Zprávy / Pozvánky

Prosinec v Punctu

Prosinec v Punctu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.11.2023

Závěr roku v Krásově ulici se ponese v poklidnějším tempu, ale až do posledních chvil před Vánoci. Dojde na klasicky velkolepý DIY festival, kultovní postavu minimalistické klasiky i komunitní akce. A jako tradičně bude žánrové rozpětí sahat od ambientu přes psychedelii a hluk po jazz a volnou improvizaci.

Prosincový program otevře 2. prosince KovnaFest, megalomanská přehlídka domácí scény, kde vedle sebe stojí jemná lyrika Havlových s jazzcorem Siřem, alternativní rap Prezidenta Lourajdra se sound artem Marka Hlaváče, hlučné plochy Flush Buttons s nevyzpytatelnými tanečky DJe Dásně. Podstatně usebranější bude pravidelný koncert k němému filmu o den později. Tentokrát dojde na slavný a kdysi kontroverzní Häxan, podkresem k čarodějnickým praktikám bude hudba zpívající elektroničky Jeny Jang a trumpetistky Ingrid Frivold.

více o festivalu zde

Prosincová edice Wakushoppu bude v úterý 5. prosince hostit setkání dvou výrazných jmen mladé a střední generace, trumpetisty Oskara Töröka (Vertigo) a Barbory Tomáškové, jejíž osobitá tvorba využívající vlastní nástroje a objekty patří k zajímavým aktuálním objevům. Doplní je mikrotonální stěny nového projektu DWONU (Turcerová/Debřička/Cremaschi/Švejnar). Na posledním Sonitu roku 2023 vystoupí virtuózní basklarinetista Gareth Davis, který za doprovodu elektroniky Mikuláše Mrvy přednese skladby Karlheinze Stockhausena, Rolanda Dahindena a Luigiho Nona, v posledním případě se k nim připojí ještě basflétna Daniela Havla. Mimo ně vystoupí mladé duo klavíristy Miloše Kunce s bicistou Antonínem Procházkou a sólově saxofonista Martin Debřička.


Předvánoční finiš pak bude mít podobu čtyř akcí. Stoned to Death představí v pátek 15. prosince několik aktuálně vydávajících projektů z vlastní stáje, konkrétně psychedelický drone Jasnovidec s experimentátorem Járou Tarnovskim, dekonstruktéry KlammaPelikánem, soundtrack k neexistujícímu giallu Freddyho Rupperta a především houslovou psychoakustiku Daniela Meiera, který po několika letech práce vydává nové album. O den později vystoupí Arnold Dreyblatt, žák a pokračovatel odkazu Pauline Oliveros nebo La Monte Younga, s performancí pro procesovaný kontrabas, která kombinuje minimalistické principy s nekonvenčním laděním. Doplní jej Bubble Wrap Therapy, kteří se pokusí obalit posluchače do zvuku, a divoký multiinstrumentalista Kryštof Pátra.

Neděle 17. bude patřit volnému ansámblu Stratocluster, který se věnuje experimentálnějším podobám současné vážné hudby a který v Krásově oslaví deset let. A úplně poslední koncertní položkou v kalendáři bude vánoční setkání ceněného jazzového souboru Uthando. Vedle volnosti, hravosti a komplexnosti příznačné pro žánr je charakterizují pestré zvukové barvy i rozsáhlé využití vokálů.

Info

Punctum
web klubu

foto © Punctum

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Yann Tiersen se vrací do Prahy

redakce 25.02.2024

V Praze odehraje Tiersen výběr ze své klavírní a elektronické tvorby.

Mouvo jako výběr toho nejzajímavějšího z audiovizuální kultury

redakce 25.02.2024

Do Prahy jsou opět pozváni umělci, autoři a studia, jejichž práce osciluje na průniku grafického designu, animace, filmu a interaktivních technologií.

Metz přivezou do Prahy novou desku

redakce 24.02.2024

Kanadští Metz se vrací do Prahy s novou, o něco méně punkovou deskou.

The Music Digest i na jaře

redakce 24.02.2024

Před letní pauzou dojde i dva letní festivalové speciály s doporučeními z programu řady domácích festivalů.

Fource uvádí: Lil Tracy a Brennan Savage, Strawberry Guy, Avi Kaplan

redakce 23.02.2024

Při poslechu Strawberry Guye je snadné ztratit se v myšlenkách, v jeho světě ubíhá čas vlastním, krásným tempem.

Slavnostní vyhlášení cen Vinyla 2023

redakce 21.02.2024

Zahrají Toyota Vangelis, Petra Hermanova, Anna Vaverková a Klara Wodehn

Meshuggah v Praze poprvé míří do haly

redakce 21.02.2024

Meshuggah nejsou poplatni době a nadále vytváří vlastní svět, v němž stojí v povzdálí osamoceni.

Bad Karma Boy v Café V lese

redakce 21.02.2024

Kapela kolem kytaristy skupiny Para a producenta Juraje Marikoviče alias Medveďa.

Lucy Kruger & The Lost Boys, Cold Venus Revisited a dominik prok

redakce 20.02.2024

Cold Venus Revisited vnímá hudbu jako únik před dystopickou realitou a vytváří zvuk charakterizovaný existenciálními texty a melancholií plnou hluku.

V Paláci Akropolis Fvck_Kvlt a Dušan Vlk

redakce 20.02.2024

První březnový večer Prahu rozpulzují dvě přední jména slovenského alternativního rapu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace