Zprávy / Pozvánky

Listopad v Punctu

Listopad v Punctu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.11.2023

Předposlední měsíc v roce ve v Punctu přinese několik kolaborací místních promotérů, temně melancholickou elektroniku a pár beneficí. Mimořádnou událostí bude přespávací koncert spojený s performancí klasika experimentální scény.

První akcí měsíce bude v neděli 5. listopadu křest nové nahrávky od Euphoria Echoes of Inotai, k jehož kolážím se přidá nová spolupráce GWD (mj. Ethno Service) se Spoqem, KleKle, a psychedelický drone Shakaliho. V úterý 7. listopadu se do Puncta vrátí Jednota, tentokrát se dvěma zástupci australské temně dubové scény, jako vždy s patentem na zkapalnělý smutek – YL Hooi a Silzedrek, které doplní modulárový mág White Wigwam. O den později se představí všestranný saxofonista Byron Asher z New Orleans, který bude v rámci své rezidence improvizovat se zástupci místní scény (Plum, Debřička, Švejnar ad.).


Hutnou dávku melancholie přivezou 10. listopadu AM180 a XION. Triphopový/darwaveový projekt Public Memory v jejich režii naváže na památné loňské vystoupení, doprovodí je pražský „witch-wave“ Ba:zel. Nehudebním úkrokem bude 12. listopadu dílna tvůrčího psaní za pomoci umělé inteligence, kde se na nové možnosti avantgardy podívá časopis Psí víno. A pravidelné improvizační Wakushoppu v úterý 14. přinese trojici saxofonů a jeden hlas: Zdeněk Závodný se představí s Annabelle Plum, José LencastreMichalem Wróblewskim.

V předvečer a ráno státního svátku uvedou AVA, Punctum a XION Nox Sonituum, celonoční program, kde vystoupí kromě kmenových členů kolektivů také radikální elektro-improvizační duo Martini/Windisch, ambient ATŌMI a především David Toop s tanečnicí Aniou Psenitsnikovou se smuteční, zvukově pozoruhodnou performancí Hidden Body. 18. listopadu pak proběhne konference na téma Mladá levice a transhumanismus věnovaná možnostem i hrozbám technologií v kontextu moci a lidského těla. A dalším delším eventem bude 19. listopadu sluchátkový festival pořádaný společně s A2, komunitní setkání, kde se může k hraní přihlásit každý.

Předposlední Sonitus roku 2023 uvede Oker, norské kvarteto, které precizně balancuje mezi improvizací a kompozicí, klidem a pestrostí, za doprovodu známých českých improvizátorů Vojtěcha Procházky a Georgyho Bagdasarova. To bude 21. listopadu, 22. proběhne pravidelné promítání 16mm filmu tentokrát klasického snímku Intimní osvětlení Ivana Passera. A 23. listopadu se představí norský kytarista Christian Winther operující mezi písničkou, jazzem a experimentem a spolu s ním česká ambientní špička Tomáš Niesner a Matěj Kotouček. Týden uzavřou tři reprízy představení Na houby v podání Chemického divadla (24. až 26. listopadu).

Závěr měsíce bude patřit dvěma beneficím. Žižkovská noc uvede 28. listopadu křest hlučné shoegazeové kapely Haze a další umělce na podporu organizace Limity jsme my, zatímco 30. listopadu proběhne benefice Cohesia na podporu antifašistické jednotky ukrajinské armády. A mezi nimi pokřtí poetičtí B4 své nové album VHS.

Info

Punctum
web klubu

foto © Punctum

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Jednota v noci: live set Azu Tiwaline i strhující destrukce Shapednoise

redakce 05.04.2024

Headlinuje zvukový extremista, který kombinuje industrial, hip hop, bass a techno a za doprovodu vizuálního umělce Seviho Ika Dømochevskyho představí aktuální album.

Smash Into Pieces na podzim v Roxy

redakce 05.04.2024

V téhle muzice slyšíte progressive rock i pop rock, je v ní alternativní metal i industrial a přitom prvky EDM.

Duben v Bike_Jesus

redakce 04.04.2024

Eklekticismus ve jménu „low bass“, alternativní elektronika, tajný vesmír Olivera Torra a autentická osa Praha - Kyjev - Varšava. Na Štvanici.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace