Zprávy / Pozvánky

Na dvacet filmů studia Ghibli v kinech

Na dvacet filmů studia Ghibli v kinech

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.01.2024

Animační studio Ghibli již několik desetiletí ohromuje svými tajemnými a krásnými příběhy generace diváků po celém světě. Díky distribuční společnosti Aerofilms budou mít během tohoto roku diváci možnost připomenout si v kinech během přehlídky Ghibli svět výběr toho nejlepšího, co studio za téměř čtyřicet let své existence vyprodukovalo.

Pro účel uvedení v kinech byly některé ze snímků opatřeny novými překlady titulků, jež pro tuto příležitost vytvořili přední čeští japanologové,a v případě mnoha filmů je to pro české diváky vůbec první možnost spatřit tato díla na stříbrném plátně. Od 4. ledna do konce roku se v kinech objeví 22 filmů vč. epické fantasy Princezna Mononoke, dojemné romance Šepot srdce nebo rodinné klasiky Můj soused Totoro.


Studio, též přezdívané „japonské Disney“, sídlící kousek od Tokia založila v roce 1985 dvojice režisérů Hajao Mijazaki a Isao Takahata. Díky jejich filmovému umu spatřily světlo světa přes dvě desítky celovečerních filmů, které si vysloužili mnohá filmová ocenění, vč. Zlatého medvěda z Berlinale a Oscara za nejlepší animovaný film. Filmy z jejich produkce se vyznačují vizuálním stylem kladoucím důraz na ruční 2D animaci a výrazná poselství, často s environmentálním podtextem.

Jako první se již od čtvrtého ledna v kinech představí pětice snímků, které vezmou diváky na pouť do tajemných končin plných dobrodružství. Spolu s dívkou Džihiro se návštěvníci kin vydají do země bohů a polobůžku zachránit rodiče uvězněné v podobě prasat ve filmu Cesta do fantazie, s dvojicí děti objeví tajemné město ve filmu Laputa: Zámek v oblacích. Ve filmu Porco Rosso se jim bude tajit dech nad leteckými manévry stejnojmenného odvážného pilota, spolu se zakletou kloboučnicí Sofií budou moci ve filmu Howlův kráčející hrad hledat ztracené mládí a též se setkají s bájnými draky ve snímku Příběhy ze Zeměmoří, který vznikl na motivy populární fantasy Ursuly K. Le Guinové.

Info

Aerofilms
web distributora

foto © se svolením Aerofilms

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Childish Gambino v pražské O2 areně

redakce 14.05.2024

Svůj comeback letos odstartoval po boku Tylera the Creatora na hlavní stagi festivalu Coachella.

Travis Scott poprvé u nás

redakce 12.05.2024

Kulisy připomínající římské Forum Romanum, pyrotechnické efekty a dynamický Travis Scott ve formě.

Fource přivezou The Bygones, Russ a Royel Otis

redakce 10.05.2024

Multiplatinový raper Russ má za sebou vyprodanou domácí tour po arénách i úspěšnou knihu It’s All In Your Head, ve které radí, jak porazit největšího nepřítele každého z nás: sebe…

Caligula's Horse v Rock Café

redakce 10.05.2024

Pochází z australského Brisbane a jsou jedním z představitelů současného progresivního metalu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace