Zprávy / Festivalové

Eurosonic Noorderslag odhaluje program

Eurosonic Noorderslag odhaluje program

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.10.2021

Další edice showcasu Eurosonic Noorderslag oznamuje prvních šedesát vystupujících. Na festivalu vystoupí mimojiné Sylvie Kreusch, For These I Love, Daði Freyr, ascendent vierge, Froukje, Mimi Webb, Meskerem Mees a Travis Bird. Nechyní ale ani domácí zástupci - vítězka soutěže Czeching Radia Wave nebo taky klání 1band2play Amelie Siba a slovenští Bulp. Hudební konference se bude bude konat v Groningenu od 19. do 22. ledna 2022. Vzhledem k nedávnému uvolnění holandských protipandemických opatření bylo rozhodnuto, že festival tentokrát proběhne fyzicky. Letošní edice se bude zaměřovat na španělskou hudební scénu, mezi prvními potvrzenými jmény jsou Carola Ortiz, Daniel Sabater, Dharmacide, Kai Nakai, Rodeo a Travis Birds.

Report z online edice festivalu Eurosonic Noorderslag 2021 čtěte zde

Konference je tradičně doprovázena řadou debat a panelů. Letošní ročník slibuje panel s ředitelem neziskové ekologické organizace Urgenda Marjanem Minnesmou, který byl tři roky po sobě jmenován nejvlivnější osobou v oblasti udržitelnosti. Na konferenci dále vystoupí André de Raaff, nizozemský hudební podnikatel, který chce během příštích pěti let investovat miliardu dolarů do oblasti autorských práv. Řeč půjde i s Mattem Schwarzem z organizace DreamHaus, která v rámci společnosti Eventim Live pořádá festivaly jako Rock am Ring a Rock im Park. V neposlední řadě se představí psycholožka Anne Löhr, která spolupracuje s hudebníky a hudebními profesionály a pomáhá jim vyrovnat se s mentálními důsledky koronové krize a mnoha dalšími.

Info

Eurosonic Noorderslag
web festivalu

Živě:
Eurosonic Noorderslag 2022
19. - 22. 1. 2022
Groningen, Holandsko

foto © Kate Guic

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Program festivalu Le Guess Who? kompletní

redakce 19.09.2022

Na sedm desítek přírůstků do programu, včetně Oumou Sangaré, Charlotte Adigéry & Bolis Pupul, Estrelly Morente a Yaya Bey a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace