Zprávy / Pozvánky

Sami doma s hudebním recitálem Jana Foukala a Alberta Romanuttiho

Sami doma s hudebním recitálem Jana Foukala a Alberta Romanuttiho

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.10.2022

Exkluzivní projekce dokumentární komedie o mužském přátelství s názvem Sami doma a unikátní hudební recitál Jan Foukala a Alberta Romanuttiho (Bert & Friends) bude možné zhlédnout v rámci speciální akce ve středu 16. listopadu v mnoha českých kinech.

Foukal a Romanutti jako hlavní herečtí představitelé a zároveň autoři hudby k snímku natočili také klip ke skladbě Gejzír. K filmu Sami doma, přezdívanému tvůrci jako „první česká bromance“, vyjde ve čtvrtek 27. října také stejnojmenná deska, ve stejný den má film také předpremiéru na MFF Jihlava v soutěžní sekci Česká radost. Pestrobarevný snímek Sami doma nabízí řadu komických situací vyplývajících ze spontánního rozhodnutí o spolubydlení dvou v lecčems odlišných kamarádů.


Už v tuto chvíli jsou v předprodeji lístky na speciální projekce 16. listopadu s živým hudebním vystoupením, kdy po skončení filmu proběhne přímý přenos debaty s tvůrci. Jan Foukal a Albert Romanutti zde zahrají songy z filmu a pokřtí novou desku Sami doma se třinácti skladbami, večerem provede herečka Anežka Kalivodová. Na festivalu v Jihlavě bude film k vidění hned na třech projekcích (ve dnech 27., 28. a 29. října), po nichž proběhne vždy diskuse s režisérem Janem Foukalem a hudebním skladatelem Albertem Romanuttim. Ti se oba ocitli při práci na tomto snímku hned v několika profesích – režisér, kameraman, herec, hudebník, komik nebo básník.

V klipu ke skladbě Gejzír Foukal a Romanutti konečně ze svého bytu vystoupili na čerstvý vzduch a společně vzpomínají na čas strávený na třiceti osmi metrech čtverečních, podle jejich slov na „parketách, které znamenají svět“. Ty se pro ně v pandemické době staly ostrovem tvorby a radosti. Klip se stejně jako film nese na lehce surrealistické vlně, jen charakteristickou kulisou už není tapeta s motivem moře, ale skutečná řeka Vltava, jejímž proudem se na loďce nechávají Foukal s Romanuttim spolu s gejzírem vzpomínek unášet. „Písní Gejzír se hlásíme k zalíbení v tom nejkrásnějším československému šansonu, barvách klavíru a vůni inkoustu. Nejsme Hapka a Horáček, ale náš odvážný film je příspěvkem na scénu klasické pop music,“ říkají Foukal a Romanutti.

více o filmovém dokumentu zde

Info

Sami doma
seznam kin

foto © se svolením Aerofilms

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Slim Cessna’s Auto Club v rožnovské Vrátnici

redakce 24.06.2024

Mark "Slim" Cessna a Munly J. Munly, dva charismatičtí frontmani se v kontinuálním dialogu neustále přetahují o pozornost publika.

Burnout, nový klip Island Mint

redakce 23.06.2024

Videoklip vypráví příběh dvou milenců kráčejících světem sužovaným válkou i klimatickou krizí.

Vratislav v Olomouci

redakce 23.06.2024

9 galerií, 9 zastávek, 9. ročník akce, při níž se při cestě za uměním příjemně projdete.

Andy the Doorbum v kopřivnické Galaxii

redakce 21.06.2024

Zapomenuté modlitby a magično nikdy nezrozeného kmene. Folkové litanie a originální kostýmní a světelná show.

Avéčko: Seaslugs

redakce 20.06.2024

Prostory kina Aero se rozezní ve vibracích magických podvodních světů, které propojí vícekanálový zvuk, světelný design a scénografii.

Glory Affairs x Glück x Lunchmeat x Rare x Wrong present Till The Last

redakce 19.06.2024

Na třech stagích se představí jednadvacet hudebních projektů, které budou doprovázeny na míru šitým světelným designem.

Black Eyed Peas v Praze

redakce 19.06.2024

Skupina neustále překonává hranice žánrů a přináší svěží a inovativní hudbu svým fanouškům po celém světě.

Molchat Doma přivezou novou desku

redakce 18.06.2024

Prorazili v roce 2020, kdy nasbírali víc než milion zhlédnutí na YouTube a stali se fenoménem na Bandcampu.

Sonic Meditation v kostele U Salvátora

redakce 17.06.2024

Nový koncept hudebně-komunitních událostí varhanice Katty, bude hostit její přátele z hudebního prostředí.

Performance mapující vývoj heavy metalu v podání Johna Dorana

redakce 16.06.2024

Editor, hudební publicista, autor a moderátor John Doran (The Quietus, The Guardian, BBC) v MeetFactory před koncertem Chelsea Wolfe.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace