Zprávy / Festivalové

Proměna festivalu Deziluze

Proměna festivalu Deziluze

redakce | Zprávy / Festivalové | 16.05.2024

Multižánrový festival Deziluze, který uvádí nezávislé alternativní umění všech oborů, se chystá na svůj desátý ročník. Festival se po roční odmlce vrací od 28. do 30. června 2024 na venkovskou usedlost v malebné obci Siřem na Žatecku. Mezi vystupujícími se objeví jména jako Miss Petty, Yasha 96, Fae Bestia, Cringe Prince a další.

Tématem letošního ročníku je příznačně „Proměna“ – ta se projeví v grafice, scénografii i dramaturgickém výběru. Festival se dlouhodobě zasazuje o podporu nezávislé alternativní kultury, a tak i letos premiérově uvede mnoho nových uměleckých projektů. Právě v rámci tématu proměny ale letos návštěvníkům nabídne i vystoupení etablovaných interpretů, kteří pro tuto příležitost razantně promění svůj styl, uskupení i žánr. U příležitosti letošního výročí bude Festival Deziluze věnovat zvláštní pozornost Kafkově odkazu. Kromě hudební složky bude program zahrnovat performance, etudy, přednášky a imerzivní hry, které návštěvníkům umožní prozkoumat tajemství Kafkova života.


Důležitou součástí festivalu budou i site-specific výstavy, které kurátorka Žaneta Reková ve spolupráci se studenty uměleckých fakult pečlivě propojí jak s Kafkovským odkazem, tak s duchem staré venkovské sušárny chmele. „Festival Deziluze bude letos na množství programu sice menší, ale rozhodně kvalitnější. Program bude velmi důmyslně propojený tak, aby vše – performance, hudba, výstavy i třeba jídelní stánky – utvářelo ucelený, mystický a hluboký zážitek,“ říká BcA. Marianna Cimburová, zakladatelka festivalu.

Info

Deziluze
28.–30. 6. 2024
Galerie Kafka, Siřem
Fb událost

foto © Jiří Šeda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hosti MFF Karlovy Vary a zahajovací koncert Kosheen

redakce 21.06.2024

Respektovaný tvůrce uvede své dva filmy Kafka a Mr. Kneff, zařazené do sekce Touha stát se Indiánem: Kafka a film.

Grape ohlásil Michaela Kiwanuku, Toma Odella nebo Charlotte De Witte

redakce 18.06.2024

Hip hop má aj tento rok dramaturgicky na starosti NobodyListen s jeho projektom Addict.

Unsound a první vlna jmen

redakce 17.06.2024

To nejlepší z alternativní a elektronické scény, letos pod mottem NOISE. Kali Malone, Mica Levi, Actress a mraky dalších.

Hudební maraton Bear Stone v nedotčené příhodě

redakce 16.06.2024

Headlinery jako High On Fire a Kadavar doplní třeba Colour Haze, 1000mods a Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs a další.

Knižní lázně na čtyři dny

redakce 15.06.2024

Vedle autorských čtení a rozhovorů Knižní lázně připomenou také výročí Franze Kafky, který Mariánské Lázně navštívil uprostřed první světové války.

Kompletní program festivalu Vivat vila!

redakce 14.06.2024

Pro pátý ročník si dramaturgický tým dává za úkol inovativnější využití přilehlé zahrady za vilou, kde se odehrají táborové koncerty folkového zaměření.

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Festival Břeh podruhé v Ostravě

redakce 12.06.2024

Mezi domácími interprety je například EBM projekt Bunkerer nebo experimentální audiovizuální raperka Klara Wodehn.

Olomouc (o)žije pouličním festivalem

redakce 12.06.2024

Je na divácích, zda se rozhodnou některého z nich během vystoupení podpořit, ať už příhozem do kasičky nebo digitálně prostřednictvím QR kódu.

Prague Sounds: Branford Marsalis, Nubya Garcia, Tigran Hamasyan nebo Oneohtrix Point Never

redakce 11.06.2024

Velká světová jména jazzu, vokální hudby, elektroniky, alternativního hip hopu i world music na pomezí s klasikou, české premiéry a unikátní jednorázové projekty.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace