Zprávy / Pozvánky

Narozeniny kolektivu A.M.180

Narozeniny kolektivu A.M.180

redakce | Zprávy / Pozvánky | 29.10.2023

Dvacet let existence promotérského a tvůrčího kolektivu A.M.180, aktivního kolem stejnojmenné pražské galerie, klubových koncertů a festivalu Creepy Teepee, slaví jeho členky a členové jednorázovou hudební přehlídkou jmen více či méně v minulosti spojených právě s A.M.180. Hlavní položkou na menu večírku, určeného pro diváky s myslí bez předsudků a ušima otevřenýma podivnostem, budou američtí Wolf Eyes. Vše se odehraje 31. října ve smíchovské MeetFactory.

A lepší datum, než Halloween nemohlo na vystoupení Wolf Eyes v Praze vyjít: s jejich typickou sebeironií, která zároveň rezonuje s názorem části těch, kdo jejich show už měli šanci zažít, o sobě říkají, že jsou „jednou z nejděsivějších a nejdivnějších kapel na světě“. Vznikli v roce 1996 v Detroitu původně jako sólový projekt devatenáctiletého Nate Younga, kterého od roku 2000 doprovází parťák John Olson, případně další členové proměnlivé crew. Wolf Eyes produkují punkově nekompromisní proto-elektronickou hudbu kombinovanou s živými, často podomácku vyráběnými nástroji, a jejich koncerty jsou zážitkem na pomezí jamu a performance, kdy se agresivní či dronové plochy jen výjimečně přelijí do čehosi blížícího se klasické písni. Není divu, že je opakovaně přizvali jako hosty na turné např. Sonic Youth.


Někdejší LA rezident Freddy Ruppert hrál poprvé v Čechách na pozvání Creepy Teepee festivalu v roce 2010. Tehdy přijel se svým novoromantismem i industrialem ovlivněným projektem Former Ghosts a jeho one-man show byla jedním z vrcholů celé akce. Poté, co se usadil v Praze a vybral si pauzu s hudební tvorbou, vrátil se před časem na scénu. Aktuálně pod svým jménem se Freddy, fanoušek The Smiths a wrestlingu, vzdálil od písňových forem směrem k abstraktním temným zvukovým kolážím a fake horror soundtrackům, které doprovází působivé videoprojekce.

Na kutnohorské přehlídce hrál o pár let později i Griffin Pyn se sólovým projektem Skull Katalog (ještě dříve Sewn Leather) a jeho hudebně i fyzicky intenzivní vystoupení na pomezí hardcore a rapu patří k těm, na které pamětníci nezapomínají. Po sedmileté pauze, kdy se Griffin věnoval mj. studiu ajurvédy, seberozvoji na duchovní i fyzické rovině a kdy také přijal jméno Gaura-jīvana Dāsa, se nedávno vrátil k hudbě, tentokrát pod nickem Antimaterial Worlds.

„Mělo to v sobě kouzlo amatérského porna a chvílemi to připomínalo začátky českého rapu,“ zhodnotil recenzent vystoupení ostravských I Love 69 Popgejů coby předskokanů Final Fantasy na strahovské Sedmičce téměř přesně před sedmnácti lety. Oslavenci jsou rádi, že Popgejové, kteří s Wolf Eyes sdílejí mj. radost z černohumorných vizuálních mystifikací, ve své současné dvoučlenné inkarnaci přijali pozvání i tentokrát.

Info

A.M.180 20th Anniversary
31. 10. 2023 20:00
MeetFactory, Praha
Fb událost

foto © se svolením kolektivu A.M.180

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový koncertní projekt Sounds of Diversity

redakce 04.03.2024

Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl.

Březnový Kabinet múz

redakce 03.03.2024

Blíží se jaro a s ním i nabitý program našeho oblíbeného brněnského klubu a výběr z nabídky tamních koncertů.

Avéčko uvádí AV show Deeny Abdelwahed

redakce 03.03.2024

Těžkopádné beaty, dusná atmosféra a očekávání, že přijde něco velkého. Deska Jbal Rrsas.

Rekreace na Koberci a v Kasárnách

redakce 01.03.2024

Videoklip vznikl během jednoho lednového víkendu, který byl posledním rozloučením s věcmi reprezentující společný život dvou lidí,

Dorian Concept & Cid Rim v MeetFactory

redakce 01.03.2024

Syntezátorový mág Oliver Johnson alias Dorian Concept se vrací do Prahy s novou deskou What We Do For Others, která vyšla loni na podzim.

Produkce hudby, Současné umění a Marketing v kultuře se Skvot Czech

redakce 29.02.2024

Exkluzivně pro naše předplatitele nabízíme 50 % slevu na všechny krátkodobé kurzy Skvot.

Frankie Rose z Dum Dum Girls ve Vrátnici

redakce 28.02.2024

Aktuální nahrávka Frankie Rose je o tom, že musíme soustředit naši společnou energii na malé věci kolem nás které máme pod kontrolou, abychom našli svou radost.

Massimo Pupillo ve své industriální poloze

redakce 28.02.2024

Neúnavný kolaborátor a baskytarista Zu představí sólový industrial dubový projekt v pražském Punctu.

Tindersticks přijedou s novou deskou

redakce 27.02.2024

Nové album tentokrát vznikalo ve španělské Gironě.

Zara Larsson zavítá do Fora Karlín

redakce 27.02.2024

Spolupracovala s umělci jako David Guetta, Kygo, Tyga, Ty Dolla $ign a Sabrina Carpenter.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace