Zprávy / Pozvánky

Festival Mladá kamera Uničov ve znamení čísla 49

Festival Mladá kamera Uničov ve znamení čísla 49

redakce | Zprávy / Pozvánky | 13.03.2023

Městské kino v Uničově se ve dnech 17. a 18. března stane dějištěm 49. ročníku Mladé kamery, tradičního setkání mladých filmařů z České republiky i ze zahraničí. Hlavní součástí festivalu je soutěžní přehlídka krátkých filmů autorů mladších 30 let.

O účast v soutěži letos bojovalo 184 filmů. Podobně jako v minulých letech i letos celková délka přihlášených filmů přesáhla časové možnosti festivalu, proto jich do vlastní soutěže bylo zařazeno „jen“ symbolických 49, mezi nimi sedm snímků ze zahraničí. I tak bude celkový promítací čas dosahovat téměř osmi hodin. Nejpočetněji jsou v soutěži zastoupeny hrané filmy od absurdní grotesky po psychologická dramata, kdy někteří filmaři vycházeli z literárních předloh, jiní zpracovávali aktuální společensky závažná témata. Samostatná kategorie je určena animovaným filmům, v níž se diváci mohou těšit na anekdotické miniatury, vedle kterých se však představí i snímky závažnějšího charakteru. Třetí soutěžní kategorii tvoří filmy dokumentární, experimentální či hudební.

O ocenění nejlepších filmů bude rozhodovat odborná porota, ve které letos poprvé zasednou hned tři ženy: Veronika Hanáková, absolventka filmové vědy na FFUK, která v současné době tvoří filmovou dramaturgii pro pražský Kampus Hybernská, Alexandra Plakhova, studentka filmové vědy na FFMU, a její oborová kolegyně Dana Licehamrová, která mj. píše pro kulturní čtrnáctideník A2. Ty doplní Martin Müller, režisér – dokumentarista a vedoucí Audiovizuální produkce UP Olomouc a ani v tomto roce v porotě Mladé kamery nebude chybět Martin Čihák, pedagog FAMU. Návštěvníkům i soutěžícím bude v době festivalu k dispozici jako konzultant režisér a motion designer Lukáš Veverka.


Po ukončení soutěže bude v sobotu odpoledne pro účastníky festivalu připraven workshop Rukodělný film. Současně bude promítnuto experimentální filmové drama á-B-C-D-é-F-G-H-CH-í-JONESTOWN a dokument Martina Müllera Černí Češi. Diváci se mohou těšit i na besedu s režisérem a dalšími tvůrci. Celou akci uzavře tradiční afterparty s koncertem projektu Leto s Monikou písničkářky a skladatelky Moniky Omerzu Midriakové.

Info

Mladá kamera
17.-18. 3. 2023
Městské kino, Uničov
web festivalu
fb událost

foto © Jan Gabriel

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

V červenci přijedou Wolfmother

redakce 22.05.2024

Je to o hard rocku, tvrdé kytaře, rytmické base a pořádné sypačce na bicí. Navíc to zní naprosto oldschoolově, a přitom je to vlastně moderní.

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Childish Gambino v pražské O2 areně

redakce 14.05.2024

Svůj comeback letos odstartoval po boku Tylera the Creatora na hlavní stagi festivalu Coachella.

Travis Scott poprvé u nás

redakce 12.05.2024

Kulisy připomínající římské Forum Romanum, pyrotechnické efekty a dynamický Travis Scott ve formě.

Fource přivezou The Bygones, Russ a Royel Otis

redakce 10.05.2024

Multiplatinový raper Russ má za sebou vyprodanou domácí tour po arénách i úspěšnou knihu It’s All In Your Head, ve které radí, jak porazit největšího nepřítele každého z nás: sebe…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace