Zprávy / Pozvánky

Vinyla zve na vyhlášení hudebních cen

Vinyla zve na vyhlášení hudebních cen

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.01.2017

Vyhlášení vítězů VI. ročníku hudebních cen Vinyla proběhne ve čtvrtek 9. 2. 2017 od 20:00 v pražském Lucerna Music Baru. Slavnostní vyhlášení je opět pojato jako koncertní večer s reprezentativním výběrem české hudby a v LMB tak postupně zahrají Tomáš Palucha, Fiordmoss a WWW. Součástí večera bude již tradiční křest vinylu se skladbami všech nominovaných, jemuž dala podobu umělkyně Eva Koťátková.

Slavnostní večer je chápán jako svátek domácí hudby a tomu odpovídá i dramaturgie večera. Letošní lineup vedle sebe postaví jednoho zástupce z aktuálních nominací, vítěze historicky první Vinyly a legendu české klubové hudby. "Kolektiv Tomáš Palucha s albem Guru je letos nominovaný v kategorii Deska roku, naopak Fiordmoss byli laureáty prvního ročníku Vinyly v kategorii Objev roku. WWW sdružení kolem Ondřeje Anděry jsou bezpochyby legendy klubové hudby a jejich album Neurobeat je jedním z přelomových nahrávek domácí hudby. Koncert, který odehraje kapela spolu s Pavlem Fajtem v Lucerna Music baru, bude součástí turné k desetiletému výročí od vydání Neurobeatu," dodává k dramaturgii večera jeden z organizátorů Vinyly Pavel Uretšlégr.


Vítěze v kategoriích DESKA, OBJEV a POČIN vybere sedmadvacetičlenná porota složená z aktivních hudebních publicistů a osobností české hudební kritiky. Každý má jeden hlas a vítěz je určen součtem jednotlivých hlasování. Moderace večera proběhne pod taktovkou umělecko-partnerské dvojice Marie Bláhovcové a Bohdana Bláhovce.

Tradiční součástí cen Vinyla je limitovaný stokusový náklad LP desky – vinylu. Deska, která obsahuje po jedné skladbě od všech nominovaných, tak shrnuje podstatné počiny tuzemské scény a zároveň slouží – dotvořená autorkou návrhu obalu – jako samotné ocenění pro vítěze ve všech třech kategoriích. "Podobu letošního obalu desky vytvořila mezinárodně úspěšná umělkyně Eva Koťátková. Jedná se o koláž, v níž se hudební motiv potkává s jejími dlouhodobými tématy jako manipulace z pozice silnějšího nebo odvrácená strana dětského světa," vysvětluje za organizátory Tomáš Grombíř.

Info

Ceny Vinyla 2016
WWW + Fiordmoss + Tomáš Palucha
9. 2. 2017 19:30
Lucerna Music Bar, Praha

www.facebook.com/events/1638036259833145
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.facebook.com/Vinyla.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bratři Orffové vyráží na turné

redakce 17.04.2024

Pro fanoušky přichystali Orffové i malé překvapení - vydání Písně pro Stefanii Sauer na streamovacích platformách.

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Jednota v noci: live set Azu Tiwaline i strhující destrukce Shapednoise

redakce 05.04.2024

Headlinuje zvukový extremista, který kombinuje industrial, hip hop, bass a techno a za doprovodu vizuálního umělce Seviho Ika Dømochevskyho představí aktuální album.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace