Články / Profily

Full Moon Stage 2022: The Sweet Release of Death

Full Moon Stage 2022: The Sweet Release of Death

redakce | Články / Profily | 02.03.2022

Trojice The Sweet Release of Death zastupuje svéhlavou rotterdamskou scénu, přístavní město bylo vždy otevřené nejrůznějším undergroundovým vlivům. The Sweet Release of Death, jedna z nejzajímavějších současných holandských kapel, má na kontě tři alba, když to poslední The Blissful Joy of Living (label Subroutine) rozvíjí eklektické hudební postupy do nových, dosud neprobádaných zákoutí.

Nejprve uslyšíte noise rock a postpunk, při bližším zkoumání ale i žánry jako shoegaze a grunge. Kapela pochází z diy prostředí, kterému jsou vlastní vášeň pro hluk, energie a přímočaré melodie. Písně jsou protknuty chytlavými postpunkovými rytmy a vokálem Alicie Bretón Ferrer, který dokáže být zároveň zasněný, i naštvaný.

„Do zvuku kytary se vtěsnává hlas zpěvačky a baskytaristky Alicie Bretón Ferrer, trochu přezíravý, tím i náležitě šarmantní a neustále se záměrně kymácející na hraně hysterie. Ferrer si libuje v tonálních posunech, čímž napomáhá permanentnímu pocitu napětí, z něhož nelze uniknout do žádného klidného kouta. Přitom se ani na okamžik nevymaňuje z pout melodičnosti, v nichž se především kytara marně vzpírá ze strany na stranu,“ píše v recenzi magazín Full Moon. Strhující koláž, křišťálově čisté melodie i výbuchy surového hluku. Máte rádi Sonic Youth?

Info

The Sweet Release of Death
Bandcamp interpreta

Živě:
Colours of Ostrava
13.–16. 7. 2022
Dolní oblast Vítkovice, Ostrava
web festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vojde francúz do potravín a vypýta si melón (Mezerg)

Dušan Šuster 29.06.2023

Donútiť jazz a tanečnú hudbu, aby existovali v symbióze, je neľahká výzva. Mezerg však práve na nej vybudoval svoj autorský rukopis.

Spodní proudy moderního žití (Dry Cleaning)

Jan Krejča 24.03.2023

Nikdy jsem nevěřil v linearitu hudebního vývoje, nikdy jsem neuctíval interprety ani kapely víc, než bylo nutné. Počítal jsem vždy s niternou intuicí, která mě přivábí k něčemu výjimečnému.

Full Moon Stage 2023: Tramhaus

redakce 15.03.2023

Nizozemská postpunková senzace stihla za dva roky existence vydat sotva hrst písní a už se z nich stala jedna z nejžhavějších evropských nadějí.

Full Moon Stage 2023: Širom

redakce 14.03.2023

Fascinující výprava do hlubin slovanského folklóru, která přináší zcela nový kontext, strukturu a výhled do budoucna.

Full Moon Stage 2023: Lalalar

redakce 13.03.2023

Po poslechu skladeb jako Isyantar nebo Yalnız Ölü Balıklar Akıntıyı Takip Eder budete chtít jediné: vidět je na pódiu.

Kde se myšlenky mění v pocity (Circuit Des Yeux)

Jakub Koumar 28.09.2022

Poslouchat Circuit des Yeux je jako stát před propastí, a přitom si užívat každý okamžik na hraně disonance, zatímco se tělem rozlévají obavy i radost.

Šviháctví i zádumčivost - Carson McHone

Evžen Muller 25.06.2022

Oceňovaná texaská písničkářka, jejíž album Carousel bylo časopisem Rolling Stone zařazeno mezi nejlepší country & americana, vydala letos novinku Still Life. Proč si ji nenechat ujít naživo?

Full Moon Stage 2022: EABS

redakce 03.06.2022

EABS ostatně spolupracovali s mnoha důležitými jmény současné globální jazzové scény, za všechny jmenujme Bena Lamara Gaye, Jeru the Damaja nebo Tenderloniouse.

Full Moon Stage 2022: Etceteral

redakce 05.05.2022

Trojice umělců prošla mnoha formacemi a spojuje ji vášeň pro jazz a elektroniku i unikátní vizuální estetiku, obrazová stránka je pro její vystoupení klíčová.

Full Moon Stage 2022: Inturist

redakce 23.02.2022

Jevgenij Gorbunov je významnou postavou aktuální ruské scény. Na Full Moon Stagi s projektem Inturist vystoupí ve čtyřčlenné sestavě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace