Články / Profily

Full Moon Stage 2022: Inturist

Full Moon Stage 2022: Inturist

redakce | Články / Profily | 23.02.2022

„Dnes můžeme pouze žonglovat se zvuky, poznámkami, nápady nebo významy, a díky tomu vytvářet nové koncepty. Ale pokud se rozhodneme používat nějaké konkrétní odkazy z minulosti, tak je třeba to dělat maximálně zacíleně a do hloubky, protože by to mělo zasáhnout i toho, kdo o jejich významu nic neví,“ řekl Jevgenij Gorbunov loni magazínu Full Moon. Přední kytarista a vizionář současné ruské alternativní scény k tvorbě přistupuje velmi promyšleně a s ironií. Na sklonku nultých let vyváděl v populární housepopové kapele NRKTK, angažoval se v několika elektronických projektech a od roku 2010 spolu s Jekatěrinou Šilonovosou (západnímu posluchači známou jako Kate NV) hraje ve skupině Glintshake. 

Se svým projektem Inturist neustále hledá nové prostředky k tomu, jak posluchače oklamat, a dělá z toho velkou zábavu. Jazz a ruská avantgarda 80. let se na jeho dotažených albech Ekonomika (2019) nebo Komfort (2020) potkávají s náměty perestrojky a divokých devadesátek, jejichž výstřednost a „ošklivý ruský design“ Gorbunova inspirují obzvlášť. Jevgenij Gorbunov je významnou postavou aktuální ruské scény, na vlastním labelu Incompetence Records se obklopuje spřízněnými kolektivy, s nimiž pořádá večírky plné vtipné absurdity a živelných rytmů. Na jeden z nich zavítejte na Full Moon Stage v Ostravě, kde Inturist vystoupí ve čtyřčlenné sestavě. 

Info

Inturist
Bandcamp projektu

Živě:
Colours of Ostrava
13.–16. 7. 2022
Dolní oblast Vítkovice, Ostrava
web festivalu

foto © Talib Shillaev

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon Stage 2022: Etceteral

redakce 05.05.2022

Trojice umělců prošla mnoha formacemi a spojuje ji vášeň pro jazz a elektroniku i unikátní vizuální estetiku, obrazová stránka je pro její vystoupení klíčová.

Full Moon Stage 2022: The Sweet Release of Death

redakce 02.03.2022

Strhující koláž, křišťálově čisté melodie i výbuchy surového hluku. Máte rádi Sonic Youth?

Full Moon Stage 2022: Squid

redakce 22.02.2022

Společně s kapelami Black Country, New Road a Black Midi tvoří nejvýraznější trojici kapel pohrdající žánrovými škatulkami.

Full Moon Stage 2022: Health

redakce 21.02.2022

Health představují dokonalé ztělesnění konceptu ‚ubavit se k smrti‛. Hysteričtí, umělí, prázdní a nehorázně zábavní. Na Colours of Ostrava, na Full Moon stagi.

Nejlepší texty Full Moonu 2021: Správným směrem aneb Ruská indie scéna

Maria Pyatkina 20.01.2022

Průkopnici ruské indie scény následovali na začátku tisíciletí západní trendy nebo snili o tom, aby prorazili v zahraničí. Poslední desetiletí pozorujeme jiný trend...

Nejlepší texty Full Moonu 2021: Soumrak bohů? The Doors a změna vnímání rockového hrdiny

Michal Pařízek, Karel Veselý 19.01.2022

Jsou The Doors po půl století ještě relevantní? Byl Jim Morrison skutečně někým, k němuž je záhodno vzhlížet?

Nejlepší texty Full Moonu 2021: V záři červeného blesku aneb Polská ženská angažovaná hudební scéna

Sabina Coufalová 18.01.2022

Ačkoli je v hudbě stále dodržována svoboda slova, za veřejné politické akce se nemálo umělkyň a aktivistek potýká s problémy s policií.

Dveře jsou otevřené (Nový ukrajinský rap)

Maria Pyatkina 06.11.2021

Jedním z vrcholů Žižkovské noci 2021 bylo vystoupení patronky ukrajinského rapu Alyony Alyony. Skrze rozhovor s ní nahlížíme pod pokličku tamní rapové scény.

Slast digitálního purismu (Raster((Noton))

Karel Veselý 21.09.2021

Jedno z nejdůležitějších vydavatelství pro experimentální elektroniku posledního čtvrtstoletí oslaví své narozeniny na letošním festivalu Lunchmeat.

Liraz aneb retropop s příčinou

Jiří Moravčík 12.07.2021

Zatímco v izraelském seriálu Tehran hraje zpěvačka Liraz Charhi agentku Mossadu, na pop-rockovém albu Zan dokazuje, jak napínavé může být tajné natáčení s íránskými hudebníky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace