Zprávy / Nové desky

Hobby Horse Cowboy vydali Branko’s Bridge

Hobby Horse Cowboy vydali Branko’s Bridge

redakce | Zprávy / Nové desky | 15.05.2024

Pražská čtveřice Branko’s Bridge ve složení dvou kytar, kláves, syntezátorů, baskytary, vokálu a bicích mísí na debutovém albu Hobby Horse Cowboy psychedelic rock, disco i postpunk. Album vyšlo v pátek 10. května 2024 na streamovacích platformách.

Osm písní lemují silné lidské příběhy i pocity vykořenění. Směřování alba nastínily tři vydané singly: postpunkově energická I Feel Fine, vesmírná Lost Contact a western-surfová A Cowboy That Loved To Dance. Titulní píseň Oh Preacher nabízí tarantinovský pohled na vykoupení se z hříchu, svěží popovka Social Guy a surfová balada Call It a Night popisují morbidně intimní dilemata. Hutnější atmosféru a pohled do metaforického zrcadla poskytne kompozičně složitější, místy až tribální The River. Album uzavírá jemné akustické poděkování - Everything We Need je milostným dopisem všem maminkám.


Nástroje si během DIY procesu kapela nahrávala sama či za pomoci přátel, balanc v mixu nachází Jonathan Hucks z prestižního britského kolektivu Miloco spolu s masteringovým studiem Two Zero Nine Mastering. V únoru 2024 složení kapely obohacuje kytarista David Moudrý. V tuto chvíli se Branko’s Bridge vydávají na celorepublikové turné, které zahájili svérázným způsobem - úspěšným koncertem v německém Chemnitzu. Album Hobby Horse Cowboy kapela pokřtí ve čtvrtek 16. května v Kasárnách Karlín. Kromě Branko’s Bridge se na pódiu objeví také psychedeličtí Fumar Mata nebo disko duo Hello Marcel.

více o kapele zde

Info

Branko’s Bridge –⁠ Hobby Horse Cowboy (2024)
Fb kapely

Živě:
15. 05. 2024 Písek, Balzám Café
16. 05. 2024 Praha, Kasárna Karlín
17. 05. 2024 Ústí nad Labem
24. 05. 2024 České Budějovice, Budějovický Majáles
07. 06. 2024 Festival Kamenice
08. 06. 2024 Festival RuinFest

foto © se svolením kapely Branko’s Bridge

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Stroon: Tectoniclifting

redakce 20.05.2024

Prostřednictvím éterických trav, japonských perkusí, tranceových syntezátorů a mlžné sirény zprostředkovává velikost i marnost snahy stát se jiným, než jsem.

Debut Jana Váni

redakce 14.05.2024

Ve spolupráci s badfocusem natočil už dříve dva singly a v přípravě na debutové album se nashromáždilo i několik skladeb.

Eremen a jeho prvý album

redakce 13.05.2024

Pestré beaty od chillovejších lo-fi produkcií až po úderný boombap, hravé texty a inšpiratívne spolupráce.

Kadé chim? Rez želez

redakce 13.05.2024

Deska obsahuje třináct skladeb, většina z nich je nových či novějších, jen na úvod alba zní pár písniček, z nichž některé pamatují ještě 90. léta a formaci Sen Vesen.

Nový album The Ills

redakce 12.05.2024

Zvláštnosťou inštrumentálneho albumu sú aj texty - sonety ku každej skladbe.

Wolf Lost in the Poem vydává novou desku

redakce 10.05.2024

Druhý díl s názvem Indigem je věnován opět básnířkám, ale tentokrát výhradně českým.

Nové album Manon meurt

redakce 07.05.2024

Název Unravel odkazuje k vývoji kapely a naplňování potenciálu všech hudebníků, nástrojů a hudebních motivů i procesu odkrývání vrstevnatosti skladeb a emocí.

Kluci z garáže mají EP

redakce 06.05.2024

Klubový boyband s nejaktuálnějším sound designem ohledávající žánrové mutace UK garage, reggaetonu, Baile funku či anime soundtracků.

Nové album Přetlak věku

redakce 04.05.2024

Jako kdyby Penguin Cafe Orchestra (producent Brian Eno) utvořilo fúzi s českým folkem 80. let a začalo tvořit písničky opatřené poťouchlými texty těžícími z tradice nonsensu i „malých témat“.

mezi patry klid debutují

redakce 03.05.2024

Tvůrci vítězného songu výzvy Bastl Electronic Track na své desce definují žánr hyperfolk trap.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace