Články / Rozhovory

3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: o MamaMrdaKeftes

3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: o MamaMrdaKeftes

Jarmo Diehl | Články / Rozhovory | 27.02.2013

Brněnská promotérská buňka Keftes Party chystá další „větší“ akci, tentokrát zaměřenou na slezský label MamaMrdaMaso, kde lze taky hledat její kořeny, akci nazvanou MamaMrdaMaso. Zahraniční kapela nemusí nutně znamenat headlinera, (slovinští Y [:why]), a vulgarismy nejsou nutně sprosté. Chytře jsme oslovili Křenka, místopředsedu Keftes, který umí spisovně a nemá daleko k teplému slovu. Asi znáte kapely jako UNNA, Planety nebo Boss a sekretářka. Ale co Laundered Syrup?

Akce se jmenuje MamaMrdaKeftes, ale zdá se, že v hlavní roli jsou Slovinci, kteří maj v názvu jediné písmeno. Co to je za kapelu a budete ji mrdat taky?
V hlavní roli určitě nejsou, spíš jim můžeme v kontextu tolika MMM kapel dát status hostů. Den předtím hrajou s Boss a sekretářka v Olomouci a my na ně přišli přes jeden z četných kontaktů, které díky Palovi (další člen Keftes Party, pozn. ed.) na Balkáně máme. Y hrajou instrumentální math/psychedelic rock ve složení basa, kytara, bicí a podle nahrávek to místy vypadá na slušný bordel. Mrdat je v žádném případě nebudem, protože tohle děláme jen návštěvníkům našich akcí (doufám, že přijdeš), kapelám nikdy. A já si navíc poslední dobou připadám slušně rozmrdaný, tak doufám, že z tohohle hlediska půjde ve čtvrtek v Boru o klidnou záležitost.

Laundered Syrup – jak lehce/těžce se dělá promo kapele, která v roce 2013 nemá na interwebu ani jednu nahrávku? Teda nějaké empétrojky má, ale pochybuju, že dneska někomu bude stačit zvuková kvalita „kotelna, železárny Třinec, 1974“.
S tímhle žádný problém nemáme, jelikož jsme mistry PR (public refucktion, pozn. ed.), takže i kapely bez nahrávek dokážeme potenciálním návštěvníkům vykreslit tím nejbarvitějším způsobem. Co se Laundered Syrup týče, na youtube existuje záznam jejich legendárního koncertu ze Skleněné louky a někteří si je možná pamatují z říjnového koncertu v Boru, kde dělali support Möller Plesset a ChooChooShoeShoot, přičemž ohlasy na jejich vystoupení byly více než kladné. Navíc z několika stran se k nám donesly informace, že synci by měli letos nahrát regulérní desku, tak uvidíme.

V rozhovoru na Radio R jsem slyšel, že hodně lidí o téhle akci mluví jako o dalším „mamamrdamaso festu“. Není to znamení, že byste měli udělat nějaký „intimní open air“? Zkus letmo vzpomenout na ten první „fest“...
O nějaké venkovní akci jsme samozřejmě uvažovali, ale zvítězil u nás zdravý rozum (což se moc často nestává) a do ničeho podobného v nejbližší době určitě nepůjdeme. Myslím, že na „scéně“ existují už přinejmenším dvě akce, které sami pravidelně navštěvujeme, a pokoušet se o nějakou další z naší strany je vcelku zbytečné. Teď mám na mysli Sun Wu Kung Fest, který letos bude možná na novém místě, a SRSS, které se rozrostlo na dva dny, bude na Točníku a zahrají na něm např. Bellini, Tim Remis, Fetch!, Planety a plno dalších.

KeftesPartyFest proběhl na sklonku září 2011 v brněnském Boru. S touhle akcí má společné to, že jsme na něm měli jak slovinskou kapelu, tak čtyři zástupce jednoho českého spolku (NAAB) a „navíc“ byla akorát Lyssa. A taky to byl vlastně čtvrtek! Celý fest se ve všem povedl, ať už jde o návštěvnost nebo vystoupení jednotlivých kapel. Sebevědomí nám přes noc strašně narostlo, ale už na další akci zase spadlo dolů, naštěstí. Všichni čtyři si ale stojíme za tím, že MamaMrdaKeftes bude přinejmenším na stejné úrovni. Skvělé kapely a plno hezkých lidí, tak určitě dojděte.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Margaux Sauvé (Ghostly Kisses): Příběhy posluchačů ovlivňují proces psaní

Kristina Kratochvilová 29.03.2024

Kanadská zpěvačka Margaux Sauvé je středobodem Ghostly Kisses a ve snových zvukových krajinách rozpíná příběhy o lásce, touze a ztrátě. Rozhovor.

Václav Havelka (fyield): KEXP vnímám jako milník

Michal Pařízek 25.03.2024

Dostat se s kapelou do studia legendární radiové stanice KEXP v Seattlu je snem mnoha hudebníků z celého světa. Rozhovor.

Josef Buchta (B-Side Band): Vždycky jsem snil o tom, že budu mít big band

Jiří V. Matýsek 11.03.2024

„Spotify je skvělý nápad, uživatelsky neuvěřitelně fantastická věc. Člověk nemusí nic tahat, nic nosit. Ale všichni ti muzikanti jsou okradení," říká principál. Rozhovor.

The Bladderstones: Záskoky nevedeme

Jiří V. Matýsek 06.03.2024

Slánské artbluesové trio se po sedmi letech od debutu Without Cover vrátilo s chválenou studiovkou a zároveň slaví deset let na scéně. Rozhovor.

Boris Schubert (Skvot Czech): Tvorba úspešného kurzu je tímová záležitosť

Mariia Smirnova 05.03.2024

„... snažíme sa oslovovať naozaj zaujímavých a úspešných ľudí vo svojom obore. Základom je vzájomná dôvera, sympatie a ochota lektora s nami aktívne spolupracovať.“ Rozhovor.

Pragueshorts: Piotr Jasiński (Mimo), Natálie Durchánková (Přes střepy)

Viktor Palák 28.02.2024

Ve finálním díle ankety odpovídají Piotr Jasiński, v jehož filmu Mimo ztvárnili Josef Trojan a Jakub Kalián kamarády, kteří narazí na situaci, která může být spouštěčem revize jejich vztahu.

Julie Martinková, Anna Horáková (FAMUFEST): Nesmíme se strachem nechat odradit od růstu

Mariia Smirnova 27.02.2024

„V programové dramaturgii si hrajeme hodně s pocity či smysly a chceme, aby i diváci při návštěvě festivalu mohli více reflektovat tuto část sebe sama..." Rozhovor.

Pragueshorts: Greta Stocklassa (Bzukot Země), Marie-Magdalena Kochová (3MWh)

Viktor Palák 26.02.2024

Bzukot Země zachycuje absurdní i povědomou šarvátku o to, jak formulovat zprávu mimozemským civilizacím. V kontaktu se současnými tématy je i film 3MWh, který volí atmosféričtější cestu.

Pragueshorts: Philippe Kastner (Deniska umřela), David Payne & Tomáš Navrátil (Baroko)

Viktor Palák 25.02.2024

V národní soutěži největší domácí přehlídky krátkých filmů se potkalo ke dvěma desítkám titulů, oslovili jsme tvůrce a tvůrkyně některých z nich.

Gaika: Nechat se unášet

Nora Třísková 22.02.2024

Podobně jako kloubí různé aktivity – psaní, kurátorství a výtvarná tvorba, producentství – na desce spojuje v lecčem typické anglické žánry jako dub, postpunk nebo alt rock. Rozhovor.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace