Články / Seriály

Tak daleko, tak blízko: Barbora Hora

Tak daleko, tak blízko: Barbora Hora

redakce | Články / Seriály | 09.03.2023

Kam zajít ve štatlu? Tentokrát nám bude průvodcem po barech i tetovacích salonech Barbora Hora, brněnská písničkářka, která se „skrze citlivou feministickou optiku zaobírá nečekanými úskalími každodenního života i intimitou vztahů k druhým“. Hudebnice, která se kromě svého sólového projektu věnuje i slowcore/dreampopovému uskupení Whyohwhy, svou tvorbu představí v půli března v kasárenských garážích.


Co vidíš z okna?
Vnitroblok, spoustu cizích bytů.

Kam na snídani?
Brunch v Kafaře. Je to milé místo a bruchníkys mají vychytané.

Oblíbená vycházková trasa?
Ráda se brouzdám v Černých Polích nebo na Kraváku a vymýšlím si, kde bych tak bývala bydlela, kdybych zdědila po pratetě. Mám ráda funkcionalistické vily, kterých je po Brně spousta. Dá se naplánovat trasa podle Brněnského Architektonického Manuálu - už je to nějakej ten rok, co vzniknul, ale stránky furt frčí. Po Brně jsou označeny jednotlivé domy z BAMu čísly na chodníku a můžete si k tomu do sluchátek pustit audioprůvodce. Mají jednotlivé trasy a je to ideální na procházku.

Kde na kávu?
Institut paměti národa - fajn lidi, tiché místo, pouští tam dobrou muziku. Není to sice úplně typicky kavárenské prostředí, ale je fajn dát tomu šanci. SPOT je hodně cool místo, kde se dá felit, na limču nebo na kérku.

A na večeři?
Jsem trošku omezena tím, co jím a co ne, ale Kabinet a Die Küche jsou top. Pak Viet Tam - spousta vegan alternativ třeba i k pečené kachně, výborné tofu mňamky a tak. Taky Traubka. Tam jsem chodila na jídlo v mých echt teenage letech - mají tam topinku zasypanou zeleninou/ovocem a vaří do jedné ráno. To je hodně geniální pozdní večeře po nějakém tom pivku.


Oblíbený klub, kino, divadlo nebo kulturní podnik obecně?
Kabinet Múz, HaDivadlo, Alterna. Dřív byl Bajkazyl velká srdcovka. To je Brno, ale pak jsou jiná místa. Budova 6 ve Veselí nad Moravou (tajný místo), tam jsou skvělí lidi a pořádají DIY koncerty. Prostor Ó / the unity is back v Praze na Prokopově, taky trošku schovaný před lidmi. Je to taková šílená svatyně, šílená v dobrém slova smyslu. To se musíte projít a najít si to, nejlíp když je tam nějaká poslechovka nebo pop-up. V Hradci Králové Ahoj Tattoo studio - nebyla jsem tam nikdy na dvaadvacet akcí, ale zvou si tam hudebníky a ve výkladní skříni dělají výstavy výtvarníkům. A jsou to moc milí lidi.

Kam se chodíš zašít?
Domů!

Kdyby ses měla přestěhovat, kde by to bylo?
Tybrďo, to by bylo míst. Určitě bych chtěla na chvíli zkusit Berlín. Aspoň na měsíc, prostě proto, abych mohla odškrtnout, že jsem zkusila být real life umělec. Taky bych se chtěla naučit ještě alespoň jeden jazyk a zatím mi vždycky nejlépe fungovalo se prostě odstěhovat na pár měsíců. Nebo Barcelona, ta mi hodně chybí. Ale vlastně by mi nevadilo se odstěhovat i někam do chalupy a zašít se před světem. Velmi si to idealizuju, ale líbilo by se mi jednoho dne mít slepice. Kamarádka měla chvíli v adopci slepici a říkala jí paní Bohumila Hrabalová. Bylo by fajn mít skupinu slepic pojmenovaných podle nějakých slavných lidí - Bohumila Hrabalová, Karla Gottová, taky Sandra Bullock nebo prostě slepča Drsňák (pozor, klove!).

Ideální dopravní prostředek?
Ideální je kolo, jen není ideální v Brně.

Info

Barbora Hora
Instagram

živě: Neue Welt + Marjari + Barbora Hora
17. 3. 2023, 19:00
Kasárna Karlín, Praha
fb event

foto © Lukáš Němeček

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Circus Brothers

redakce 29.03.2023

Circus Brothers před nedávnem vydali novou desku Za všim si stojim, kterou pokřtili v Paláci Akropolis. Pojďme si je proklepnout.

Protokol: David Noonan (Just Mustard)

redakce 27.03.2023

Do seznamu jarních koncertů stále přibývají nová jména. Do Prahy se vrací irští Just Mustard.

Šejkr #101: Čerti, kam se podíváš

Michal Pařízek 24.03.2023

Trnavská mizéria, pohádka v Leidenu i Alexino zaklínání. Výživný březen. Na show Siksa myslím od návratu z Holandska a ještě dlouho budu.

Vstupní prohlídka: Petr Mazoch

redakce 23.03.2023

Festival Spectaculare slaví deset let deseti vybranými koncerty po celé Praze a jeho součástí bude letos i Piano Day. Za ním zase stojí dramaturg a hudebník Petr Mazoch.

Protokol: Lauren Ruth Ward

redakce 22.03.2023

Marylandská rodačka bývá označována jako spojení Janis Joplin, Florence Welch nebo Courtney Barnett, její písně jsou neúprosně přímočaré a otevřené. Co ji formovalo?

Preview: Rewire 2023

Zuzana Malá 22.03.2023

Jedním z hlavních lákadel festivalu Rewire je vystoupení Fever Ray, kterým jsme věnovali i titulní stranu březnového Full Moonu. Ale nebudou zdaleka sami.

Tak daleko, tak blízko: Mickael Le Goff

redakce 21.03.2023

Jeho tvorbu si můžeme vychutnat v rámci Spectaculare v jedinečném audiovizuálním projektu Sphere v pražském Planetáriu. Ve kterých křivkách se Mickael také prochází?

Vstupní prohlídka: Vassilena Serafimova

redakce 19.03.2023

Jednou z premiér letošního Spectaculare bude vystoupení francouzské producentky Chloé s bulharskou multiinstrumentalistkou Vassilenou Serafimovou. Seznamte se!

Full Moon Stage 2023: Zouj

redakce 18.03.2023

Představte si, že se z duhové horské dráhy v Mario Kart náhle propadnete do strašidelného domu, který vytváří hyperpopový vesmír plný experimentálních a futuristických zvuků.

Full Moon Stage 2023: Jack Ladder

redakce 17.03.2023

Od roku 2005 vydal pět alb, obsáhnuvších svěží folk, nervní šedesátkové blues, gotický elektropop, novovlnné tendence i nápadité synthpopové melodie.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace