svým alter egem Unkilled Worker nebo coby člen Wollongong, spojil síly s kultovními noisaři OTK. Ve středu 6. dubna dorazí do Underdogs' mladá krev britského hardcoru – kapela Guilt Trip. Tato pětičlenná parta z Manchesteru vládne drtivou silou lety prověřeného crossoveru, kterému ale dává moderní neurotický ráz. Společně s Guilt Trip zahraje pražská metalová čtveřice Crippled Fingers.


V neděli 10. dubna čeká Underdogs' koncertní událost (nejen) měsíce. Společně zahrají hned tři noise rockové legendy z první generace kapel na labelu Silver Rocket, a to Gnu, Wollongong a Lyssa. Jak Silver Rocket upozorňují, nejedná se o reunion, ale oslavu pětadvacátého výročí od prvního koncertu tria Lyssa a jedenadvacátého výročí, kdy se tyto tři kapely poprvé společně postavily na pódium. Z jednoho koncertu tak nakonec vzešlo miniturné, na kterém trojice kapel kromě Underdogs' zahraje také na pražské Sedmičce, v brněnském Kabinetu múz a v rožnovské Vrátnici.

Středa 13. dubna bude v Underdogs' patřit dánským Demon Head – kapele, která balancuje na pomezí sedmdesátkového hard rocku a doom metalu s pořádnou dávkou okultismu. S novou, v pořadí čtvrtou deskou Viscera se Demon Head pouští do ještě temnějšího zvuku, jemuž na nahrávce dodávají gotický nádech kostelní varhany. Na pozvání promotérské skupiny Kreas dorazí společně s kodaňskými black metalovými druhy Slægt. V sobotu 16. dubna v Underdogs' zahrají novozélandští The Beths v čele se zpěvačkou a kytaristkou Elizabeth Stokes. The Beths s covidovým zpožděním přivezou svou desku Jump Rope Gazers, na které zůstávají věrní svému labelu i chytlavým pop rockovým melodiím. Společně s The Beths zahraje Cherym - severoirská trojice hudebnic, jejichž pop punkový zvuk čerpá inspiraci třeba od Bikini Kill, Pixies nebo Yuck. Koncert se koná pod taktovou promotérského kolektivu Landmine Alert.

Ve čtvrtek 21. dubna pořádá v Underdogs' promotérská kolaborativní skupina Jednota koncert britských Gnod, kteří sází na pořádně hutnou a proměnlivou směsici noise rocku, ostrého post-punku a heavy psychedelie. V Underdogs' představí jak svou loňskou desku La Mort du Sens, tak úplnou novinku Hexen Valley, která vychází 1. dubna. Společně s Gnod zahraje italský audiovizuální umělec a hudebník Mai Mai Mai, který ve své tvorbě zkoumá temné odstíny středomořského folklóru. Ve středu 27. dubna v rámci společného turné zahraje v Underdogs' michiganská emo grind/punková trojice Cloud Rat a v Nizozemsku žijící doom/sludge metalisté Leechfeast. Smíchovský klub tak čeká blastbeatová politická palba s gotickými vokály zpěvačky Madison Marshall i husí kůži nahánějící metal, který se táhne jako rozteklý tér.

Info

Underdogs'
web klubu

Mueran Humanos (arg) + Nesbitt's Inequality
2. 4. 2022 20:00
Underdogs', Praha
Fb událost

Guilt Trip (uk) + Crippled Fingers
6. 4. 2022 19:30
Underdogs', Praha
Fb událost

Gnu + Wollongong + Lyssa
10. 4. 2022 19:30
Underdogs', Praha
Fb událost

Demon Head (dk) + Slægt (dk)
13. 4. 2022 19:00
Underdogs', Praha
Fb událost

The Beths (nz) + Cherym (nir)
16. 4. 2022 20:00
Underdogs', Praha
Fb událost

Gnod (uk) + Mai Mai Mai (it)
21. 4. 2022 19:00
Underdogs', Praha
Fb událost

Cloud Rat (us) + Leechfeast (nl)
27. 4. 2022 19:30
Underdogs', Praha
Fb událost

foto © Mason Fairey

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Psychrockové trio Pontiak se v červnu vrátí

redakce 29.01.2023

Pontiak si našli vlastní sound, v kterém se odráží jak pokora k dějinám syrové hudby, tak i celoživotní optimismus.

Fource uvádí: Foil Arms and Hog i Elderbrook

redakce 27.01.2023

Všechny jeho pražské koncerty se vyprodaly, naposledy loni v MeetFactory. Teď se Elderbrook vrací.

Bring Me the Horizon in Sportovní hala

redakce 27.01.2023

Jejich hudební vývoj prošel deathcorem, metalcorem, ale kapele nejsou cizí ani chytlavé popové melodie či elektronika.

Na Štvanici se vrací královna screamo popu Lil Mariko

redakce 25.01.2023

Po české premiéře ve společnosti Dorian Electra se vrací s vlastní kapelou do Bike_Jesus.

L.S. Dunes v MeetFactory

redakce 25.01.2023

Circa Survive, Saosin? My Chemical Romance? Coheed and Cambria? Thursday? Co mají všechny tyhle kapely společného?

Hadone, Dax J & Øtta v Roxy

redakce 24.01.2023

Hadone vyznává špinavý a hutný rytmus, jeho udba je mixem zabijáckých 90s tracků a moderního techna.

Spokojenej David Pomahač

redakce 24.01.2023

Videoklip natočila Heike Mayhoferová na film Kodak Ektachrome Super 8mm, z čiré radosti, že Kodak začal tento film znovu vyrábět.

Kalle křtí v Kasárnách Karlín

redakce 23.01.2023

„There's a story written under my skin“, šeptá sametově ostrým hlasem na nové desce Veronika Zemanová.

Marta Del Grandi prvně v Praze

redakce 23.01.2023

Její debut Until We Fossilize, vydaný na britském labelu Fire Records, je rozplétáním času a vzdáleností; cestou z pevninské Evropy na Dálný východ a zase zpět.

Divnosti v Café V lese

redakce 22.01.2023

Divnosti letos chystají nejméně tři nové desky. Od Party vynikajících lidí, Wheel Cherry a něco něco.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace