Články / Profily

Full Moon Stage 2022: The Sweet Release of Death

Full Moon Stage 2022: The Sweet Release of Death

redakce | Články / Profily | 02.03.2022

Trojice The Sweet Release of Death zastupuje svéhlavou rotterdamskou scénu, přístavní město bylo vždy otevřené nejrůznějším undergroundovým vlivům. The Sweet Release of Death, jedna z nejzajímavějších současných holandských kapel, má na kontě tři alba, když to poslední The Blissful Joy of Living (label Subroutine) rozvíjí eklektické hudební postupy do nových, dosud neprobádaných zákoutí.

Nejprve uslyšíte noise rock a postpunk, při bližším zkoumání ale i žánry jako shoegaze a grunge. Kapela pochází z diy prostředí, kterému jsou vlastní vášeň pro hluk, energie a přímočaré melodie. Písně jsou protknuty chytlavými postpunkovými rytmy a vokálem Alicie Bretón Ferrer, který dokáže být zároveň zasněný, i naštvaný.

„Do zvuku kytary se vtěsnává hlas zpěvačky a baskytaristky Alicie Bretón Ferrer, trochu přezíravý, tím i náležitě šarmantní a neustále se záměrně kymácející na hraně hysterie. Ferrer si libuje v tonálních posunech, čímž napomáhá permanentnímu pocitu napětí, z něhož nelze uniknout do žádného klidného kouta. Přitom se ani na okamžik nevymaňuje z pout melodičnosti, v nichž se především kytara marně vzpírá ze strany na stranu,“ píše v recenzi magazín Full Moon. Strhující koláž, křišťálově čisté melodie i výbuchy surového hluku. Máte rádi Sonic Youth?

Info

The Sweet Release of Death
Bandcamp interpreta

Živě:
Colours of Ostrava
13.–16. 7. 2022
Dolní oblast Vítkovice, Ostrava
web festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon Stage 2024: ||ALA|MEDA||

redakce 22.03.2024

Hutné a pestré taneční rytmy doplňuje industriální produkce i jasně psychedelické poselství, daleko nejsou karibští experimentátoři a rukodělná elektronika Nyege Nyege.

Full Moon Stage 2024: Lenhart Tapes

redakce 21.03.2024

Projekt, za kterým stojí někdejší srbský kulturní publicista, bývalý člen noiserockové kapely Klopka za pionira a dua Pamba Vladimir Lenhart.

Full Moon Stage 2024: Aunty Rayzor

redakce 20.03.2024

Její rýmy vždy krájející správný beat s precizností skalpelu jsou jedním z nejvýraznějších exportních produktů Hakuna Kulala po boku dalších raperek jako MC Yallah.

Full Moon Stage 2024: Fat Dog

redakce 20.03.2024

Pětice pokračuje v ADHD produkci scény okolo klubu Windmill (Black Midi, Squid), tamní kapely se nerozpakují mixovat téměř cokoli, co projde kolem nich.

Full Moon Stage 2024: Derya Yıldırım & Grup Şimşek

redakce 19.03.2024

Fenomén anatolské psychedelie pronikl do širších kruhů před více než dekádou, skupiny jako Baba Zula jej prosadily mezi hudební fajnšmekry.

Full Moon Stage 2024: Irreversible Entanglements

redakce 18.03.2024

Jejich improvizovaný, konfrontační způsob hraní v propojení s mluveným slovem je zbaven jakékoliv abstrakce a místo toho volí formu jasného, ritualistického apelu plného hněvu.

Full Moon Stage 2024: Freekind.

redakce 18.03.2024

Za jemnými elementy R&B, jazzu a neosoulu nasátými něžností a křehkostí na míru Lauryn Hill se skrývá prosté motto „be free. be kind“.

Vojde francúz do potravín a vypýta si melón (Mezerg)

Dušan Šuster 29.06.2023

Donútiť jazz a tanečnú hudbu, aby existovali v symbióze, je neľahká výzva. Mezerg však práve na nej vybudoval svoj autorský rukopis.

Spodní proudy moderního žití (Dry Cleaning)

Jan Krejča 24.03.2023

Nikdy jsem nevěřil v linearitu hudebního vývoje, nikdy jsem neuctíval interprety ani kapely víc, než bylo nutné. Počítal jsem vždy s niternou intuicí, která mě přivábí k něčemu výjimečnému.

Full Moon Stage 2023: Tramhaus

redakce 15.03.2023

Nizozemská postpunková senzace stihla za dva roky existence vydat sotva hrst písní a už se z nich stala jedna z nejžhavějších evropských nadějí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace