Zprávy / Nové desky

Drť vydala koncertný album

Drť vydala koncertný album

redakce | Zprávy / Nové desky | 13.12.2023

27. novembra 2023 vyšiel koncertný album kapely Drť s Fedorom Gálom s názvom 17.11. 2023 v Baške u Frýdku-Místku.

Album prvýkrát predstavuje kapelu v koncertnej podobe, ktorá sa výrazne odlišuje od štúdiovej práce. Atmosféra undergroundového klubu pri Frýdku-Místku sa spojila s osobitou výpoveďou jedného z hlavných predstaviteľov Nežnej revolúcie - Fedorom Gálom. Ku kapele sa zároveň pridala na klávesy hrajúca Katarína Maliková, na klavír hrala Lucia Chuťková, gitaru Marek Buranovský, elektrickú basu Márton Csernovszky, bicie Jozef Krupa a na saxofóny autor hudby Miroslav Tóth.

Obsah albumu evokuje ťaživú atmosféru globálnej frustrácie z násilia, devastácie životného prostredia, kultúrnych vojen, podrývania základov liberálnej demokracie, resuscitácie primitívneho nacionalizmu a populizmu. Ako sám Fedor Gál píše „Opakovane sa pýtame: Je vývoj bludný kruh alebo špirála? Keď špirála, kam smeruje? Kam?!“

Nahrávku venujú Alexandre Demetrianovej z občianskeho združenia Saplinq a komunite LGBTIQ+ ľudí, ktorí sa zúčastnili na viacerých diskusiách pred koncertami kapely.

Info

Drť – 17.11. 2023 v Baške u Frýdku-Místku (Tothem Records, 2023)
Bandcamp kapely

foto © Vladimir Sabo

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Stroon: Tectoniclifting

redakce 20.05.2024

Prostřednictvím éterických trav, japonských perkusí, tranceových syntezátorů a mlžné sirény zprostředkovává velikost i marnost snahy stát se jiným, než jsem.

Hobby Horse Cowboy vydali Branko’s Bridge

redakce 15.05.2024

Žánrově doširoka rozkročené album propojuje vokál Vojtěcha Váchy i snivé aranže, které jsou pro Branko’s Bridge tak typické.

Debut Jana Váni

redakce 14.05.2024

Ve spolupráci s badfocusem natočil už dříve dva singly a v přípravě na debutové album se nashromáždilo i několik skladeb.

Eremen a jeho prvý album

redakce 13.05.2024

Pestré beaty od chillovejších lo-fi produkcií až po úderný boombap, hravé texty a inšpiratívne spolupráce.

Kadé chim? Rez želez

redakce 13.05.2024

Deska obsahuje třináct skladeb, většina z nich je nových či novějších, jen na úvod alba zní pár písniček, z nichž některé pamatují ještě 90. léta a formaci Sen Vesen.

Nový album The Ills

redakce 12.05.2024

Zvláštnosťou inštrumentálneho albumu sú aj texty - sonety ku každej skladbe.

Wolf Lost in the Poem vydává novou desku

redakce 10.05.2024

Druhý díl s názvem Indigem je věnován opět básnířkám, ale tentokrát výhradně českým.

Nové album Manon meurt

redakce 07.05.2024

Název Unravel odkazuje k vývoji kapely a naplňování potenciálu všech hudebníků, nástrojů a hudebních motivů i procesu odkrývání vrstevnatosti skladeb a emocí.

Kluci z garáže mají EP

redakce 06.05.2024

Klubový boyband s nejaktuálnějším sound designem ohledávající žánrové mutace UK garage, reggaetonu, Baile funku či anime soundtracků.

Nové album Přetlak věku

redakce 04.05.2024

Jako kdyby Penguin Cafe Orchestra (producent Brian Eno) utvořilo fúzi s českým folkem 80. let a začalo tvořit písničky opatřené poťouchlými texty těžícími z tradice nonsensu i „malých témat“.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace