Zprávy / Pozvánky

Sarahsson představí genderové otázky i hudbu jako performance

Sarahsson představí genderové otázky i hudbu jako performance

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.03.2023

Synestézie barev a tvarů, rozpadání a skládání identity a hudba jako performance. V komorním prostoru pražského Puncta se 26. dubna představí umělkyně Sarahsson se svým albem The Horgenaith. Britská hudebnice kombinuje klubovou hudbu s noisem, trancem nebo gore, ale inspiraci hledá i v přírodě a terénních nahrávkách. Objevila se na pódiu vedle Lyry Pramuk, Leyi nebo Oklou, skládá ovšem i soundracky k dokumentárním filmům nebo folkovému hororu Nânt.

Sarahsson je producentka, skladatelka, kostýmní návrhářka a performerka, která ve své tvorbě překračuje hranice genderu a zkoumá možnosti jejich vyjádření. Vystoupení, se kterém přijíždí do Puncta budou doplňovat její vlastní vizuály i rekvizity jako jsou transparentní závěsy, stroboskop nebo velký papírový kámen pokrytý mechem. Tříaktový koncert se bude pohybovat mezi nebeskou euforií, hedonismem a klidnou přízemností. A nebude chybět ani vlastnoručně vyráběný daxophone nebo tenorový roh! Moderní avantgarda a nezapomenutelné zážitky zaručeny.

Info

Sarahsson (uk)
26. 4. 2023, 19:30
Punctum, Praha
fb událost

foto © se svolením Sarahsson

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Jednota v noci: live set Azu Tiwaline i strhující destrukce Shapednoise

redakce 05.04.2024

Headlinuje zvukový extremista, který kombinuje industrial, hip hop, bass a techno a za doprovodu vizuálního umělce Seviho Ika Dømochevskyho představí aktuální album.

Smash Into Pieces na podzim v Roxy

redakce 05.04.2024

V téhle muzice slyšíte progressive rock i pop rock, je v ní alternativní metal i industrial a přitom prvky EDM.

Duben v Bike_Jesus

redakce 04.04.2024

Eklekticismus ve jménu „low bass“, alternativní elektronika, tajný vesmír Olivera Torra a autentická osa Praha - Kyjev - Varšava. Na Štvanici.

Ghost-Note se vrací s novým albem

redakce 03.04.2024

Žánrově navazují na funkové základy, které položili Fela Kuti, Talking Heads či James Brown.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace