Zprávy / Festivalové

Vrací se táborský DIY fest

Vrací se táborský DIY fest

redakce | Zprávy / Festivalové | 27.04.2022

Po nucené covid pauze se do táborského Ctiborova mlýna vrací festival DIY fest, který se uskuteční 30. dubna 2022.

Celý festival začne recesistickou soutěží závod rychlovarných konvic. Vezměte si s sebou na festival svoji rychlovarnou konvici a zapojte se do soutěže (doporučuje se předchozí rezervace). Následně začne hudební část, kdy se budou kapely střídat na venkovním podiu (dvoře) a vnitřním prostoru (sklepník), v případě deště by se hrálo v prostoru divadla, které je v rámci objektu Ctiborova mlýna.


Na letošní ročník dorazí Esazlesa, emo hardcore z Plzně, kteří v současné době hrají jen výjimečně. Z Rožnova pod Radhoštěm přijedou Chorobopop. Post punk s originálním „rožnovským“ zvukem a s nezaměnitelným zpěvem Ctiba, který zároveň vystoupí i se svým solo projektem. Pražské floutky Kung-Fu Girlz v Táboře není třeba představovat. Punk rock, který v Táboře vymetl snad všechny koncertní místa, v sestavě je nově na kytaru Kráťa alias Oioipiratoi. Plzeňské duo Lusky tentokrát zahraje ve sklepě, kam taky patří. Hlučný rock’n’roll punk v sestavě kytara a bicí zpravidla nenechá nejen podupávat nohou. REK je noise punk duo Cikála a Sokola z Budějic. Basa a bicí, vysoké tempo… znalci vědí. Impulsealer, grind core válec a rozhodně nejhlučnější kapela festivalu. Youthful Indiscretion jsou dva kluci ze streetu, co propadli bigbítu. Lehká kytarovka, která celou akce v pět hodin otevře. Pokud jste je dříve již slyšeli, tak pozor, již se zpěvem. Hitmaker Šrája & His Fabulous, hlavní hosté u ohýnku. Kytara, akordeon a plno zábavy v pozdější hodinu.

Info

DIY fest
30. 4. 2022 14:00
Cesta, Tábor
Fb událost

foto © Dušan Kilco

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Student Fest se zajímavým lajnapem

redakce 28.06.2022

Letos festival přinese, díky spolupráci s kolektivem glitter.hit, i zahraniční jména - italsko-australského producenta t0niho a polskou hyperpopovou dvojici mylittlethumbie & ksiaze700.

Central European Jazz Showcase představuje

redakce 27.06.2022

Cílem showcase je podpořit export jazzových kapel, aby se častěji objevovaly na programech klubů a festivalů v zahraničí.

OFF Festival začne speciálními warm-upy

redakce 25.06.2022

Katovický OFF Festival přichází se zajímavou novinkou, letošní ročník začne o den dříve, a to speciálními warm-upy na speciálních místech.

Světové premiéry na NODO už od soboty

redakce 24.06.2022

Trojhalí Karolina se promění v jeden vyzvánějící zvon – hudební svátek, který je možné zakusit asi jen jednou za život.

Na festivale Flaam Sega Bodega, Sykur i HMLTD

redakce 23.06.2022

Pre Flaam je typickým dôraz na vizuálnu stránku festivalového zážitku – od komunikácie až po podobu samotného areálu.

Dobršská brána upoutá zvukem trubky

redakce 23.06.2022

Letní festival se zaměřuje vždy na konkrétní nástroj. V loňském roce to byly bicí, v letošním, šestém ročníku upoutá především zvukem trubky.

Hradby Samoty načínají druhou dekádu existence

redakce 22.06.2022

Temná hudba nejrůznějších žánrů na místech, kde je za noci možné místo bzukotu měst, slyšet šeptem pronášené příběhy ze starých legend a pověstí.

Grape dopĺňa o mená lokálnej scény

redakce 22.06.2022

V prvej osmičke zverejnených mien sú Karin Ann, Fallgrapp, Le Payaco, Para, Billy Barman, Tolstoys, Korben Dallas a Malalata.

Pilotní ročník multižánrového U:festu

redakce 21.06.2022

Tématem U:festu je zkoumání hranic mezi uměním, kulturou a současnou digitální společností. Brillovka, Rožnov pod Radhoštěm.

Letní filmovou školu odstartuje Sommerová s Kocábem

redakce 21.06.2022

Pořadatel festivalu Asociace českých filmových klubů letos své ceny udělí Ondřeji Vetchému, Michaele Pavlátové, Semihu Kaplanoğluovi a Pavlu Tomeškovi.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace