Články / Rozhovory

3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: o MamaMrdaKeftes

3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: o MamaMrdaKeftes

Jarmo Diehl | Články / Rozhovory | 27.02.2013

Brněnská promotérská buňka Keftes Party chystá další „větší“ akci, tentokrát zaměřenou na slezský label MamaMrdaMaso, kde lze taky hledat její kořeny, akci nazvanou MamaMrdaMaso. Zahraniční kapela nemusí nutně znamenat headlinera, (slovinští Y [:why]), a vulgarismy nejsou nutně sprosté. Chytře jsme oslovili Křenka, místopředsedu Keftes, který umí spisovně a nemá daleko k teplému slovu. Asi znáte kapely jako UNNA, Planety nebo Boss a sekretářka. Ale co Laundered Syrup?

Akce se jmenuje MamaMrdaKeftes, ale zdá se, že v hlavní roli jsou Slovinci, kteří maj v názvu jediné písmeno. Co to je za kapelu a budete ji mrdat taky?
V hlavní roli určitě nejsou, spíš jim můžeme v kontextu tolika MMM kapel dát status hostů. Den předtím hrajou s Boss a sekretářka v Olomouci a my na ně přišli přes jeden z četných kontaktů, které díky Palovi (další člen Keftes Party, pozn. ed.) na Balkáně máme. Y hrajou instrumentální math/psychedelic rock ve složení basa, kytara, bicí a podle nahrávek to místy vypadá na slušný bordel. Mrdat je v žádném případě nebudem, protože tohle děláme jen návštěvníkům našich akcí (doufám, že přijdeš), kapelám nikdy. A já si navíc poslední dobou připadám slušně rozmrdaný, tak doufám, že z tohohle hlediska půjde ve čtvrtek v Boru o klidnou záležitost.

Laundered Syrup – jak lehce/těžce se dělá promo kapele, která v roce 2013 nemá na interwebu ani jednu nahrávku? Teda nějaké empétrojky má, ale pochybuju, že dneska někomu bude stačit zvuková kvalita „kotelna, železárny Třinec, 1974“.
S tímhle žádný problém nemáme, jelikož jsme mistry PR (public refucktion, pozn. ed.), takže i kapely bez nahrávek dokážeme potenciálním návštěvníkům vykreslit tím nejbarvitějším způsobem. Co se Laundered Syrup týče, na youtube existuje záznam jejich legendárního koncertu ze Skleněné louky a někteří si je možná pamatují z říjnového koncertu v Boru, kde dělali support Möller Plesset a ChooChooShoeShoot, přičemž ohlasy na jejich vystoupení byly více než kladné. Navíc z několika stran se k nám donesly informace, že synci by měli letos nahrát regulérní desku, tak uvidíme.

V rozhovoru na Radio R jsem slyšel, že hodně lidí o téhle akci mluví jako o dalším „mamamrdamaso festu“. Není to znamení, že byste měli udělat nějaký „intimní open air“? Zkus letmo vzpomenout na ten první „fest“...
O nějaké venkovní akci jsme samozřejmě uvažovali, ale zvítězil u nás zdravý rozum (což se moc často nestává) a do ničeho podobného v nejbližší době určitě nepůjdeme. Myslím, že na „scéně“ existují už přinejmenším dvě akce, které sami pravidelně navštěvujeme, a pokoušet se o nějakou další z naší strany je vcelku zbytečné. Teď mám na mysli Sun Wu Kung Fest, který letos bude možná na novém místě, a SRSS, které se rozrostlo na dva dny, bude na Točníku a zahrají na něm např. Bellini, Tim Remis, Fetch!, Planety a plno dalších.

KeftesPartyFest proběhl na sklonku září 2011 v brněnském Boru. S touhle akcí má společné to, že jsme na něm měli jak slovinskou kapelu, tak čtyři zástupce jednoho českého spolku (NAAB) a „navíc“ byla akorát Lyssa. A taky to byl vlastně čtvrtek! Celý fest se ve všem povedl, ať už jde o návštěvnost nebo vystoupení jednotlivých kapel. Sebevědomí nám přes noc strašně narostlo, ale už na další akci zase spadlo dolů, naštěstí. Všichni čtyři si ale stojíme za tím, že MamaMrdaKeftes bude přinejmenším na stejné úrovni. Skvělé kapely a plno hezkých lidí, tak určitě dojděte.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Martin Mazanec, Nela Klajbanová (PAF): Pro nás je pořád východiskem „pohyblivý obraz“

redakce 29.05.2020

Před pár dny PAF ohlásil nové aktivity, což byl důvod, podívat se zblízka na jeho nejen zimní aktivity.

Martin Reiner: Brno je literárním centrem a vždycky bude

Adéla Polka 28.05.2020

Povídali jsme si o chystaném křtu knihy, kterou vydalo Druhé město ve spolupráci s Hostem, jenže sedět s literátem u oběda znamená dozvědět se mnohem víc...

David Macháček: ... aniž bych se přetvařoval

Jiří Přivřel 27.05.2020

Novinář David Macháček už sedmým rokem vyfotí alespoň jednu fotografii denně a ještě ten den ji spolu s dvojverším zveřejní na Facebooku. A dělá toho víc. Rozhovor.

Michal Kočan (Underdogs'): Chci donutit lidi přemýšlet

Jarmo Diehl, su, ScreamJay 26.05.2020

Víte, že Underdogs' zdaleka není jen klub? Je to komunita i promotérský kolektiv, který organizuje Fluff Fest. S Michalem Kočanem o plánech do budoucna i vzniku jedinečného kolektivu.

Vstupní prohlídka: Raptor Koch

redakce 25.05.2020

Hudební škatulky pro něj nejsou hluboké ani dost vysunuté, freakpopovou písničku rádiového charakteru střídá lo-fi ambient. Je to blázen, nebo ne?

Douška vydavatelská: XION

redakce 21.05.2020

XION se pokouší překlenout žánrové škatulky, chce představovat zajímavou hudbu z různých koutů vesmíru, hudbu jako eklektické místo s vášní a entuziasmem.

Alexandr Smutný (#zazivouhudbu): Vytváříme kulatý stůl pro všechny

Michal Pařízek 20.05.2020

K výzvě Za živou hudbu se přihlásilo téměř 3 000 lidí, vyšly desítky různých článků a objevilo se také několik disputací. Co si o ní myslet celkově? Rozhovor.

Vstupní prohlídka: Liem

redakce 20.05.2020

Vladimír Jaške je na klubové scéně známý především jako energický kytarista s neopakovatelným rukopisem, z projektů Munroe nebo 2Cold.

Full Moon 10: Editorské tipy Viktora Paláka

redakce 13.05.2020

"Vždycky jsem rád pozoroval, jak celá řada autorů roste," říká Viktor Palák o tom, co je na práci editora nejlepší. Ke kterým textům ze své kariéry ve Full Moonu doporučuje…

Full Moon 10: O smutném méďovi. Rozhovor John Congleton (us)

waghiss666 13.05.2020

Aby bylo jasno: nikdo není takový mílius jako práve John Congleton. Prý že je v L.A. se svou prítelkyní, je tam teplo a má se fajn. "Tenhle týden nepracuju, beru…