Zprávy / Festivalové

Festival Urvakan proběhne letos v arménských horách

Festival Urvakan proběhne letos v arménských horách

redakce | Zprávy / Festivalové | 23.08.2022

Arménský Festival Urvakan si pro své dějství letos vybírá někdejší luxusní letovisko ze sovětské éry v horském městečku Dilijan. Druhý ročník festivalu nabídne více než 30 účinkujících ze 14 různých zemí a proběhne od 23. do 25. září 2022.

Cílem festivalu je mimojiné otevřít veřejnou diskuzi, zabývající se otázkami imperialismu a postkolonialismu v regionech jižního Kavkazu, jihozápadní Asie a východní Evropy. První ročník se konal před třemi lety v Jerevanu, hlavním městě Arménie, které se stalo vyhledávaným místem pro cestovatele z celého světa. Organizátoři, toužící po decentralizaci pozornosti, se letos zaměřují na horské městečko Dilijan jakožto příklad nevyužívané modernistické architektury.

Festivalový program chystá například kavkazskou premiéru představení Retaining the Energy, but Losing the Image, tedy performance Nicoláse Jaara a Vincenta de Bellevala. Od pátku do neděle vystoupí Vincent & Nicolás také ve spolupráci s různými místními hudebníky. Dále Urvakan uvede světovou premiéru skladby skladatele Eduarda Hayrapetyana The Wind v podání jerevanského souboru Ensemble Assonance v ikonickém Beethovenově koncertním sále. Vystoupí také hvězdná umělkyně arménské diaspory Lara Sarkissian nebo smetánka alternartivní scény zastoupená umělci a umělkyněmi, jako jsou Gurjieff Ensemble, Deena Abdelwahed, Zuli, Slikback, Jay Glass Dubs, Msylma & Ismael, Zoë McPherson, Senyawa, aya, Duma a mnoho dalších. Festivalu nebude chybět ani výstava digitálního umění, site-specific instalace, soundwalks a speciální projekty.

Info

Urvakan
Dilijan, Arménie
23.-25. 9. 2022
fb event

foto © se svolením Urvakanu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Let It Roll míří na americký South by Southwest

redakce 05.03.2024

Jako vůbec první český festival v historii totiž získal možnost kurátorovat jednu z hudebních scén festivalu.

Beseda zve na zámořské Snõõper a Kollaps i legendární Ecstasy of Saint Theresa

redakce 04.03.2024

Nashvillský punkrockový kvintet Snõõper, industriální Kollaps z Melbourne, ale také dvě české legendy, Ecstasy of Saint Theresa a Moimir Papalescu & The Nihilists. A další!

Holandský Rewire oznámil třetí vlnu jmen pro letošní ročník

redakce 04.03.2024

Festival se bude konat zkraje dubna na dvaceti různých místech v holandském Haagu.

Na Pohode Peggy Gou

redakce 03.03.2024

Peggy sa stala rýchlo populárnou vďaka svojmu štýlu, v ktorom kombinuje house, techno, electro a elementy tradičnej kórejskej hudby.

Další jména našlapaného Meltu

redakce 02.03.2024

Podle ředitele festivalu Floriana Czoka chce Melt potvrdit svou pozici na německé festivalové scéně v představování off-popové a elektronické hudby.

Letošní ročník FAMUFESTu je jubilejní

redakce 02.03.2024

Festival nabídne nejen filmy, ale i divadelní představení, koncerty a přednášky. Pozvání přijala polská režisérka Agnieszka Holland.

Jazzanova i Prago Union na Mladí ladí jazz Open air

redakce 01.03.2024

Festival Mladí ladí jazz šestnáctým rokem nabízí koncerty interpretů, kteří se nebojí bořit zažité jazzové škatulky a otevírají je nejrůznějším hudebním žánrům.

Sound festival promění opuštěnou pražskou halu v berlinský warehouse

redakce 29.02.2024

Prostor se během páteční noci promění ve středobod české techno komunity.

Sharpe rozširuje festivalový a konferenčný program

redakce 22.02.2024

Od lokálneho rádia až po jednu z najvplyvnejších hudobných platforiem, ktorá nestratila silnú komunitu poslucháčov.

Festival filmu a vědy AFO, motiv: paměť

redakce 22.02.2024

Fanoušci dokumentárního filmu se letos mohou těšit na ambiciózní výlety do budoucí minulosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace