Zprávy / Nové desky

Drť mají novou desku: Minister

Drť mají novou desku: Minister

redakce | Zprávy / Nové desky | 31.05.2022

Po rozhovore bývalého šéfa ŠTB Alojza Lorenza, ktorý sa stal predlohou prvého albumu Puntičkár (2020), skladateľ Miroslav Tóth a textár Marek Kundlák ako podklad pre druhý album kapely Drť opäť použili kontroverzný materiál. Texty piesní tentoraz pochádzajú z videonahrávky súkromného rozhovoru Jána Počiatka s Dobroslavom Trnkom, ktorú tajne urobil “podnikateľ” Marián Kočner.

Angažovanú kapelu Drť s intenzívnym zvukom čerpajúcim z punku, free jazzu či hardcoru tvoria hudobníci zo Slovenska a Maďarska. Zakladateľom a autorom projektu je skladateľ a saxofonista Miroslav Tóth (Shibuya Motors, Black Angels Songs, Srnka, Predskokan otrok), ktorý je známy aj vďaka spolupráci so svetoznámym súborom klasickej hudby Kronos Quartet. Túto kapelu založil v roku 2019. Prizval do nej speváka Michala Kaščáka (Bez ladu a skladu, Neuropa, VBPS), klávesistku Luciu Chuťkovú (Hvozd), gitaristu Mareka Buranovského (Vojdi, Raptor Koch), maďarského basgitaristu Mártona Csernovszkého (The Best Bad Trip) a experimentálneho bubeníka Jozefa Krupu (Ankramu).

Info

Drť - Minister (2022)
Bandcamp

foto © se svolením kapely Drť

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nové EP Hello Marcel, letní skotačení

redakce 18.06.2022

Tři příběhy, tři situace, tři různě rychlé skladby. Jejich podobnost s realitou je čistě náhodná. Pojďme jim pomoci zorientovat se ve světě a najít si své místo.

Explicit Compilation 01

redakce 10.06.2022

Brněnský kolektiv Explicit, který je na poli lokální klubové scény známý hlavně díky pořádání rave parties, vydává debutový hudební projekt

Eurodel je Indigo

redakce 09.06.2022

„Hravá, temná a duchem mladá,“ těmito slovy popisuje rapper Eurodel své sólové album Indigo.

Beach Bum debutují u Kabinet Records

redakce 03.06.2022

Permanentní filmový večírek z Floridy a pestrobarevné košile Matthewa McConaugheyho dokonale korespondují s náladou hudební tvorby Beach Bum i přebalem alba T-Rex Goes On Holiday.

Miss Petty: Mega Kozy

redakce 30.05.2022

Miss Petty, coby jedna z nejznámějších českých drag queens, je stále výjimečná tím, že si skládá vlastní hudbu. Nyní vydává nový ulítlý singl Mega Kozy.

Monochrome, nové EP Marka Dadoka

redakce 24.05.2022

Grafik a producent z nejprogresivnějšího tuzemského dnb labelu Sinful Maze Recordings nechal po pandemii neurofunkových vykrucovadel a ostrých 2stepů.

Jaromír 99. Letní kapela je Mimosezóna

redakce 22.05.2022

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém albu rockový výlet za písničkou horským krajem rockové melancholie a nezčeřené vícehlasé pohody.

Vychádza Echo Cube od Analogrunner

redakce 16.05.2022

Echo Cube je citlivo vyskladaná mozaika elektronických skladieb, demonštrujúca rôznorodosť a zvukofarebnosť.

Holy Fanda & The Reverends vydávají album

redakce 15.05.2022

Dopisy v lahvi v produkci Martina Tvrdého je nabité silnými písněmi, originálním zvukem a výpovědí, která překypuje emocemi.

Lucie Redlová dozrála k lidovkám

redakce 13.05.2022

Valašská písničkářka posílená Jiřím Hradilem i horňáckými hudci vzdala hold svým kořenům, Jitce Šuranské i Davidu Stypkovi.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace