Zprávy / Pozvánky

Sami doma s hudebním recitálem Jana Foukala a Alberta Romanuttiho

Sami doma s hudebním recitálem Jana Foukala a Alberta Romanuttiho

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.10.2022

Exkluzivní projekce dokumentární komedie o mužském přátelství s názvem Sami doma a unikátní hudební recitál Jan Foukala a Alberta Romanuttiho (Bert & Friends) bude možné zhlédnout v rámci speciální akce ve středu 16. listopadu v mnoha českých kinech.

Foukal a Romanutti jako hlavní herečtí představitelé a zároveň autoři hudby k snímku natočili také klip ke skladbě Gejzír. K filmu Sami doma, přezdívanému tvůrci jako „první česká bromance“, vyjde ve čtvrtek 27. října také stejnojmenná deska, ve stejný den má film také předpremiéru na MFF Jihlava v soutěžní sekci Česká radost. Pestrobarevný snímek Sami doma nabízí řadu komických situací vyplývajících ze spontánního rozhodnutí o spolubydlení dvou v lecčems odlišných kamarádů.


Už v tuto chvíli jsou v předprodeji lístky na speciální projekce 16. listopadu s živým hudebním vystoupením, kdy po skončení filmu proběhne přímý přenos debaty s tvůrci. Jan Foukal a Albert Romanutti zde zahrají songy z filmu a pokřtí novou desku Sami doma se třinácti skladbami, večerem provede herečka Anežka Kalivodová. Na festivalu v Jihlavě bude film k vidění hned na třech projekcích (ve dnech 27., 28. a 29. října), po nichž proběhne vždy diskuse s režisérem Janem Foukalem a hudebním skladatelem Albertem Romanuttim. Ti se oba ocitli při práci na tomto snímku hned v několika profesích – režisér, kameraman, herec, hudebník, komik nebo básník.

V klipu ke skladbě Gejzír Foukal a Romanutti konečně ze svého bytu vystoupili na čerstvý vzduch a společně vzpomínají na čas strávený na třiceti osmi metrech čtverečních, podle jejich slov na „parketách, které znamenají svět“. Ty se pro ně v pandemické době staly ostrovem tvorby a radosti. Klip se stejně jako film nese na lehce surrealistické vlně, jen charakteristickou kulisou už není tapeta s motivem moře, ale skutečná řeka Vltava, jejímž proudem se na loďce nechávají Foukal s Romanuttim spolu s gejzírem vzpomínek unášet. „Písní Gejzír se hlásíme k zalíbení v tom nejkrásnějším československému šansonu, barvách klavíru a vůni inkoustu. Nejsme Hapka a Horáček, ale náš odvážný film je příspěvkem na scénu klasické pop music,“ říkají Foukal a Romanutti.

více o filmovém dokumentu zde

Info

Sami doma
seznam kin

foto © se svolením Aerofilms

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Dubnový Kabinet múz

redakce 31.03.2023

Duben bude v Kabinetu Múz pořádně nabitý, na co se těšit? To se nedá rychle říct...

Metastavy pokřtí album

redakce 31.03.2023

S debutovou nahrávkou Až vyrostu byla nominována na hudební ceny Vinyla. V pátek vyšlo jejich druhé album Žhnoucí ticho.

Ostravská banda v New Yorku

redakce 31.03.2023

V kontextu hudební scény dneška je prezentace žijících českých skladatelů v New Yorku výjimečnou událostí.

teepee představí nové skladby i písničkářku Týnu

redakce 30.03.2023

Kapela v současnosti intenzivně pracuje na novém albu s producentem Tomem O. Marshem, které vyjde na podzim tohoto roku.

The Serfs a Hangman v Bike_Jesus

redakce 30.03.2023

The Serfs pokračují v undergroundové rodové linii svých slavnějších předchůdců z Ohia jako jsou Pere Ubu nebo Devo.

Deset let s Heartnoize

redakce 29.03.2023

Od black metalu k Segu Bodegovi, Arooj Aftab nebo umělcům z Nyege Nyege.

V Café Na půl cesty temný folk i divnocountry

redakce 29.03.2023

Dokruhu pracují na materiálu pro novou desku, její část v premiéře představí na pražském koncertě.

King No-One s Homeoffice v Bike_Jesus

redakce 29.03.2023

Britská alt-popová trojice King No-One je v současnosti jednou z nejvýraznějších kytarových kapel ve Velké Británii.

Ben Howard a Isaac Anderson se vrací do Prahy

redakce 28.03.2023

Isaac Anderson dokáže zasáhnout srdce mimo jiné tím, že popisuje lásku jako jednou bolestivou, jindy opojně krásnou.

Evropské programy pro kulturní a kreativní odvětví

redakce 28.03.2023

Uslyšíte i zkušenosti manažerek a manažerů z podpořených projektů a v neposlední řadě budete mít příležitost ke konzultacím vašich projektových záměrů a neformálnímu síťování.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace