Články / Rozhovory

3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: o MamaMrdaKeftes

3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: o MamaMrdaKeftes

Jarmo Diehl | Články / Rozhovory | 27.02.2013

Brněnská promotérská buňka Keftes Party chystá další „větší“ akci, tentokrát zaměřenou na slezský label MamaMrdaMaso, kde lze taky hledat její kořeny, akci nazvanou MamaMrdaMaso. Zahraniční kapela nemusí nutně znamenat headlinera, (slovinští Y [:why]), a vulgarismy nejsou nutně sprosté. Chytře jsme oslovili Křenka, místopředsedu Keftes, který umí spisovně a nemá daleko k teplému slovu. Asi znáte kapely jako UNNA, Planety nebo Boss a sekretářka. Ale co Laundered Syrup?

Akce se jmenuje MamaMrdaKeftes, ale zdá se, že v hlavní roli jsou Slovinci, kteří maj v názvu jediné písmeno. Co to je za kapelu a budete ji mrdat taky?
V hlavní roli určitě nejsou, spíš jim můžeme v kontextu tolika MMM kapel dát status hostů. Den předtím hrajou s Boss a sekretářka v Olomouci a my na ně přišli přes jeden z četných kontaktů, které díky Palovi (další člen Keftes Party, pozn. ed.) na Balkáně máme. Y hrajou instrumentální math/psychedelic rock ve složení basa, kytara, bicí a podle nahrávek to místy vypadá na slušný bordel. Mrdat je v žádném případě nebudem, protože tohle děláme jen návštěvníkům našich akcí (doufám, že přijdeš), kapelám nikdy. A já si navíc poslední dobou připadám slušně rozmrdaný, tak doufám, že z tohohle hlediska půjde ve čtvrtek v Boru o klidnou záležitost.

Laundered Syrup – jak lehce/těžce se dělá promo kapele, která v roce 2013 nemá na interwebu ani jednu nahrávku? Teda nějaké empétrojky má, ale pochybuju, že dneska někomu bude stačit zvuková kvalita „kotelna, železárny Třinec, 1974“.
S tímhle žádný problém nemáme, jelikož jsme mistry PR (public refucktion, pozn. ed.), takže i kapely bez nahrávek dokážeme potenciálním návštěvníkům vykreslit tím nejbarvitějším způsobem. Co se Laundered Syrup týče, na youtube existuje záznam jejich legendárního koncertu ze Skleněné louky a někteří si je možná pamatují z říjnového koncertu v Boru, kde dělali support Möller Plesset a ChooChooShoeShoot, přičemž ohlasy na jejich vystoupení byly více než kladné. Navíc z několika stran se k nám donesly informace, že synci by měli letos nahrát regulérní desku, tak uvidíme.

V rozhovoru na Radio R jsem slyšel, že hodně lidí o téhle akci mluví jako o dalším „mamamrdamaso festu“. Není to znamení, že byste měli udělat nějaký „intimní open air“? Zkus letmo vzpomenout na ten první „fest“...
O nějaké venkovní akci jsme samozřejmě uvažovali, ale zvítězil u nás zdravý rozum (což se moc často nestává) a do ničeho podobného v nejbližší době určitě nepůjdeme. Myslím, že na „scéně“ existují už přinejmenším dvě akce, které sami pravidelně navštěvujeme, a pokoušet se o nějakou další z naší strany je vcelku zbytečné. Teď mám na mysli Sun Wu Kung Fest, který letos bude možná na novém místě, a SRSS, které se rozrostlo na dva dny, bude na Točníku a zahrají na něm např. Bellini, Tim Remis, Fetch!, Planety a plno dalších.

KeftesPartyFest proběhl na sklonku září 2011 v brněnském Boru. S touhle akcí má společné to, že jsme na něm měli jak slovinskou kapelu, tak čtyři zástupce jednoho českého spolku (NAAB) a „navíc“ byla akorát Lyssa. A taky to byl vlastně čtvrtek! Celý fest se ve všem povedl, ať už jde o návštěvnost nebo vystoupení jednotlivých kapel. Sebevědomí nám přes noc strašně narostlo, ale už na další akci zase spadlo dolů, naštěstí. Všichni čtyři si ale stojíme za tím, že MamaMrdaKeftes bude přinejmenším na stejné úrovni. Skvělé kapely a plno hezkých lidí, tak určitě dojděte.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Douška vydavatelská: Agrose

redakce 02.03.2021

Dvě nahrávky během dvou měsíců, to je slušný start na nový label. A to tím spíš, že přináší zcela nová jména i neoposlouchané žánrové hybridy.

Vysílač (Žižkovská noc): Dostat se mimo bubliny

su 22.02.2021

Dobří lidé z festivalu Žižkovská noc začali po přesunutí a následném zrušení festivalu v v loňském roce pracovat na podcastu Vysílač.

Simona Blahutová: Od Igráčka k Hitlerovi a zase zpět

prof. Neutrino 15.02.2021

Rozhovor s výtvarnicí a absolventkou AVU, zabývající se historickými událostmi v dobách Třetí říše či za studené války, je o smyslu hrdinství i opravdovosti umění.

Olaf Olafsonn: Experimenty jsou mi blízký

Anna Mašátová 03.02.2021

Olaf Olafsonn z kapel Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip, The A-Bomb a dalších, rozezněl novým projektem rotundu sv. Petra a Pavla na Budči. Popovídali jsme si s ním.

Rudi Rus: Metal tu bude navždy

Ondra Helar 29.01.2021

Rudi Rus, dvoumetrový obr se sametovým, hlubokým hlasem, napsali s Pištou Vandalem z Čad knihu, která se otáčí kolem patnácti let metalu ve Slovenském rozhlase. Rozhovor.

David Pešek, Amrit Sen (SANANIM): Pečovat o sebe hudbou

Jarmo Diehl 26.01.2021

Organizace na pomoc závislým vydala benefiční kompilaci. Přispělo přes sto kapel, přispějete i vy? Rozhovor.

Nejlepší texty Full Moonu 2020. Julie Hrnčířová: Ráda vymýšlím příběhy

su 08.01.2021

Sochař a fotograf Richard Wentworth prohlásil, že cigaretová krabička, podpírající nohu od stolu může mít v sobě větší sílu než sochy Henryho Moorea... Rozhovor.

Nejlepší texty Full Moonu 2020. Libuše Jarcovjáková: Sednu na náměstí a čekám, co přijde

Michal Pařízek 08.01.2021

Její výstavu Evokativ vyhlásil britský deník The Guardian výstavou roku, většina snímků přitom vznikla před několika desítkami let. Talent a dílo Libuše Jarcovjákové v rozhovoru Michala Pařízka.

Nejlepší texty Full Moonu 2020: K uzdravení potřebujeme jen mír (Aigel)

Maria Pyatkina 07.01.2021

Právě zážitky ze soudní síně, komunikace s orgány a návštěv milovaného v cele daly vzniknout projektu Aigel, který přinesl do ruského undergroundu nová ostrá témata.

Jiří Kotača (Cotatcha Orchestra): Bigbandová scéna zažívá renesanci

Anna Mašátová 07.01.2021

Co přinesla letošní krize, co musí zvládat kapelník i jaký je stav bigbandové scény hodnotí v následujícícm rozhovoru kapelník Cotatcha Orchestra.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace