Zprávy / Pozvánky

Deerhoof po letech do Prahy

Deerhoof po letech do Prahy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.01.2024

Kultovní kapela kalifornského undergroundu se po letech vrací do Prahy, přiveze nové album Miracle-Level. Deerhoof svou novou desku, kterou sklízí úspěch u svých fanoušků i hudebních kritiků, ve smíchovské továrně představí živě v pátek 9. února 2024.

Ze skromných počátků v polovině devadesátek se obskurní sanfranciská DIY noisová kapela Deerhoof díky svému extatickému a neurvalému přístupu stala jednou z nejvlivnějších hudebních formací nového tisíciletí a která odehrála koncerty po celém světě, včetně turné s Wilco, The Roots, Beckem, The Flaming Lips, Sonic Youth nebo Radiohead.


Noise, živoucí melodie, šťastné náhody, nespoutané experimentování, inspirace raným rock'n'rollem, avantgardním popem, klasickou hudbou i free jazzem, hořkosladké vokály Satomi Matsuzaki; Deerhoof s každou novou deskou posouvají své vlastní zvukové hranice, žádná jejich nahrávka se nepodobá té předcházející. Miracle-Level, v pořadí již devatenácté album v rozsáhle diskografii Deerhoof, je v mnohém přelomové: jde totiž o vůbec první desku kapely nahranou v profesionálním studiu, zároveň (a především) jde o jejich první album kompletně napsané v japonštině, rodném jazyce Matsuzaki. Deska oslavuje zázračnou krásu každodenního života a vzdor korporátní nadvládě, válce a nenávisti.

Info

Deerhoof (us)
9. 2. 2024 20:00
MeetFactory, Praha
web akce

foto © Harper King

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bratři Orffové vyráží na turné

redakce 17.04.2024

Pro fanoušky přichystali Orffové i malé překvapení - vydání Písně pro Stefanii Sauer na streamovacích platformách.

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Jednota v noci: live set Azu Tiwaline i strhující destrukce Shapednoise

redakce 05.04.2024

Headlinuje zvukový extremista, který kombinuje industrial, hip hop, bass a techno a za doprovodu vizuálního umělce Seviho Ika Dømochevskyho představí aktuální album.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace