Zprávy / Pozvánky

Jediná oficiální show Genesis poprvé v Praze

Jediná oficiální show Genesis poprvé v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.09.2015

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost zažít znovu skutečnou atmosféru původních koncertů legendárních Genesis. The Musical Box uvádí projekt Selling England by the Pound! Jediná show na světě autorizovaná skupinou Genesis a Peterem Gabrielem.

Historie Genesis začíná v r. 1966, avšak teprve na počátku 70. let skupina způsobila skutečně revoluční převrat v přístupu k rockovým koncertům. Phil Collins, Steve Hackett, Tony Banks, Mike Rutherford a Peter Gabriel začali skládat složitější hudbu plnou emocí, která se stala základem jejich velkolepých živých koncertů. Jejich umění je nadčasové do té míry, že i po letech působí jejich vystoupení veskrze současně a těší se kultovní přízni mnoha fanoušků. Zařadili se mezi klasiky žánru. Tým hudebníků, techniků a sběratelů začal v r. 1993 věrně, s precizní pečlivostí a smyslem pro detail reprodukovat koncerty Genesis z éry Petera Gabriela. Tak začal i projekt s názvem The Musical Box. Zadání i inspirace byly zřejmé: pokusit se znovu předvést kouzlo koncertů původních Genesis a dát tak lidem jedinečnou příležitost zažít znovu skutečnou atmosféru jejich původní show: jako by se opět ocitli na koncertě Genesis. Koncert The Musical Box kombinuje původní živé obrázky se studiovými nahrávkami, efekty a hudbou.


Věrná vizuální rekonstrukce show je založena na několika stovkách diapozitivů, nehledě na hodiny dotáček profesionálních i amatérských filmů. Každou sekvenci bylo třeba analyzovat kvůli choreografii a světelným efektům. Velmi obtížné bylo zrekonstruovat všechny kulisy show, zvláště pak použité látky, jež měly velmi specifickou kvalitu. Na masky se použily sádrové odlitky jednotlivých hudebníků. Všechny kostýmy byly ušity věrně podle originálů. Největším oříškem bylo sehnat původní materiály, které se dnes už nepoužívají. Také většina různých stylů líčení Petera Gabriela byla použita s věrností původní show. V nové show jsou použity původní diapozitivy. Celkem pět projektorů promítá během koncertu na 185 diapozitivů.

The Musical Box používá osvětlení z poslední verze původního turné Genesis. Všechny ostatní zvláštní efekty z původní show jsou zrekonstruovány včetně použití plamenů. The Musical Box sehnali stejné projektory, jaké na efekt plamenů použili kdysi Genesis. Lampy jsou opatřeny barevným ručně malovaným sklem, které se otáčí před 2000 ampérovou lampou. I dnes je tento ohňový efekt velmi působivý. K rekonstrukci výbuchu se uskutečnila řada zkoušek. Dokonce i jednoduchá zrcadlová koule vytváří skvělé světelné efekty. Při koncertu je použita široká výbava. Samotné sestavení jeviště trvá kolem 8 hodin a pracuje na něm velké množství technického personálu. Celá show poskytuje dnešnímu divákovi velmi intenzivní zážitek, plný emocí a novátorských postupů.

Info

The Musical Box presents:
Selling England by the Pound
4. 11. 2015 20:00
Forum Karlín, Praha

www.facebook.com/events/556441201160841
www.facebook.com/www.pmpif.org
www.pmpif.org
www.facebook.com/forumkarlin

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Cult v pražském prostoru Archa+

redakce 19.04.2024

V rámci výročního turné opráší kapela The Cult všech jedenáct alb diskografie.

Bratři Orffové vyráží na turné

redakce 17.04.2024

Pro fanoušky přichystali Orffové i malé překvapení - vydání Písně pro Stefanii Sauer na streamovacích platformách.

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace