Zprávy

Singl Page Turners zkoumá duševní zdraví

Singl Page Turners zkoumá duševní zdraví

redakce | Zprávy | 10.08.2022

Pražská kapela Page Turners vydává nový single s názvem Say What You Wanna Say, v němž se s indie rockem prolíná trap a úzkost překonává sebevědomím.

V Say What You Wanna Say Page Turners prozkoumávají zejména téma duševního zdraví – hlavním motivem písničky je touha po osvobození se od úzkosti. „Say What You Wanna Say byla inspirována mým sezením s psychoterapeutem,“ sděluje frontman kapely Misha Kiristaev. „Na terapii jsem si uvědomil, že se úzkostí snažím zbavit tím, že se je pokouším ovládat. Tahle touha po kontrole však paradoxně úzkosti jen posiluje, proto jsem si uvědomil, že cesta od úzkosti nevede skrz snahu ovládnout všechny aspekty života, ale naopak skrz schopnost některé věci ,pustit’. Tahle myšlenka se nakonec objevila v refrénech: ‚I don’t wanna have control, I just wanna be free‘,” dodává.

Tvorba písničky a její nahrání trvalo zhruba půl roku a proběhlo na několika místech. Bicí nahráli v domácím Home Groove studiu Romana Víchy, zbytek pak Page Turners nahráli v Court Jester studiu s Josefem Abrahamem Mikulkou. O mix a master se nakonec postaral Martin Havlen z Libereckého Resound Studia. Vizuální doprovod Say What You Wanna Say vytvořila Mimi Matrix – belgická umělkyně a fotografka žijící v Praze.

Info

Page Turners
Fb kapely

foto © Marie Smutná

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Let It Roll míří na americký South by Southwest

redakce 05.03.2024

Jako vůbec první český festival v historii totiž získal možnost kurátorovat jednu z hudebních scén festivalu.

Beseda zve na zámořské Snõõper a Kollaps i legendární Ecstasy of Saint Theresa

redakce 04.03.2024

Nashvillský punkrockový kvintet Snõõper, industriální Kollaps z Melbourne, ale také dvě české legendy, Ecstasy of Saint Theresa a Moimir Papalescu & The Nihilists. A další!

Holandský Rewire oznámil třetí vlnu jmen pro letošní ročník

redakce 04.03.2024

Festival se bude konat zkraje dubna na dvaceti různých místech v holandském Haagu.

Nový koncertní projekt Sounds of Diversity

redakce 04.03.2024

Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl.

Březnový Kabinet múz

redakce 03.03.2024

Blíží se jaro a s ním i nabitý program našeho oblíbeného brněnského klubu a výběr z nabídky tamních koncertů.

Avéčko uvádí AV show Deeny Abdelwahed

redakce 03.03.2024

Těžkopádné beaty, dusná atmosféra a očekávání, že přijde něco velkého. Deska Jbal Rrsas.

Na Pohode Peggy Gou

redakce 03.03.2024

Peggy sa stala rýchlo populárnou vďaka svojmu štýlu, v ktorom kombinuje house, techno, electro a elementy tradičnej kórejskej hudby.

Další jména našlapaného Meltu

redakce 02.03.2024

Podle ředitele festivalu Floriana Czoka chce Melt potvrdit svou pozici na německé festivalové scéně v představování off-popové a elektronické hudby.

Letošní ročník FAMUFESTu je jubilejní

redakce 02.03.2024

Festival nabídne nejen filmy, ale i divadelní představení, koncerty a přednášky. Pozvání přijala polská režisérka Agnieszka Holland.

Rekreace na Koberci a v Kasárnách

redakce 01.03.2024

Videoklip vznikl během jednoho lednového víkendu, který byl posledním rozloučením s věcmi reprezentující společný život dvou lidí,

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace