Zprávy / Pozvánky

Vinyla zve na vyhlášení hudebních cen

Vinyla zve na vyhlášení hudebních cen

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.01.2017

Vyhlášení vítězů VI. ročníku hudebních cen Vinyla proběhne ve čtvrtek 9. 2. 2017 od 20:00 v pražském Lucerna Music Baru. Slavnostní vyhlášení je opět pojato jako koncertní večer s reprezentativním výběrem české hudby a v LMB tak postupně zahrají Tomáš Palucha, Fiordmoss a WWW. Součástí večera bude již tradiční křest vinylu se skladbami všech nominovaných, jemuž dala podobu umělkyně Eva Koťátková.

Slavnostní večer je chápán jako svátek domácí hudby a tomu odpovídá i dramaturgie večera. Letošní lineup vedle sebe postaví jednoho zástupce z aktuálních nominací, vítěze historicky první Vinyly a legendu české klubové hudby. "Kolektiv Tomáš Palucha s albem Guru je letos nominovaný v kategorii Deska roku, naopak Fiordmoss byli laureáty prvního ročníku Vinyly v kategorii Objev roku. WWW sdružení kolem Ondřeje Anděry jsou bezpochyby legendy klubové hudby a jejich album Neurobeat je jedním z přelomových nahrávek domácí hudby. Koncert, který odehraje kapela spolu s Pavlem Fajtem v Lucerna Music baru, bude součástí turné k desetiletému výročí od vydání Neurobeatu," dodává k dramaturgii večera jeden z organizátorů Vinyly Pavel Uretšlégr.


Vítěze v kategoriích DESKA, OBJEV a POČIN vybere sedmadvacetičlenná porota složená z aktivních hudebních publicistů a osobností české hudební kritiky. Každý má jeden hlas a vítěz je určen součtem jednotlivých hlasování. Moderace večera proběhne pod taktovkou umělecko-partnerské dvojice Marie Bláhovcové a Bohdana Bláhovce.

Tradiční součástí cen Vinyla je limitovaný stokusový náklad LP desky – vinylu. Deska, která obsahuje po jedné skladbě od všech nominovaných, tak shrnuje podstatné počiny tuzemské scény a zároveň slouží – dotvořená autorkou návrhu obalu – jako samotné ocenění pro vítěze ve všech třech kategoriích. "Podobu letošního obalu desky vytvořila mezinárodně úspěšná umělkyně Eva Koťátková. Jedná se o koláž, v níž se hudební motiv potkává s jejími dlouhodobými tématy jako manipulace z pozice silnějšího nebo odvrácená strana dětského světa," vysvětluje za organizátory Tomáš Grombíř.

Info

Ceny Vinyla 2016
WWW + Fiordmoss + Tomáš Palucha
9. 2. 2017 19:30
Lucerna Music Bar, Praha

www.facebook.com/events/1638036259833145
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.facebook.com/Vinyla.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Oslava narozenin Rachotu

redakce 06.07.2021

Organizátoři s potěšením oznamují, že se jim letos přes veškeré těžkosti nakonec podařilo shromáždit ty nejlepší možné gratulanty. The Young Gods? I další.

Červencové koncerty Rachotu

redakce 04.07.2021

Itamar Borochov čerpá z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci newyorské hudební scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace