Články / Rozhovory

3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: o MamaMrdaKeftes

3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: o MamaMrdaKeftes

Jarmo Diehl | Články / Rozhovory | 27.02.2013

Brněnská promotérská buňka Keftes Party chystá další „větší“ akci, tentokrát zaměřenou na slezský label MamaMrdaMaso, kde lze taky hledat její kořeny, akci nazvanou MamaMrdaMaso. Zahraniční kapela nemusí nutně znamenat headlinera, (slovinští Y [:why]), a vulgarismy nejsou nutně sprosté. Chytře jsme oslovili Křenka, místopředsedu Keftes, který umí spisovně a nemá daleko k teplému slovu. Asi znáte kapely jako UNNA, Planety nebo Boss a sekretářka. Ale co Laundered Syrup?

Akce se jmenuje MamaMrdaKeftes, ale zdá se, že v hlavní roli jsou Slovinci, kteří maj v názvu jediné písmeno. Co to je za kapelu a budete ji mrdat taky?
V hlavní roli určitě nejsou, spíš jim můžeme v kontextu tolika MMM kapel dát status hostů. Den předtím hrajou s Boss a sekretářka v Olomouci a my na ně přišli přes jeden z četných kontaktů, které díky Palovi (další člen Keftes Party, pozn. ed.) na Balkáně máme. Y hrajou instrumentální math/psychedelic rock ve složení basa, kytara, bicí a podle nahrávek to místy vypadá na slušný bordel. Mrdat je v žádném případě nebudem, protože tohle děláme jen návštěvníkům našich akcí (doufám, že přijdeš), kapelám nikdy. A já si navíc poslední dobou připadám slušně rozmrdaný, tak doufám, že z tohohle hlediska půjde ve čtvrtek v Boru o klidnou záležitost.

Laundered Syrup – jak lehce/těžce se dělá promo kapele, která v roce 2013 nemá na interwebu ani jednu nahrávku? Teda nějaké empétrojky má, ale pochybuju, že dneska někomu bude stačit zvuková kvalita „kotelna, železárny Třinec, 1974“.
S tímhle žádný problém nemáme, jelikož jsme mistry PR (public refucktion, pozn. ed.), takže i kapely bez nahrávek dokážeme potenciálním návštěvníkům vykreslit tím nejbarvitějším způsobem. Co se Laundered Syrup týče, na youtube existuje záznam jejich legendárního koncertu ze Skleněné louky a někteří si je možná pamatují z říjnového koncertu v Boru, kde dělali support Möller Plesset a ChooChooShoeShoot, přičemž ohlasy na jejich vystoupení byly více než kladné. Navíc z několika stran se k nám donesly informace, že synci by měli letos nahrát regulérní desku, tak uvidíme.

V rozhovoru na Radio R jsem slyšel, že hodně lidí o téhle akci mluví jako o dalším „mamamrdamaso festu“. Není to znamení, že byste měli udělat nějaký „intimní open air“? Zkus letmo vzpomenout na ten první „fest“...
O nějaké venkovní akci jsme samozřejmě uvažovali, ale zvítězil u nás zdravý rozum (což se moc často nestává) a do ničeho podobného v nejbližší době určitě nepůjdeme. Myslím, že na „scéně“ existují už přinejmenším dvě akce, které sami pravidelně navštěvujeme, a pokoušet se o nějakou další z naší strany je vcelku zbytečné. Teď mám na mysli Sun Wu Kung Fest, který letos bude možná na novém místě, a SRSS, které se rozrostlo na dva dny, bude na Točníku a zahrají na něm např. Bellini, Tim Remis, Fetch!, Planety a plno dalších.

KeftesPartyFest proběhl na sklonku září 2011 v brněnském Boru. S touhle akcí má společné to, že jsme na něm měli jak slovinskou kapelu, tak čtyři zástupce jednoho českého spolku (NAAB) a „navíc“ byla akorát Lyssa. A taky to byl vlastně čtvrtek! Celý fest se ve všem povedl, ať už jde o návštěvnost nebo vystoupení jednotlivých kapel. Sebevědomí nám přes noc strašně narostlo, ale už na další akci zase spadlo dolů, naštěstí. Všichni čtyři si ale stojíme za tím, že MamaMrdaKeftes bude přinejmenším na stejné úrovni. Skvělé kapely a plno hezkých lidí, tak určitě dojděte.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mueran Humanos: Následovat svoje posedlosti

redakce 10.10.2019

Skupina, která nese v názvu sousloví Lidi chcípněte, by jistou dávku chladnokrevnosti oplývat měla. A argentinští Mueran Humanos jí oplývají. Rozhovor.

Nick Murphy: Nedělám hudbu pro sebe, ale pro jiné

redakce 04.10.2019

Před pražským koncertem jsme si povídali o umělcově službě lidstvu, cestovatelských zážitcích a Muprhyho houževnaté povaze.

Aneta Kohoutová (Nábřeží saunařů): Hrozná zodpovědnost, ale zároveň i neuvěřitelná svoboda

redakce 30.09.2019

Nábřeží saunařů, akce, která se odehraje v Hradci v závěru tohoto týdne. Co od ní čekat, jestli přijít nahý a hladový, co chystá NUUK do budoucna?

Vstupní prohlídka: Stolen (chn)

redakce 26.09.2019

Kapela Stolen z čínského města Chengdu existuje přes deset let, evropskému publiku se letos představí jako předkapela ikon New Order.

Roman Odjinud, Petr Vrba (Alternativa Festival): Máme ruce od sazí

redakce 23.09.2019

Když už se zdálo, že „alternativní“ dramaturgie se poněkud unavila, obměnil se organizační tým. Z něj promlouvají dva z členů festivalu. Marx, klišé i osypky. Rozhovor.

Steffi: Nepotřebujeme pořád sedět jedna vedle druhé

redakce 20.09.2019

Steffi a Virginia, rezidentky berlínského Berghain/Panorama Baru o nadcházející desce Work a Change, která vychází na labelu Ostgun Ton.

Zdeňka Morávková (V centru | Im Zentrum): Centrum je tam, kde si ho uděláš

redakce 18.09.2019

Jesenický umělecký festival svou dramaturgií poukazuje na česko-německou spolupráci, která v regionu po léta přirozeně probíhala. Rozhovor.

Radim Zbránek (Story): Jen vnímat, nechat mobil v kapse

redakce 16.09.2019

Večírku s názvem Story se po několik let dařilo odvážným propojením dvou zdánlivě neslučitelných světů vyvolat atmosféru, jakou široko daleko zažil málokdo... Rozhovor.

Wrekmeister Harmonies: Všetko má expiráciu, krása aj utrpenie

redakce 15.09.2019

Predo mnou zrazu sedeli dve vyrovnané a veľmi príjemné bytosti, hovoril najmä JR. A pokojným hlasom ma dôkladne vyškolil o kráse a šťastí, ktoré je všade okolo nás.

Dušan Svíba (Earth Music): Potkávat se s lidma

redakce 09.09.2019

"Ústředním bodem je zájem a potřeba mít vliv na prostředí, ve kterém se pohybujeme," říká o svých plánech i ambicích Dušan Svíba.