Zprávy

Dystopic Requiem Quartet pro Juraje a Matúše

Dystopic Requiem Quartet pro Juraje a Matúše

redakce | Zprávy | 09.12.2022

Dystopic Requiem Quartet (David Danel, Anna Veverková, Adam Pechočiak a Andrej Gál) nahrali skladbu Nemiesta - Machnáč od Miroslava Tótha, ktorá je súčasťou pripravovaného albumu Nemiesta. Venovali ju Jurajovi a Matúšovi, zavraždeným 12. októbra na Zámockej ulici. Hudobníci tak zverejňujú v posledný deň celoslovenskej iniciatívy Slovenská Tepláreň novú skladbu.


Skladba je štvrtou časťou cyklu Nemiesta, ktorý vyjde ako album na budúci rok. Kvarteto od septembra absolvovalo nahrávanie na nedokončenej diaľničnej križovatke nultého obchvatu pri Bratislave, v atómovej elektrárni Zwentendorf v Rakúsku alebo v najväčšom nákupnom centre Chodov v Prahe. Neobvyklá metóda nahrávania hudobníkov prinesie nové experimentálne postupy v hudbe, ale hlavne vyjadruje protest proti neriešeniu klimatických podmienok, pričom neignorujú zhoršujúcu sa spoločenskú atmosféru na Slovensku, a tak reagujú v jednej časti dedikáciou Jurajovi a Matúšovi.

Liečebný dom Machnáč sa nachádza v Trenčianskych Tepliciach. V súčasnosti ide o takmer zničenú stavbu, o ktorej zachovanie a zrenovovanie bojujú občianski aktivisti. V minulosti patrila k vrcholom funkcionalistickej architektúry v celom bývalom Československu.

Info

Dystopic Requiem Quartet
Instagram interpreta

foto © Lucia Mlynčeková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Stroon: Tectoniclifting

redakce 20.05.2024

Prostřednictvím éterických trav, japonských perkusí, tranceových syntezátorů a mlžné sirény zprostředkovává velikost i marnost snahy stát se jiným, než jsem.

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

Jarní JazzFestBrno zakončí Chris Botti a Slavnosti synkop

redakce 20.05.2024

Chris Botti přiveze do Brna vlastní kapelu pohybující se na hraně R´n´B, jazzu, funku a gospelu.

Marienbad Film Festivalu v duchu Regenerace

redakce 19.05.2024

Celý festival zahájí projekce nového filmu režisérské legendy španělského filmu Víctora Ericeho Zavřít oči.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Festival Holostok oživí pohraničí

redakce 19.05.2024

Kolem Holostoku se stihla vybudovat početná komunita, která se v Holostřevech v předposledním červnovém víkendu potkává.

Eden in Leden mají za sebou japonskou tour

redakce 18.05.2024

Místní kapela Heavenstamp je pozvala na šňůru koncertů do Japonska.

Příběh Karla Tutsche: nová výstava v GMU

redakce 18.05.2024

Hradecká galerie moderního umění zahájila jarní sezónu novou výstavou, která představuje unikátní celoživotní sbírku Karla Tutsche, čítající 1 300 děl.

Nech Pink Whale vstane z popola

redakce 17.05.2024

Vaša podpora a príspevok veľmi pomôžu.

Let It Roll kompletuje

redakce 17.05.2024

Hlavními taháky jsou žánrové hvězdy, ať už A.M.C., populární uskupení Rudim3ntal, které se vrací po pěti letech s novou show, nebo hitmakeři Netsky, Sigma, Sub Focus a Wilkinson.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace