Zprávy / Festivalové

Eurosonic Noorderslag odhaluje program

Eurosonic Noorderslag odhaluje program

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.10.2021

Další edice showcasu Eurosonic Noorderslag oznamuje prvních šedesát vystupujících. Na festivalu vystoupí mimojiné Sylvie Kreusch, For These I Love, Daði Freyr, ascendent vierge, Froukje, Mimi Webb, Meskerem Mees a Travis Bird. Nechyní ale ani domácí zástupci - vítězka soutěže Czeching Radia Wave nebo taky klání 1band2play Amelie Siba a slovenští Bulp. Hudební konference se bude bude konat v Groningenu od 19. do 22. ledna 2022. Vzhledem k nedávnému uvolnění holandských protipandemických opatření bylo rozhodnuto, že festival tentokrát proběhne fyzicky. Letošní edice se bude zaměřovat na španělskou hudební scénu, mezi prvními potvrzenými jmény jsou Carola Ortiz, Daniel Sabater, Dharmacide, Kai Nakai, Rodeo a Travis Birds.

Report z online edice festivalu Eurosonic Noorderslag 2021 čtěte zde

Konference je tradičně doprovázena řadou debat a panelů. Letošní ročník slibuje panel s ředitelem neziskové ekologické organizace Urgenda Marjanem Minnesmou, který byl tři roky po sobě jmenován nejvlivnější osobou v oblasti udržitelnosti. Na konferenci dále vystoupí André de Raaff, nizozemský hudební podnikatel, který chce během příštích pěti let investovat miliardu dolarů do oblasti autorských práv. Řeč půjde i s Mattem Schwarzem z organizace DreamHaus, která v rámci společnosti Eventim Live pořádá festivaly jako Rock am Ring a Rock im Park. V neposlední řadě se představí psycholožka Anne Löhr, která spolupracuje s hudebníky a hudebními profesionály a pomáhá jim vyrovnat se s mentálními důsledky koronové krize a mnoha dalšími.

Info

Eurosonic Noorderslag
web festivalu

Živě:
Eurosonic Noorderslag 2022
19. - 22. 1. 2022
Groningen, Holandsko

foto © Kate Guic

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Grape festival sa sťahuje do Trenčína

redakce 06.12.2021

Festival Grape zverejnil svoje nové miesto konania. Dočasným domovom mu bude letisko Trenčín, v pláne je nový areál v Trnave. Kde, kdy a s kým?

Eurosonic Noorderslag proběhne online

redakce 05.12.2021

Již v loňském roce takto nabídl evropským hudebníkům možnost představit svou tvorbu a profesionálům z hudebního průmyslu příležitost navštívit konferenci online, zúčastnit se panelů a diskusí.

Na Spectaculare dorazí Janus Rasmussen

redakce 02.12.2021

Festival Spectaculare pokračuje, polovina dua Kiasmos dorazí co nevidět.

Tady Vary 21

redakce 30.11.2021

Stejně jako v minulém roce bude každý film v zapojených kinech uveden pouze jednou, a to ve stejný den i čas.

Sziget představuje pro rok 2022

redakce 26.11.2021

Maďarský festival Sziget se vrací po dvouleté pauze ve velkém stylu s první vlnou oznámených hvězd.

Šestinotónové harmonium na Prague Quiet Music Festivalu

redakce 23.11.2021

Vrcholem koncertu bude světová premiéra skladby concord, která je složená speciálně pro tento vzácný nástroj.

Festival Next začne za týden

redakce 16.11.2021

Thurston Moore, talianska experimentátorka Caterina Barbieri, organový koncert Švédky Anny Von Hausswolff a mnoho dalšího.

Rock for People zve na vánoční trojkoncert

redakce 16.11.2021

Vánoční večírek Rock for People rodiny nabídne nabitý hudební program, ale i setkání s celým týmem.

Flohio vystoupí na Metronome Prague

redakce 14.11.2021

Londýnská raperka a textařka s nigerijskými kořeny Flohio již několik posledních let bortí pravidla rapové, hip-hopové a grimové scény.

Kompilace Shotgun Festivalu

redakce 12.11.2021

Shotgun Festival se dvě desetiletí snaží vnést svěží vítr do jinak hudebně zapomenuté hraniční brány tří zemí mezi Českem, Polskem a Německem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace