Články / Profily

Full Moon Stage 2024: Freekind.

Full Moon Stage 2024: Freekind.

redakce | Články / Profily | 18.03.2024

Netrvalo dlouho, než se odchovanky prestižní umělecké školy Kunstuniversität Graz rozhodly spojit síly a vyjádřit poctu zlaté éře hip hopu a zároveň svou nostalgii přetavit v současnější zvuk. Řeč je o hudebním duu Freekind., za kterým stojí chorvatská pianistka a zpěvačka Sara Ester Gredelj a slovinská bubenice Nina Korošak-Serčič.


Za jemnými elementy R&B, jazzu a neosoulu nasátými něžností a křehkostí na míru Lauryn Hill se skrývá prosté motto „be free. be kind“. Freekind. se totiž nepářou s komplikovanou filosofií. Jejich texty jsou jasné ve svém terapeutickém sdělení – „Zůstaň si věrná, zlato, nestarej se moc o svou budoucnost,“ zaznívá v tracku Made It.

Navzdory několika DIY předcovidovým počinům až jejich EP debut Not Good Enough je dostal do lineupu předních festivalů jako lublaňský Ment nebo Waves Vienna. Pachuť chytlavých groovů a intimních textů načatá jejich první nahrávkou důmyslně dokreslila jejich první dlouhohrající deska, která vyšla minulé léto u hamburského labelu Légère Recordings. Since Always and Forever vzkazuje: minulost možná byla na pytel, ale není důvod se bát do konce života.

Info

Freekind. (hr/sl)
web skupiny

živě:
Colours of Ostrava
17.–⁠20. 7. 2024
Dolní oblast Vítkovice, Ostrava
web festivalu

foto © Sami Rahim

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon Stage 2024: ||ALA|MEDA||

redakce 22.03.2024

Hutné a pestré taneční rytmy doplňuje industriální produkce i jasně psychedelické poselství, daleko nejsou karibští experimentátoři a rukodělná elektronika Nyege Nyege.

Full Moon Stage 2024: Lenhart Tapes

redakce 21.03.2024

Projekt, za kterým stojí někdejší srbský kulturní publicista, bývalý člen noiserockové kapely Klopka za pionira a dua Pamba Vladimir Lenhart.

Full Moon Stage 2024: Aunty Rayzor

redakce 20.03.2024

Její rýmy vždy krájející správný beat s precizností skalpelu jsou jedním z nejvýraznějších exportních produktů Hakuna Kulala po boku dalších raperek jako MC Yallah.

Full Moon Stage 2024: Fat Dog

redakce 20.03.2024

Pětice pokračuje v ADHD produkci scény okolo klubu Windmill (Black Midi, Squid), tamní kapely se nerozpakují mixovat téměř cokoli, co projde kolem nich.

Full Moon Stage 2024: Derya Yıldırım & Grup Şimşek

redakce 19.03.2024

Fenomén anatolské psychedelie pronikl do širších kruhů před více než dekádou, skupiny jako Baba Zula jej prosadily mezi hudební fajnšmekry.

Full Moon Stage 2024: Irreversible Entanglements

redakce 18.03.2024

Jejich improvizovaný, konfrontační způsob hraní v propojení s mluveným slovem je zbaven jakékoliv abstrakce a místo toho volí formu jasného, ritualistického apelu plného hněvu.

Vojde francúz do potravín a vypýta si melón (Mezerg)

Dušan Šuster 29.06.2023

Donútiť jazz a tanečnú hudbu, aby existovali v symbióze, je neľahká výzva. Mezerg však práve na nej vybudoval svoj autorský rukopis.

Spodní proudy moderního žití (Dry Cleaning)

Jan Krejča 24.03.2023

Nikdy jsem nevěřil v linearitu hudebního vývoje, nikdy jsem neuctíval interprety ani kapely víc, než bylo nutné. Počítal jsem vždy s niternou intuicí, která mě přivábí k něčemu výjimečnému.

Full Moon Stage 2023: Tramhaus

redakce 15.03.2023

Nizozemská postpunková senzace stihla za dva roky existence vydat sotva hrst písní a už se z nich stala jedna z nejžhavějších evropských nadějí.

Full Moon Stage 2023: Širom

redakce 14.03.2023

Fascinující výprava do hlubin slovanského folklóru, která přináší zcela nový kontext, strukturu a výhled do budoucna.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace