Zprávy / Pozvánky

Festival Mladá kamera Uničov ve znamení čísla 49

Festival Mladá kamera Uničov ve znamení čísla 49

redakce | Zprávy / Pozvánky | 13.03.2023

Městské kino v Uničově se ve dnech 17. a 18. března stane dějištěm 49. ročníku Mladé kamery, tradičního setkání mladých filmařů z České republiky i ze zahraničí. Hlavní součástí festivalu je soutěžní přehlídka krátkých filmů autorů mladších 30 let.

O účast v soutěži letos bojovalo 184 filmů. Podobně jako v minulých letech i letos celková délka přihlášených filmů přesáhla časové možnosti festivalu, proto jich do vlastní soutěže bylo zařazeno „jen“ symbolických 49, mezi nimi sedm snímků ze zahraničí. I tak bude celkový promítací čas dosahovat téměř osmi hodin. Nejpočetněji jsou v soutěži zastoupeny hrané filmy od absurdní grotesky po psychologická dramata, kdy někteří filmaři vycházeli z literárních předloh, jiní zpracovávali aktuální společensky závažná témata. Samostatná kategorie je určena animovaným filmům, v níž se diváci mohou těšit na anekdotické miniatury, vedle kterých se však představí i snímky závažnějšího charakteru. Třetí soutěžní kategorii tvoří filmy dokumentární, experimentální či hudební.

O ocenění nejlepších filmů bude rozhodovat odborná porota, ve které letos poprvé zasednou hned tři ženy: Veronika Hanáková, absolventka filmové vědy na FFUK, která v současné době tvoří filmovou dramaturgii pro pražský Kampus Hybernská, Alexandra Plakhova, studentka filmové vědy na FFMU, a její oborová kolegyně Dana Licehamrová, která mj. píše pro kulturní čtrnáctideník A2. Ty doplní Martin Müller, režisér – dokumentarista a vedoucí Audiovizuální produkce UP Olomouc a ani v tomto roce v porotě Mladé kamery nebude chybět Martin Čihák, pedagog FAMU. Návštěvníkům i soutěžícím bude v době festivalu k dispozici jako konzultant režisér a motion designer Lukáš Veverka.


Po ukončení soutěže bude v sobotu odpoledne pro účastníky festivalu připraven workshop Rukodělný film. Současně bude promítnuto experimentální filmové drama á-B-C-D-é-F-G-H-CH-í-JONESTOWN a dokument Martina Müllera Černí Češi. Diváci se mohou těšit i na besedu s režisérem a dalšími tvůrci. Celou akci uzavře tradiční afterparty s koncertem projektu Leto s Monikou písničkářky a skladatelky Moniky Omerzu Midriakové.

Info

Mladá kamera
17.-18. 3. 2023
Městské kino, Uničov
web festivalu
fb událost

foto © Jan Gabriel

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Deset let s Heartnoize

redakce 29.03.2023

Od black metalu k Segu Bodegovi, Arooj Aftab nebo umělcům z Nyege Nyege.

V Café Na půl cesty temný folk i divnocountry

redakce 29.03.2023

Dokruhu pracují na materiálu pro novou desku, její část v premiéře představí na pražském koncertě.

King No-One s Homeoffice v Bike_Jesus

redakce 29.03.2023

Britská alt-popová trojice King No-One je v současnosti jednou z nejvýraznějších kytarových kapel ve Velké Británii.

Ben Howard a Isaac Anderson se vrací do Prahy

redakce 28.03.2023

Isaac Anderson dokáže zasáhnout srdce mimo jiné tím, že popisuje lásku jako jednou bolestivou, jindy opojně krásnou.

Evropské programy pro kulturní a kreativní odvětví

redakce 28.03.2023

Uslyšíte i zkušenosti manažerek a manažerů z podpořených projektů a v neposlední řadě budete mít příležitost ke konzultacím vašich projektových záměrů a neformálnímu síťování.

Nylon Jail i Tryo křtí

redakce 27.03.2023

Něžná syntéza shoegaze, indie a psychedelie. Tryo připravilo materiál na novou desku s přímočařejším a mohutnějším zvukem.

SOS Turkey & Syria

redakce 27.03.2023

Cílem akce je přispět na pomoc v regionu a za tímto účelem na ní vystoupí např. Prague Modal Music Ensemble, Roksan Mandel Trio, ILÆY ft. Ochepovsky a Hauser.

Black Country, New Road konečně v Praze

redakce 26.03.2023

Autoři třetí nejlepší desky roku podle redakce Full Moonu konečně v Praze!

Fource: producent Fakear i rapper Songer

redakce 26.03.2023

Britskou scénu si Songer získal svou schopností rapovat téměř do jakéhokoliv beatu, jeho introspektivní texty navíc nikdy nesklouzly k laciným žánrovým klišé.

Sázka na zlato o muži, který objevil Kiss, Cher nebo Donnu Summer

redakce 25.03.2023

Americký hudební film popisuje cestu zakladatele nahrávací společnosti Casablanca Records, Neila Bogarta.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace