Zprávy / Festivalové

Hloubkový ponor na oslavě Hlubina

Hloubkový ponor na oslavě Hlubina

redakce | Zprávy / Festivalové | 21.05.2024

3 roky od 0 a opět to bude poprvé a naposled? Dokonalé nekonečno? Možná i všeurčující mantra, která rezonuje podzemím. Odvrhnutá hlušina, která si našla cestu ven a šíří se. Prorůstáš, můžeš se za ní vydat, můžeš jen pozorovat, můžeš naslouchat, můžeš se nechat pohltit všeobjímající hlubinou.

Olomoucký DIY kolektiv Hlubina se 25. května po třech letech vrátí na místo svého vzniku. V roce 2021 působení kolektivu odstartoval nultý ročník festivalu Hlubina v amfiteátru Letního kina, kde v průběhu následujících let pořádal občasné koncerty, většina jeho aktivit však mířila do prostoru SF Mini. Hlubina se tentokrát, ne poprvé, spojila s labelem Psychedelic Umami, který je složený z hudebníků vycházejících z přerovské undergroundové scény. Ten stojí za stejnojmenným festivalem probíhajícím v Soulkostele u Vernéřovic na Broumovsku, tento rok si však dopřává pauzu.

„Nikdy jsme se nepokoušeli o plnohodnotný festival, spíše o oslavu vzájemnosti, komunitnosti a přátelství. Po třech letech se vracíme na místo našeho vzniku, do amfiteátru Letního kina Olomouc, kde to všechno začalo, abychom pokračovali a něco zároveň i uzavřeli,“ říká za kolektiv Tomáš Jirsa.

Sobotní odpoledne zahájí společný workshop pro všechny generace věnovaný recyklaci a upcyklaci papíru pod vedením dílny Grafické papíry. V přítmí Kobky se bude možné oddávat filmové projekci pro nenáročného, ale otrlého diváctva. „Jelikož máme rádi všeobecnou pospolitost a všeobecné veselí, tak amfiteátr bude oplývat různými aktivitami, které si určitě najdou své uživatelstvo,“ dodává Jirsa.

Večer zahraje noiserocková kapela Nape Neck z britského Leedsu a avantpostpunkoví Atol Atol Atol z polské Wroclawi. Olomouc se tak stane jednou ze zastávek jejich společného evropského turné. Dále vystoupí budějičtí noisaři REK, postpunkeři Alpha Strategy z Prahy, synth/psych/noise/disco Atomic Candy Creeps z Ostravy a domácí experimental postnoise Lebanon. Popůlnoční veselí se odehraje v Kobce pod DJ taktovkou Kittylinda z Gin&Platonic crew.

Info

Hlubina I
25. 5. 2024 15:00
Letní kino, Olomouc
Fb událost

foto © Jiří Přivřel

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Unsound a první vlna jmen

redakce 17.06.2024

To nejlepší z alternativní a elektronické scény, letos pod mottem NOISE. Kali Malone, Mica Levi, Actress a mraky dalších.

Hudební maraton Bear Stone v nedotčené příhodě

redakce 16.06.2024

Headlinery jako High On Fire a Kadavar doplní třeba Colour Haze, 1000mods a Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs a další.

Knižní lázně na čtyři dny

redakce 15.06.2024

Vedle autorských čtení a rozhovorů Knižní lázně připomenou také výročí Franze Kafky, který Mariánské Lázně navštívil uprostřed první světové války.

Kompletní program festivalu Vivat vila!

redakce 14.06.2024

Pro pátý ročník si dramaturgický tým dává za úkol inovativnější využití přilehlé zahrady za vilou, kde se odehrají táborové koncerty folkového zaměření.

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Festival Břeh podruhé v Ostravě

redakce 12.06.2024

Mezi domácími interprety je například EBM projekt Bunkerer nebo experimentální audiovizuální raperka Klara Wodehn.

Olomouc (o)žije pouličním festivalem

redakce 12.06.2024

Je na divácích, zda se rozhodnou některého z nich během vystoupení podpořit, ať už příhozem do kasičky nebo digitálně prostřednictvím QR kódu.

Prague Sounds: Branford Marsalis, Nubya Garcia, Tigran Hamasyan nebo Oneohtrix Point Never

redakce 11.06.2024

Velká světová jména jazzu, vokální hudby, elektroniky, alternativního hip hopu i world music na pomezí s klasikou, české premiéry a unikátní jednorázové projekty.

Moody Moon Noize vol. 5: Kompletní program a jednodenní vstupenky

redakce 10.06.2024

Mezi nově zveřejněnými jmény se objevuje intenzivní punková čtveřice Deti nebo projekt Mezi patry klid, doprovodný program doplní například výstava fotografky Julie Hrnčířové.

Elektronický festival Rosnička na konci června

redakce 10.06.2024

Festival Rosnička se každoročně snaží objevovat tu nejčerstvější elektronickou muziku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace