Články / Profily

Full Moon Stage 2022: Inturist

Full Moon Stage 2022: Inturist

redakce | Články / Profily | 23.02.2022

„Dnes můžeme pouze žonglovat se zvuky, poznámkami, nápady nebo významy, a díky tomu vytvářet nové koncepty. Ale pokud se rozhodneme používat nějaké konkrétní odkazy z minulosti, tak je třeba to dělat maximálně zacíleně a do hloubky, protože by to mělo zasáhnout i toho, kdo o jejich významu nic neví,“ řekl Jevgenij Gorbunov loni magazínu Full Moon. Přední kytarista a vizionář současné ruské alternativní scény k tvorbě přistupuje velmi promyšleně a s ironií. Na sklonku nultých let vyváděl v populární housepopové kapele NRKTK, angažoval se v několika elektronických projektech a od roku 2010 spolu s Jekatěrinou Šilonovosou (západnímu posluchači známou jako Kate NV) hraje ve skupině Glintshake. 

Se svým projektem Inturist neustále hledá nové prostředky k tomu, jak posluchače oklamat, a dělá z toho velkou zábavu. Jazz a ruská avantgarda 80. let se na jeho dotažených albech Ekonomika (2019) nebo Komfort (2020) potkávají s náměty perestrojky a divokých devadesátek, jejichž výstřednost a „ošklivý ruský design“ Gorbunova inspirují obzvlášť. Jevgenij Gorbunov je významnou postavou aktuální ruské scény, na vlastním labelu Incompetence Records se obklopuje spřízněnými kolektivy, s nimiž pořádá večírky plné vtipné absurdity a živelných rytmů. Na jeden z nich zavítejte na Full Moon Stage v Ostravě, kde Inturist vystoupí ve čtyřčlenné sestavě. 

Info

Inturist
Bandcamp projektu

Živě:
Colours of Ostrava
13.–16. 7. 2022
Dolní oblast Vítkovice, Ostrava
web festivalu

foto © Talib Shillaev

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon Stage 2024: ||ALA|MEDA||

redakce 22.03.2024

Hutné a pestré taneční rytmy doplňuje industriální produkce i jasně psychedelické poselství, daleko nejsou karibští experimentátoři a rukodělná elektronika Nyege Nyege.

Full Moon Stage 2024: Lenhart Tapes

redakce 21.03.2024

Projekt, za kterým stojí někdejší srbský kulturní publicista, bývalý člen noiserockové kapely Klopka za pionira a dua Pamba Vladimir Lenhart.

Full Moon Stage 2024: Aunty Rayzor

redakce 20.03.2024

Její rýmy vždy krájející správný beat s precizností skalpelu jsou jedním z nejvýraznějších exportních produktů Hakuna Kulala po boku dalších raperek jako MC Yallah.

Full Moon Stage 2024: Fat Dog

redakce 20.03.2024

Pětice pokračuje v ADHD produkci scény okolo klubu Windmill (Black Midi, Squid), tamní kapely se nerozpakují mixovat téměř cokoli, co projde kolem nich.

Full Moon Stage 2024: Derya Yıldırım & Grup Şimşek

redakce 19.03.2024

Fenomén anatolské psychedelie pronikl do širších kruhů před více než dekádou, skupiny jako Baba Zula jej prosadily mezi hudební fajnšmekry.

Full Moon Stage 2024: Irreversible Entanglements

redakce 18.03.2024

Jejich improvizovaný, konfrontační způsob hraní v propojení s mluveným slovem je zbaven jakékoliv abstrakce a místo toho volí formu jasného, ritualistického apelu plného hněvu.

Full Moon Stage 2024: Freekind.

redakce 18.03.2024

Za jemnými elementy R&B, jazzu a neosoulu nasátými něžností a křehkostí na míru Lauryn Hill se skrývá prosté motto „be free. be kind“.

Vojde francúz do potravín a vypýta si melón (Mezerg)

Dušan Šuster 29.06.2023

Donútiť jazz a tanečnú hudbu, aby existovali v symbióze, je neľahká výzva. Mezerg však práve na nej vybudoval svoj autorský rukopis.

Spodní proudy moderního žití (Dry Cleaning)

Jan Krejča 24.03.2023

Nikdy jsem nevěřil v linearitu hudebního vývoje, nikdy jsem neuctíval interprety ani kapely víc, než bylo nutné. Počítal jsem vždy s niternou intuicí, která mě přivábí k něčemu výjimečnému.

Full Moon Stage 2023: Tramhaus

redakce 15.03.2023

Nizozemská postpunková senzace stihla za dva roky existence vydat sotva hrst písní a už se z nich stala jedna z nejžhavějších evropských nadějí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace