Zprávy / Festivalové

Hudební program Marienbad Film Festivalu

Hudební program Marienbad Film Festivalu

redakce | Zprávy / Festivalové | 08.06.2024

Devátý ročník Marienbad Film Festivalu se uskuteční již od 13. do 16. června 2024 v Mariánských lázních. Kromě hlavní soutěže a soutěže audiovizuálních esejí, nejaktuálnější světové kinematografie (Víctor Erice, Eléonore Saintagnan) i československých klasik (Pavel Juráček, Pavel Hobl), vás letos čeká také hudební program.

Těšit se můžete na čtvrteční zahajovací koncert skupiny The Exhumators (Ivan Acher a Tereza Marečková) a na páteční živé uvedení hudby z rumunského thrilleru Zlý časy (Aid Kid, Tomáš Liška), při kterém dojde k pokřtění limitované edice vinylů Dark Age Dispatches, speciálně vyrobených pro Marienbad Film Festival. Vinyl vychází jako tzv. dub plate, deska s omezeným množstvím přehrání, jehož limitovaná edice třinácti kusů bude k dispozici pouze na festivalu.

Zlatým hřebem programu je sobotní společné vystoupení legend experimentální hudby Arnolda Dreyblatta, Tibora Szemző a Jozefa Cserese, kteří společně připravili poctu letos zesnulému hudebnímu skladateli Phillu Niblockovi, který na festivalu osobně vystoupil před šesti lety.

více o festivalu zde

Info

Marienbad Film Festival
13.–16. 6. 2024
Mariánské Lázně
web festivalu

foto © se svolením Marienbad Film Festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Továreň v Smolníku na 66 hodín ožije kultúrou

redakce 24.06.2024

Volovské vrchy a kráľovské banské mestečko Smolník ponúka prechádzky po okolí, objavovanie baníckej štôlne aj kúpanie sa v Smolníckom tajchu.

Jubilejní Letní filmovou školu zakončí Vlny

redakce 23.06.2024

Vrátí se oceňovaní zahraniční režiséři, kteří Filmovku navštívili v uplynulých letech – Fridrik Thór Fridriksson, Mohsen Makhmalbaf či Sean Ellis.

Desetidenní Ji.hlava láká k objevování

redakce 22.06.2024

Program nabídne velkou retrospektivu režisérů Víta Klusáka a Filipa Remundy a jejich producentské společnosti.

Hosti MFF Karlovy Vary a zahajovací koncert Kosheen

redakce 21.06.2024

Respektovaný tvůrce uvede své dva filmy Kafka a Mr. Kneff, zařazené do sekce Touha stát se Indiánem: Kafka a film.

Grape ohlásil Michaela Kiwanuku, Toma Odella nebo Charlotte De Witte

redakce 18.06.2024

Hip hop má aj tento rok dramaturgicky na starosti NobodyListen s jeho projektom Addict.

Unsound a první vlna jmen

redakce 17.06.2024

To nejlepší z alternativní a elektronické scény, letos pod mottem NOISE. Kali Malone, Mica Levi, Actress a mraky dalších.

Hudební maraton Bear Stone v nedotčené příhodě

redakce 16.06.2024

Headlinery jako High On Fire a Kadavar doplní třeba Colour Haze, 1000mods a Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs a další.

Knižní lázně na čtyři dny

redakce 15.06.2024

Vedle autorských čtení a rozhovorů Knižní lázně připomenou také výročí Franze Kafky, který Mariánské Lázně navštívil uprostřed první světové války.

Kompletní program festivalu Vivat vila!

redakce 14.06.2024

Pro pátý ročník si dramaturgický tým dává za úkol inovativnější využití přilehlé zahrady za vilou, kde se odehrají táborové koncerty folkového zaměření.

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace