Zprávy / Offtopic-Novinky

Čínská čtvrť a tajemný pan Trnka

Čínská čtvrť a tajemný pan Trnka

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 02.09.2016

Jak už jsou příznivci komiksů z produkce Comics Centra zvyklí, při dostatečném počtu zájemců vyjde další díl fajnšmekrovského komiksu Goon. Na vydání tohoto dílu ale obzvlášť záleží – měl být totiž původně završením celé série. Příběh s nádechem noir ale dodal předchozím dílům naprosto nový rozměr a přitáhl k celé sérii novou skupinu dosud nezasvěcených čtenářů. A tím dal i nový impulz práci samotného scénáristy a výtvarníka v jedné osobě - Erica Powella.

Do této zlomové knihy Powell tvořil sérii Goon po jednotlivých sešitech každé dva měsíce. Příběh Čínská čtvrť a tajemný pan Trnka ale Powell vytvořil jako celistvou knihu. O co méně nás v chystaném dílu čeká humoru, o to více prostupuje plánovaný vrchol série silná atmosféra. Knihou se prolínají dva nezávislé děje, které se výrazně odlišují výtvarnou podobou i barevným podáním. Do zločinného podsvětí vstupuje nový tajemný hráč a začne Goona postupně připravovat o jeho vliv systematickým odřezáváním jeho obchodních partnerů, informátorů i spojenců. Goon ve snaze dostat organizovaný zločin zpět pod svou kontrolu, je pronásledován vzpomínkami na nejtemnější okamžiky svého života, kdy utrpěl šrámy na těle i na duši a kdy se jeho srdce proměnilo v kámen. Protože Goona stvořila Čínská čtvrť.

Dvě jsou také varianty obálek, ze kterých si mohou zájemci vybrat. První má klasický řadový design celé série. Druhá varianta "speciál" s temnou ženou a útočícím hadem byla v USA speciálně vytvořena pro samostatné vydání této knihy v pevné vazbě. Kniha bude navíc doplněna o skicář s komentářem Erica Powella, ve kterém je pro porovnání řada stran ukázána pouze v kresbě tužkou, bez vytažení tuší a vybarvení. O úvodní slovo se postaral režisér David Fincher.

Původně undergroundový komiks začal vycházet v roce 1998. Postavu Goona vymyslel americký scenárista a výtvarník Eric Powell jako kritiku doby, společnosti a aktuálního stavu umění. Doposud v USA vyšlo 16 sebraných knih Goona a k tomu kniha krátkých příběhů Noir. Velkým milovníkem Goonových příběhů je režisér David Fincher, se kterým v současnosti Powell spolupracuje na převedení Goona na filmové plátno. Powell obdržel za Goona pětkrát cenu Willa Eisnera a také mezinárodní ocenění Horror Guild Award. Ceny Willa Eisnera jsou ceny, které se udělují v Americe od roku 1988 za kreativní přínos americkému komiksu. Udělují se v několika kategoriích a jsou brány v podstatě jako komiksoví Oscaři.

Info

Eric Powell:
Goon 6: Čínská čtvrť a tajemný pan Trnka
v překladu Václava Dorta a Martina Trojana vydá Comics Centrum
pevná vazba, 144 barevných stran

www.comicscentrum.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází Lymfom City – ponuře úsměvný černobílý sitkomiks

redakce 02.05.2021

Lucie Trávníčková ve své knize svérázně zaznamenává autobiografii své onkologické léčby. Podpořte na Hithitu!

Slovensko sa zapojilo do prípravy Nového európskeho Bauhausu

redakce 18.04.2021

Cieľom tejto medzinárodnej iniciatívy je spájať udržateľnosť, kultúru, rozvoj komunít a investície tak, aby pomohla naplniť zámery Európskej zelenej dohody.

Novinky v Nakladatelství AMU

redakce 16.11.2020

Vychází dílo Michela Chiona věnované analýze lidského hlasu ve filmu a monografie, zabývající se dílem Karla Teigeho a Vítězslava Nezvala.

Fortnite chystá další virtuální koncert

redakce 22.10.2020

Střílečka nabízí speciální halloweenský event reggaetonového prince J Balvina.

Vychází kniha srbského režiséra Gorana Markoviće Česká škola neexistuje

redakce 04.06.2020

Název knihy vychází z označení skupiny jugoslávských filmařů, která na přelomu šedesátých a sedmdesátých let 20. století vystudovala pražskou FAMU.

Pomozte postavit Novou Perlu

redakce 04.05.2020

Pomoct můžete dobrovolnickou prací, zakoupením knih z nakladatelství Divus, návštevou kavárny Perla i na webu darujme.cz.

Trystero vydává první díl nové trilogie Charlese Burnse: Bludiště

redakce 30.04.2020

Kniha má pozoruhodný osud. Poprvé vyšla loni na podzim ve francouzském překladu, aniž by se předtím objevila v anglickém originále.

Unikátní projekt hudebních promotérů propojuje hudební komunitu

redakce 27.04.2020

Díky zkušeným hudebním dramaturgům se rádio může chlubit různorodými (nejen) hudebními pořady.

Promotéři a producenti založili asociaci APPOK

redakce 20.04.2020

Spolek sdružuje všechny ty, které současná situace zasahuje a pracují na místech, kde se organizují koncerty nebo jiné kulturní akce.

Kino u vás doma: Aerovod

redakce 18.03.2020

Původní česká online videopůjčovna Aerovod nabízí kurátorovaný výběr více než 300 snímků, jejichž kvalitu prověřila plátna kin.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace