Zprávy / Festivalové

Eurosonic zveřejňuje jízdní řád

Eurosonic zveřejňuje jízdní řád

redakce | Zprávy / Festivalové | 17.12.2022

Festival a showcase Eurosonic Noorderslag zveřejňuje další jména i celý harmonogram. Bude se bude konat od 18. do 21. ledna 2023 v nizozemském Groningenu. Showcase je metou pro mladé talenty, které chtějí svou hudbu šířit do dalších evropských zemí, letos se jich takto představí téměř tři stovky. Představování umělců, které můžete slyšet, dříve než prorazí, dalo akci i motto: "Na ESNS jste to slyšeli jako první!"

Program festivalu najdete zde, preview pak v aktuálním čísle Full Moonu.

Poprvé od svého založení v roce 1986 pořádá ESNS i celonoční program. Ve čtvrtek, pátek a v sobotu po skončení Eurosonicu a Noorderslagu se festival přesune do několika klubů a dá prostor začínajícím elektronickým interpretům. Vystoupí mimo jiné domácí Buunshin, Former, Fre4knc, Gladde Paling, Imanu, francouzský The Caracal Project nebo portugalská Holly a další. Tuzemskou scénu budou reprezentovat zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout, účast přibili Hentai Corporation, experimentální hudebnice Adela Mede nebo formace 52 Hertz Whale, která vydala v letošním roce desku Present Sense Impression pod hlavičkou *Full Moon Forum a Weltschmerzen.

Info

ESNS 2023
18.–21. 1. 2022
web festivalu

foto © Siese Veenstra

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

United Islands of Prague otevírá pražskou festivalovou sezónu

redakce 23.04.2024

Mimo tuzemské scény se představí například umělci z Francie, Španělska, Portugalska, Německa, Slovinska, Dánska, Irska, Švédska nebo z Faerských ostrovů.

Kamasi Washington představí na JazzFestBrno nové album

redakce 22.04.2024

Washington opakovaně nahrával například pro rapera Snoop Dogga či producenta Flying Lotus.

Regiony: Chvění. Tekutost. Rovnováha.

redakce 22.04.2024

Festivalem každoročně ožívá celé město a bývá proto přirovnáván k divadelnímu festivalu v Avignonu nebo filmovým Karlovým Varům.

Blues Aperitiv odsoutěžen

redakce 21.04.2024

Přes těžké rozhodování mezi vyrovnanými účastníky nakonec porota rozhodla o vítězství polské kapely Robert Kordylewski Trio.

Program festivalu Boskovice je kompletní

redakce 19.04.2024

Nechybí na něm zaběhlá jména české a slovenské alternativní hudební scény, ani nadějní nováčci. Bohaté zastoupení mají v programu i divadla, filmy, výstavy, přednášky a workshopy.

Hudba je taky věda, říká hudební program festivalu AFO

redakce 18.04.2024

Zvuk současnosti i budoucnosti, noci na tanečním parketě a nové objevy. Jako každý rok i letos překračuje program Music is Science festivalu Academia Film Olomouc hranice žánrů.

A Day of Sound v kutnohorské GASK

redakce 18.04.2024

Na hudebním festivalu A Day of Sound vystoupí Monty Adkins, Alessandro Bosetti nebo Sisa Fehér.

The Dillinger Escape Plan na Brutal Assault

redakce 18.04.2024

TDEP, kteří posunuli hranice extrémního metalu, mají miliony příznivců a ovlivnili tisíce hudebníků se k této speciální příležitosti vrátí po sedmi letech na pódium.

Pop Messe sází silná jména

redakce 17.04.2024

Festival se také stěhuje do většího areálu brněnského Velodromu a jeho okolí na výstavišti BVV, který nabídne sedm nejen hudebních scén.

Koncert Symphony for Humanity upozorní na xenofobii

redakce 16.04.2024

Pražské ostrovy budou patřit žánrově pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů ze všech zemí evropské sedmadvacítky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace