Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Robin Kvapil

10 + 1 = Robin Kvapil

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 12.03.2023

Režisér Robin Kvapil po svých debutech na poli celovečerního hraného filmu (Všechno bude fajn, 2017) a dokumentu (Máme na víc, 2018) uvádí právě do kin časosběrné svědectví More Miko, mapující svědomí českého národa. Společně s řidičem kamionu, Romem, aktivistou, otcem, manželem a člověkem, který se nebojí pomáhat, se vrátíme do doby před šesti lety, kdy česká vláda po chemických útocích v Sýrii hledala důvody, proč nepřijmout pár desítek dětí z řeckých utečeneckých táborů. Robina Kvapila ovšem můžete znát i z hudební formace To žluté, co máte na kalhotkách, pročež jsme se z něj vymámili jeho oblíbené písničky.

To žluté, co máte na kalhotkách –⁠ Brno
Písnička, kterou všichni členové naší kapely používají místo CV...Zdeněk Liška – Hříšní lidé města pražského:⁠ Ruka zákona
Hymna, kterou si s kamarády často zpíváme.Buty –⁠ Pusinka na prdel
Tuhle milujeme s manželkou.Čavalenky –⁠ Chlapci na ulici
Tohle by si měli pouštět na sjezdech ČSSD, aby neztratili kontakt s lidma.Kamil Jasmín –⁠ Na tu svatbu
Tohle mám rád, je to jak na moravské svatbě. Sám jsem oddával a jednou skončil s nevěstou nahej v bazénu.Prodigy –⁠ Firestarter
Toto chci na pohřbu zahrát. Kdyžtak si to někdo prosím zapamatujte, kdyby manželka zapomněla...Franz Liszt –⁠ Uherská rapsodie č. 2
Jednou mi kamarád, co neuměl na klavír, řekl, že se naučí tohle zahrát za měsíc, a dokázal to. Lidi dokážou cokoli.Sergej Prokofjev – Romeo a Julie, téma Monteků a Kapuletů
Když si tohle pustíte na houbách, tak se ukáže, kdo je kdo.Survivor –⁠ Eye of the tiger
Písnička stará jako já. A nějak spolu stárneme.Mr. Oizo –⁠ Flat beat
Radost prostě. Navíc klip s kapitalistou je super.+ Maurice Ravel –⁠ Bolero
To je mimořádná struktura. Půdorys každé dobré věci.

Info

More Miko
režie Robin Kvapil, 2023
web

foto © se svolením Robina Kvapila

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Lukáš Polák

redakce 11.02.2024

Lukáše můžete znát z kapel Orient nebo Ginger Wizard & Peter Jacksons. Také je součástí nahrávacího studia Tropical Cell. Lásky, nejoblíbenější kapela a guilty pleasure?

10 + 1 = Ale Hop

redakce 26.10.2023

Co všechno peruánskou rodačku Alejandra Cárdenas Pacheco inspirovalo? Můžete vidět a slyšet na Le Guess Who?, nebo taky za pár dní v Punctu.

10 + 1 = Felix Bushe (Gengahr)

redakce 13.10.2023

"Znát a milovat album Raw Power od The Stooges bylo součástí mé identity, když jsem začínal hrát ve vlastních kapelách," říká zpěvák Felix Bushe. Zítra živě.

7 + 3 + 1 = Adam Dragun

redakce 02.10.2023

Sedm divadelních vzpomínek, které jsou pro Adama zásadní, tři tipy, co v nejbližší době vidět v Praze, a jedno guilty pleasure!

10 + 1 = Martyyna

redakce 15.09.2023

"Nedávno jsem si uvědomila, že hudba kterou jsem poslouchala jako teenager hluboko uvnitř mě zakotvila a podvědomě inspiruje mou dnešní produkci," říká Martyyna. Lunchmeat volá.

10 + 1 = Freddy Ruppert

redakce 04.08.2023

Jako první pod hlavičkou nového projektu Ávéčko vystoupil americký hudebník a umělec Freddy Ruppert. Giallo, giallo a zase giallo!

10+1 = Micha Zaat (Tramhaus)

redakce 15.07.2023

Micha Zaat ze skupiny Tramhaus pootevřel dveře do světa písní, které ho formovaly. Za čtyři dny na Colours nebo den na to v pražském klubu Underdogs’!

10 + 1 = Obscene Extreme Festival 2023

redakce 25.06.2023

Na co nás pozve Čurby v rámci letošního ročníku Obscene Extreme? Jedenáct jmen přímo od srdíčka! A to bije velmi rychle.

10 + 1 = Emilija Đorđević (Koikoi)

redakce 21.05.2023

Koikoi pocházejí z různých prostředí, ale mají společný cíl, totiž dělat hudbu propojující underground a mainstream.

10 + 1 = Jason Lindner

redakce 27.04.2023

Učil se u Barryho Harrise nebo Chrise Andersona, doprovází jména Meshell Ndegeocello nebo Avishai Cohen a v Brně vystoupí s Donnym McCasslinem. Co poslouchá nejraději?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace