Zprávy

Synové smrti představují nový klip Sny

Synové smrti představují nový klip Sny

redakce | Zprávy | 22.12.2022

Kapela Synové smrti představuje nový videoklip ke skladbě Sny. Píseň, která vyšla jako pilotní singl už na jaře letošního roku, se nyní dočkala filmového zpracování od renomovaného režiséra videoklipů Davida Mencla.

„Příběh Snů vypráví chlápek, který kdysi nějaké měl, ale už je nemá. Sny, ctižádost a touhy ho dostaly do stavu vyprahlosti, jakou zažívá třeba ten, kdo se vrátí z války,“ říká o písni zpěvák a kytarista Roman Vičík, který je také autorem písně.

„Jeden večer mi od Romana přišel mail, jestli bych mu nenatočil klip. Poslal píseň Sny a prozradil, že se jeho kapela jmenuje Synové smrti. Líbilo se mi to. Pak jsme se potkali po koncertě Synků v Karlíně a já jsem mu poodhalil scénář, který jsem měl v hlavě. A že tu hlavní postavu bude hrát pan Krobot nebo pan Hanuš nebo samotný Bolek. Romanovi se v ten moment tak rozsvítily oči, že jsem v tu chvíli věděl, že hlavní postavu musí hrát Roman sám. A tak to mám v klipech vždy. Preferuji neherce před herci, takže bylo hotovo,“ popisuje proces vzniku videoklipu David Mencl. „Veliké díky patří Honzovi Škopovi, který klip nasnímal, celému štábu, všem účinkujícím a dětem,“ dodává režisér.

Synové smrti byli původně sólovým projektem Romana Vičíka (Nylon Jail), který se postupně rozšířil o kytaristu Václava Hrušku (Lebanon) a Tonyho Dlapa (Prago Union), který se z pro něj obvyklého postu kytaristy usadil za bicí. „V roce 2019 jsem se konečně přestěhoval do Prahy, abych pochopil život v hlavním městě. Přijel jsem s krosnou, kytarou, kufrem pedálů a vírou, že začnu chápat brzy. Trvalo to asi rok, než jsem došel k názoru, že se vedle Nylon Jail chci vyjadřovat i surověji, osobněji, ale přesto znovu hudebně,“ říká ke vzniku kapely Roman Vičík.

Kapela v posledních dvou letech hrála na několika festivalech (Banát, V houští, Pelhřimovy) a odehrála několik klubových koncertů v rozšířené sestavě o baskytaristu Petra Petřeka nebo jen v duu Roman Vičík s Marií Hroudovou. V nejbližších měsících se Synové smrti chystají do studia Golden Hive k Amákovi, aby natočili debutové album.

Info

Synové smrti
Fb kapely
Bandcamp kapely

foto © Létoslav Chromek

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sonitus: Kuntari a Do Shaska! v Punctu

redakce 20.04.2024

Kuntari je pozoruhodný nový přírůstek do svěží indonéské scény, který podobně jako jejich slavnější souputníci staví na spojení tradiční a moderní hudby.

Max Cooper přiveze na Flédu 3D/AV show

redakce 20.04.2024

Cooperova tvorba je intenzivním audiovizuálním zážitkem, jelikož běžně propojuje hudbu s výtvarným uměním, kde je patrný i jeho zájem o vědu.

Daniel Neighbour u Krmelce

redakce 19.04.2024

Danielův track Climax v sobě spojuje prvky minimal housu a techna.

The Cult v pražském prostoru Archa+

redakce 19.04.2024

V rámci výročního turné opráší kapela The Cult všech jedenáct alb diskografie.

Program festivalu Boskovice je kompletní

redakce 19.04.2024

Nechybí na něm zaběhlá jména české a slovenské alternativní hudební scény, ani nadějní nováčci. Bohaté zastoupení mají v programu i divadla, filmy, výstavy, přednášky a workshopy.

Hudba je taky věda, říká hudební program festivalu AFO

redakce 18.04.2024

Zvuk současnosti i budoucnosti, noci na tanečním parketě a nové objevy. Jako každý rok i letos překračuje program Music is Science festivalu Academia Film Olomouc hranice žánrů.

A Day of Sound v kutnohorské GASK

redakce 18.04.2024

Na hudebním festivalu A Day of Sound vystoupí Monty Adkins, Alessandro Bosetti nebo Sisa Fehér.

The Dillinger Escape Plan na Brutal Assault

redakce 18.04.2024

TDEP, kteří posunuli hranice extrémního metalu, mají miliony příznivců a ovlivnili tisíce hudebníků se k této speciální příležitosti vrátí po sedmi letech na pódium.

Nejlepší hudební rezidence v hlavním městě hazardu Las Vegas

komerční článek 18.04.2024

Připravte se ponořit do světa výjimečných hudebních rezidencí, které doslova ovládly srdce návštěvníků z celého světa.

Modré hory chystají novou desku

redakce 17.04.2024

Šestnásť rokov po vydaní svojho debutového albumu sa vrátili ku svojmu starému mottu, že refrény sú pre slabých.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace