Zprávy / Festivalové

Elektronický festival Rosnička na konci června

Elektronický festival Rosnička na konci června

redakce | Zprávy / Festivalové | 10.06.2024

Každoroční přehlídka nekomerční současné elektronické hudby se ve Svitavách u rybníku Rosnička letos uskuteční už po čtrnácté. Festival Rosnička 2024 proběhne ve dnech 28. až 30. června 2024 a na dvou hudebních podiích se představí pečlivě vybraných třicet hudebních projektů.

Rosnička se každoročně snaží objevovat tu nejčerstvější elektronickou muziku a tak není divu, že pohled na chystaný line-up je pro většinu posluchačů velkou neznámou. Do této škatulky řadíme například projekt Olivera Torra a Bílého kluka s názvem awoo, dále Atrikrist, blanc & GTA Houbou, Hihihahaholky, Nano Tone, Lishkee, oolongru, Teletext, Westdale, Nill Garçon nebo TMA. Jako záchytné body a pocit jistoty pak nabízejí například Moimir Papalescu & The Nihilists, raper James Cole, brněnská kytarovka Ghost of You, tuzemský drum and bass X.Morph nebo kapela Mutanti hledaj východisko.


Na Rosničku cestují návštěvníci z celé republiky i ze zahraničí a to platí i o vystupujících. Fanouškům klubového dunění by neměla uniknout účast zástupců německého vydavatelství Kompakt Records. Konkrétně z Kolína nad Rýnem přijede Michael Mayer, Barnt a Jonathan Kaspar. Ti potěší zejména posluchače house music a německého minimal techna. Z Anglie dorazí zvukově špinavá clubbeřina Async Figure, futuristicky znějící Argentinec Tufi s hyperclubovou vlastní produkcí, z Barcelony producentka tvrdého techna Cora Novoa nebo Rakušané Jerobeam Fenderson & Hansi3D s audiovizuálním projektem Oscilloscope Music, kteří pomocí světelných laserů a osciloskopů vytvářejí hudbu a vizuálně vykreslují zvukové frekvence.

Info

Festival Rosnička
28.–30. 6. 2024
Rybník Rosnička, Svitavy
web festivalu

foto © se svolením Festivalu Rosnička

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Továreň v Smolníku na 66 hodín ožije kultúrou

redakce 24.06.2024

Volovské vrchy a kráľovské banské mestečko Smolník ponúka prechádzky po okolí, objavovanie baníckej štôlne aj kúpanie sa v Smolníckom tajchu.

Jubilejní Letní filmovou školu zakončí Vlny

redakce 23.06.2024

Vrátí se oceňovaní zahraniční režiséři, kteří Filmovku navštívili v uplynulých letech – Fridrik Thór Fridriksson, Mohsen Makhmalbaf či Sean Ellis.

Desetidenní Ji.hlava láká k objevování

redakce 22.06.2024

Program nabídne velkou retrospektivu režisérů Víta Klusáka a Filipa Remundy a jejich producentské společnosti.

Hosti MFF Karlovy Vary a zahajovací koncert Kosheen

redakce 21.06.2024

Respektovaný tvůrce uvede své dva filmy Kafka a Mr. Kneff, zařazené do sekce Touha stát se Indiánem: Kafka a film.

Grape ohlásil Michaela Kiwanuku, Toma Odella nebo Charlotte De Witte

redakce 18.06.2024

Hip hop má aj tento rok dramaturgicky na starosti NobodyListen s jeho projektom Addict.

Unsound a první vlna jmen

redakce 17.06.2024

To nejlepší z alternativní a elektronické scény, letos pod mottem NOISE. Kali Malone, Mica Levi, Actress a mraky dalších.

Hudební maraton Bear Stone v nedotčené příhodě

redakce 16.06.2024

Headlinery jako High On Fire a Kadavar doplní třeba Colour Haze, 1000mods a Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs a další.

Knižní lázně na čtyři dny

redakce 15.06.2024

Vedle autorských čtení a rozhovorů Knižní lázně připomenou také výročí Franze Kafky, který Mariánské Lázně navštívil uprostřed první světové války.

Kompletní program festivalu Vivat vila!

redakce 14.06.2024

Pro pátý ročník si dramaturgický tým dává za úkol inovativnější využití přilehlé zahrady za vilou, kde se odehrají táborové koncerty folkového zaměření.

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace