Zprávy / Pozvánky

Dubnový Kabinet múz

Dubnový Kabinet múz

redakce | Zprávy / Pozvánky | 31.03.2023

Duben bude v Kabinetu múz pořádně nabitý, na co se těšit? Série koncert začne křtem elektropopové dvojice Hello Marcel, kterou doprovodí Mutanti Hledaj Východisko a Don Juan Disco. Následovat bude klubová noc Softspot, na které vystoupí ugandský Ecko Bazz, kterého zdobí nálepka Hakuna Kulala, tedy název sublabelu Nyege Nyege, kterým jsme věnovali lednový Full Moon. Se čtvrtou deskou se vrátí crustová parta Hellshock z Portlandu. Tvrdé kytary pak uvedou i Chief Bromden, kteří pracují s intenzitou noisových struktur v moderním pojetí. Doprovodí je domácí The Truth Is Out There a Small Town Life.

A budou se křtít i desky, které vyšly pod hlavičkou Full Moon Forum. Přeložený křest Toyoty Vangelise proběhne na Velikonoční pondělí, doprovodí ho domácí objev Tokyo Drift a Krabs. A slavit bude i Post-hudba, a to rovnou dvěma koncerty najednou, jako support vystoupí Ivy Z a Mat213. S novou deskou se představí i legenda české klubové scény Khoiba. Benefiční večírek Živijó pak chystá čtrnáctideník A2. Na koncertě zahrají Sinks, Snackthief, Tomáš Niesner a Degens. Skvělý večer slibuje také vystoupení krnovské jistoty v podání Bratří Orffů.

Tím ale zdaleka nekončíme. S novou deskou do Brna dorazí také Amelie Siba, která si po svůj bok pozvala i ceněného umělce vystupujícího jako Black Tar Jesus. Čerstvý rap nabídne Saul, který vyráží na turné společně se živou kapelou a novým albem Chaos, Vtedy A Teraz. V Kabinetu vystoupí i tvrdé kytary. Těšit se můžeme na legendární kytarovku Savak, divočáky Portrayal of Guilt nebo polské Weedpecker. A i na závěr měsíce se bude křtít! Nové desky uvede Marie Kieslowski s kapelou, Marie Puttnerová a také Divo Institute, v jejichž čele nestojí nikdo jiný než rapper Násilník. Vyražte do Kabinetu!

Info

Kabinet múz
web klubu

foto © Romana Kovacs

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Full Moon in the Eye: Ivan Pinkava v Trafo Gallery

redakce 25.05.2023

Tělo se svýma očima. Nebo snad oči a jejich tělo? Těžko rozhodnout, která z těchto dvou definic podstaty vnímání lépe odpovídá principům díla Ivana Pinkavy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace