Články / Rozhovory

3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: o MamaMrdaKeftes

3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: o MamaMrdaKeftes

Jarmo Diehl | Články / Rozhovory | 27.02.2013

Brněnská promotérská buňka Keftes Party chystá další „větší“ akci, tentokrát zaměřenou na slezský label MamaMrdaMaso, kde lze taky hledat její kořeny, akci nazvanou MamaMrdaMaso. Zahraniční kapela nemusí nutně znamenat headlinera, (slovinští Y [:why]), a vulgarismy nejsou nutně sprosté. Chytře jsme oslovili Křenka, místopředsedu Keftes, který umí spisovně a nemá daleko k teplému slovu. Asi znáte kapely jako UNNA, Planety nebo Boss a sekretářka. Ale co Laundered Syrup?

Akce se jmenuje MamaMrdaKeftes, ale zdá se, že v hlavní roli jsou Slovinci, kteří maj v názvu jediné písmeno. Co to je za kapelu a budete ji mrdat taky?
V hlavní roli určitě nejsou, spíš jim můžeme v kontextu tolika MMM kapel dát status hostů. Den předtím hrajou s Boss a sekretářka v Olomouci a my na ně přišli přes jeden z četných kontaktů, které díky Palovi (další člen Keftes Party, pozn. ed.) na Balkáně máme. Y hrajou instrumentální math/psychedelic rock ve složení basa, kytara, bicí a podle nahrávek to místy vypadá na slušný bordel. Mrdat je v žádném případě nebudem, protože tohle děláme jen návštěvníkům našich akcí (doufám, že přijdeš), kapelám nikdy. A já si navíc poslední dobou připadám slušně rozmrdaný, tak doufám, že z tohohle hlediska půjde ve čtvrtek v Boru o klidnou záležitost.

Laundered Syrup – jak lehce/těžce se dělá promo kapele, která v roce 2013 nemá na interwebu ani jednu nahrávku? Teda nějaké empétrojky má, ale pochybuju, že dneska někomu bude stačit zvuková kvalita „kotelna, železárny Třinec, 1974“.
S tímhle žádný problém nemáme, jelikož jsme mistry PR (public refucktion, pozn. ed.), takže i kapely bez nahrávek dokážeme potenciálním návštěvníkům vykreslit tím nejbarvitějším způsobem. Co se Laundered Syrup týče, na youtube existuje záznam jejich legendárního koncertu ze Skleněné louky a někteří si je možná pamatují z říjnového koncertu v Boru, kde dělali support Möller Plesset a ChooChooShoeShoot, přičemž ohlasy na jejich vystoupení byly více než kladné. Navíc z několika stran se k nám donesly informace, že synci by měli letos nahrát regulérní desku, tak uvidíme.

V rozhovoru na Radio R jsem slyšel, že hodně lidí o téhle akci mluví jako o dalším „mamamrdamaso festu“. Není to znamení, že byste měli udělat nějaký „intimní open air“? Zkus letmo vzpomenout na ten první „fest“...
O nějaké venkovní akci jsme samozřejmě uvažovali, ale zvítězil u nás zdravý rozum (což se moc často nestává) a do ničeho podobného v nejbližší době určitě nepůjdeme. Myslím, že na „scéně“ existují už přinejmenším dvě akce, které sami pravidelně navštěvujeme, a pokoušet se o nějakou další z naší strany je vcelku zbytečné. Teď mám na mysli Sun Wu Kung Fest, který letos bude možná na novém místě, a SRSS, které se rozrostlo na dva dny, bude na Točníku a zahrají na něm např. Bellini, Tim Remis, Fetch!, Planety a plno dalších.

KeftesPartyFest proběhl na sklonku září 2011 v brněnském Boru. S touhle akcí má společné to, že jsme na něm měli jak slovinskou kapelu, tak čtyři zástupce jednoho českého spolku (NAAB) a „navíc“ byla akorát Lyssa. A taky to byl vlastně čtvrtek! Celý fest se ve všem povedl, ať už jde o návštěvnost nebo vystoupení jednotlivých kapel. Sebevědomí nám přes noc strašně narostlo, ale už na další akci zase spadlo dolů, naštěstí. Všichni čtyři si ale stojíme za tím, že MamaMrdaKeftes bude přinejmenším na stejné úrovni. Skvělé kapely a plno hezkých lidí, tak určitě dojděte.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Filip Kršiak (Elbe Dock): Ústí (do) Evropy

Viktor Palák 20.09.2021

Přijedou i Buchty, elita jódlování a tvůrci nejlepších domácích dokumentů. Rozhovor s ředitelem Filipem Kršiakem o cestě z velkoměsta do města – a do Evropy.

VickiKristinaBarcelona: Milujeme blešáky

Adéla Polka 17.09.2021

Skupina jako by se svým vzezřením přenášely při vystoupení do trochu jiné doby. Třicátá léta, New York, špinavé pajzly, vajgly a chlast. A Tom Waits.

Peter „Ryby“ Rybár: Pravý underground je charita

Richard Kutěj 07.09.2021

Jak funguje slovenský undergroundový label, kterému se daří držet krok se světem, jak vypadaly devadesátky na dark elektronické scéně? Nejen o tom je tento rozhovor.

Tomm Prochazka (Dirty Old Dogs): Umět nechat odejít to krásné

Jiří Přivřel 31.08.2021

O inspiracích a tvůrčím procesu, který vedl ke vzniku alba, jsme si povídali s frontmanem Tommem Prochazkou.

Filip Kubelka (Fraj): Absentuje tu tradícia navštevovať festival tohto typu

Jarmo Diehl 24.08.2021

Znáte slovenský region Gemer? Dobrá příležitost, jak ho poznat, se naskytne tento víkend, kdy se v Rimavské Sobotě odehraje festival Fraj.

February: Každá kapela si myslí, že je žánrově rozteklá

Michaela Šedinová 20.08.2021

Skupina February vydává své druhé album. Jejich hudba se pochopitelně vyvíjí – na nové desce si zkouší prvky math-rocku.

Pořadatelská: Pavel Trčka (Fujaré)

redakce 19.08.2021

Fujaré je dobrovolná občanská aktivita, Fujaré to baví, Fujaré se zajímá o svět, Fujaré nemá vlastní prostor, Fujaré je neziskovka.

Ivan Bierhanzl (Ostravské dny): Nejde o výdrž s dechem, ale sluchem

Jarmo Diehl 16.08.2021

Ostravské dny nejsou jistě tak masovou záležitostí, jako třeba Colours, ale jejich publikum je zasvěcené. O festivalu i dalších věcech promluvil Ivan Bierhanzl.

Milan Tesař (Radio Proglas): Naslouchat a reagovat

Michal Pařízek 02.08.2021

Centrum world music v Brně? Může být. S Milanem Tesařem o nové scéně Maratonu hudby, důležitosti hudebních cen i pozitivním efektu covidu na rádio.

Duo Ruut: Inspirujeme se navzájem

Adéla Polka 20.07.2021

Získaly prestižní cenu Ethno Music Awards a letos se se svou citerou vypraví i do České republiky. Rozhovor o estonském zaříkávání i jednom nástroji pro dvě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace